TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Így volt, ahogy Gyuri írta... :D

Egy vételt emelnék ki, OIRT 3 csatornán vettem a volgográdi körzeti adást Kamisin adóállomásról. Az adóállomás teljesítménye - egyes források alapján - 920kW ERP !!! (közel 1 MW). Távolsága a vételi helyemtől 1820km.

Kép

És egy fotó az adóállomásról...(csak linkelem, mert túl nagy méret): http://radiomap.eu/ru/yug/kamyshin_01.jpg

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Józsi

Remélem ma is nézted a tv-t. Szegeden voltam ma is és 16:00-kor értem haza. Persze mi volt az első megnézzük nem e jön valami.
Mind az 5 oirt csatornán adások, sajnos nagy káosz közepette szinte alig lehetett azonosítani a tv adásokat az O3-O4 gyenge FF-kép, rossia1 az O5 ingadozva azonosíthatatlan.
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

Néztem, mert épp szabin vagyok...legalább is időközönként ránéztem, mert más dolga is van az "embernek". R1-R5 itt volt, gyakorlatilag az R5-öt csak a hangjából tudtam azonosítani a helyi rádióadó miatt...ill. orosz CCIR-URH zavar is volt bőven. Azt látom, már nemcsak a 100-108 MHz sávrészt osztják, szerintem ezzel is az analóg TV lekapcsolást sürgetik...

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Józsi.

Nem teljesen egyértelmű a két vétel az O3 és O4 csatornán. Vagy idő eltolódás vagy esetleg más adó volt mivel a két műsor nem egyezett.
Sajnos mire haza értem az ES elgyengült és csak az O1-O2-n volt erősebb jel.
Kép.Kép
----oirt3----------------------oirt4--------

Az O4 egyértelmű ment a híradó az O3 valami film. Sajnos a minőség miatt nem azonosítható, valószínű Россия 1 csak a minőség miatt csúszik a szöveg.
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

O3-on üzemel egy Rossia K adó is...logó méretben nincs eltérés.

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Reggel egy észak-keleti tropó most délelőtt meg ES a JRTV adása a C.3 csatornán.

Kép.Kép

Délután az Orosz adások vannak jelen.
Kép
O.1, 1tv
Üdv.: podapu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Németh Józsi írta:Szia Gyuri!

Néztem, mert épp szabin vagyok...legalább is időközönként ránéztem, mert más dolga is van az "embernek". R1-R5 itt volt, gyakorlatilag az R5-öt csak a hangjából tudtam azonosítani a helyi rádióadó miatt...ill. orosz CCIR-URH zavar is volt bőven. Azt látom, már nemcsak a 100-108 MHz sávrészt osztják, szerintem ezzel is az analóg TV lekapcsolást sürgetik...

üdv Józsi
Azt figyeltem meg, hogy ahol üzemel az O5-ös csatornán adó, ott a 100 mhz alatti részt tisztán tartják. De tényleg, mikor lehet ott ASO? Szerintem szerencsére nem mostanában.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnapi nap az az 16-án fura ES-re figyeltem fel. Ugye mint minden reggel ébredés után első a tv nem e jön valami. Hát jött de furán, kb 6 másodperces vételek voltak az O1-O4 csatornákon.
Elkezdett jönni az adás de 3 másodperc után hibátlan képminőség állt össze enyhén szellemképes, és újabb 3 másodperc után már nyoma sem volt.
Túl sok képet nem is tudtam készíteni, mire be élesített a gép addig elment az adás, ráadásul most kicsit kajszák is lettek a képek a nagy sietségtől. :)
Kép.Kép
O1--------------------------------O2

A következő kép egy fura adó a jobb felső sarokban 6+ Gondoltam valami új adó amit még nem fogtam. oirt 2 csatornán.
Kép

De ez is csak 5-6 másodpercig volt vehető, még egyszer pár perc múlva visszatért de többet nem. Közben figyeltem az O4-O5 csatornákat is az ötös csatornán nagy volt a zavar, így elindítottam az
SDR rádió vevőt, nem igazán rádiózás céljából hanem a tv frekvenciák meghatározása céljából mert egy frekin több adás is jött. Az 5-tös csatornát rádió adások zavarták. Sőt 100 MHz-en be is jött egy Orosz adás radió jurga, így értettem párszor be jött szintén pár másodpercekre. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget inkább a tv adást kerestem a neten mi lehet a 6+ De semmit nem találtam.
8 óráig így váltakoztak az adások: 1tv, russzia1, tvc, ctc meg egy pár jelzés nélküli adó.
Nyolc után viszont változott a helyzet Orosz adások meg szüntek és az Ukrán adások kezdtek jönni valamivel rosszabb minőségben 01-02-03 csatornákon de hasonlóan mint az Orosz adások 5-7 másodperces időtartamig, majd mint ha elvágták volna 20 perc múlva megszűnt az ES.
Közben felhívtam Szilárd barátunkat milyen fura vételem volt és segített keresni a rádió adást én meg a tv adással a 6+ adóval bajlódtam, eredmény semmi.
Este 7-kor hívott Szilárd hogy gratulál a több mint 3000 km-es rádíó vételemhez. A Rádió Yugra vételemhez 100MHz-en. Nos innen már más volt a tv vétel is, nem új adóról volt szó hanem időzónáról, ugyanis 7 óra környékén Yekaterinburg környéki adásokat fogtam és valószínű egy gyorsan mozgó ES felhő verte vissza a vételeket ahogy közeledett észak-kelet felől délnyugati irányba. Egy óra múlva 8 körül már az Ukrán adásokat fogtam a Lugansk 24, majd az UK persi, és az Inter adásokat.
Kép

Talán ha korábban kelek akkor nem csak az Uralon túli adásokat fogom hanem a kelet-szibériai adásokat is! :D :D :D
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma is volt és még van is ionosferikus terjedés.
Fogható az Orosz adásokból az 1tv és a Russia1 az O1-O2 csatornán, és jobb képminőségben a Jordán televízió a C3 csatornán.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

Gratulálok a szép vételekhez!!! - nekem pont most kellett elutaznom, csak ma este értem haza :(

üdv Józsi
Válasz küldése