Antennák a TV I-V. sávra

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Gyuri!

Akkor ezek szerint ez nem lepke. Csak azért kérdeztem, mert ehhez az antennához ugyanolyan erősítőt használtam, mint a lepkéhez, de h polárban van, olyan mint az Elrad, viszont azzal meg nem csinál semmit a lepkéhez használt erősítő. Á, annyira zöldfülű vagyok én az antennákhoz. :(
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: podapu »

M.Győzi írta:Szia Gyuri!

Akkor ezek szerint ez nem lepke. Csak azért kérdeztem, mert ehhez az antennához ugyanolyan erősítőt használtam, mint a lepkéhez, de h polárban van, olyan mint az Elrad, viszont azzal meg nem csinál semmit a lepkéhez használt erősítő. Á, annyira zöldfülű vagyok én az antennákhoz. :(
Üdv: Győzi
Szia.

Gondolom padlástérben van az antennád. Nos ott lehet igazán még egy jó antennát is leminősíteni, mivel igen nagy a reflexió és a hosszabb antennák sokkal kevesebb jelet szednek össze mint a 4-6 elemes antennák. Ez vonatkozik a tv III-sávjára de a IV-V sávra is. Győzi egyszer felmérgesítesz ezzel a padlástérrel és be ülök az autóba és ki megyek hozzád és ki rakom az antennád a tetőn kívülre! :) :D De tréfán kívül,. pl: A gorenje vagy elrad antenna még ha rövid X48 vagy a X91 hosszú, nem tud többet produkálni mint a lepke antenna. Sokkal irányérzékenyebb mint a lepke és a padlástérben a rövid antennák hatékonyabbak mint bármilyen hosszú antenna.
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia!

Mit sem szeretnék jobban, mint hogy kikerüljön végre az antenna a tetőre!
Úgy is volt, hogy megvalósul, dehát apám hezitál, mivel azt mondja, hogy legalább 4 méterre ki kellene tenni, dehát ő egymaga nem tudja és szerinte felesleges, mert ha ilyen "magasságban" nem fogja jól a jelet, a tetőn se fog szebben teljesíteni. Hiába magyarázom én, hogy már a környező épületek is árnyékolnak, hát nem érdemes emlegetni a szemben lévő silót, hozzá még egy vasúti híd, ami szintén árnyékolhat. És persze a további útvonalat is tarkítják különféle akadályok.
Azt már tapasztaltam, hogy padláson az elrad meg se állhat a lepke mellett, de eddig nem értettem ennek az okát, mikor még a tetőn volt, erősítő nélkül közepes/jó minőségben fogtam vele a TV2-t Pécsről. Természetesen a lepke is sokkal jobban működött fönn, Komádi is vehető volt, bár elég rossz minőségben, de jelen volt.
Így meg persze a digitális adásokat csak ritkán látom. Ha nem lettek volna itt azok az idióta kőművesek, semmi gondom se lenne. Így most várhatok egy csodára, hogy történjék már valami.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ilyen felépítésű antennát ismeri, ill. tesztelte-e már valaki? - vajon milyen lehet?
Kép

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Ilyen felépítésű antennát ismeri, ill. tesztelte-e már valaki? - vajon milyen lehet?
Az én megítélésem szerint, ez egy modernizált, műanyag elem rögzítő részeket is tartalmazó, "normál" Yagi antenna, bővített reflektor fallal (így jelentős előre-hátra viszony javulással), beépített baluntrafóval, esetleg fejerősítővel is ellátva. Figyelemmel, hogy egy dipolos, így nem teljes szélessávú, azaz minden bizonnyal, az UHF IV/V tv- sáv egy bizonyos csatorna csoportjára való, s így abban tartományban biztosítja a legkedvezőbb paramétereket.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Egy másik fajta, kicsit mozgalmasabb Tropo előre jelzést kaptam ezen a linken.

" F5LEN Webcluster has nice Trop forcasts
Hepburn and outdated?

Trop
cluster.f5len.org/index.php? P = Trop

David Visser "

Üdv: Hajnal István
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

A Hirschmann-FESA antennacsalád gyári adatlapja, itt elérhető PDF-formátumban, ha valakit érdekel:

http://1drv.ms/1gLZUoY

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
feci01
Hozzászólások: 338
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Kaptam egy ATX 87 antennát még karton dobozban volt, de a bekötő dobozban nem volt illesztő panel, így forgalmazták?
Össze szereltem és az erősítős lepke paneljét tetem bele. Nem tudom, ez megfelelő bele?
Eddigi vételek alapján, jobb mint a lepke.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

feci01 írta:Kaptam egy ATX 87 antennát még karton dobozban volt, de a bekötő dobozban nem volt illesztő panel, így forgalmazták?
Szia!

Igen, így http://www.ostelsat.hu/document-print-A3700.htm, a lepke "balunja" megfelelő :)

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Antennák a TV I-V. sávra

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Köszönjük, Szilárd a linket; én majd nézegetem, ugyanis terveim vannak az igencsak hosszú Hirschmann antennámmal, ami a padlástérben ugye szóba sem jöhet. Van egy rúd a ház mellett, kb. 4-5 m, de még lehet fokozni a magasságát. Szerintem jó "kilátás" van a szabadba innen, mivel most ezen áll az I. sávos antennám és már vételi javulásnál bejön pár UHF sávi román adás (természetesen pocsék minőségben, de van).
Üdv: Győzi
Válasz küldése