Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Jó reggelt! Egy kiterjedt tropóra ébredtünk ma, és a napokban várható felmelegedés erősödő reggeli tropókat hoz létre. A kora reggeli óráktól 10:00 magasságáig szinte naponta számíthatunk akár több száz kilométeres vételekre, a VHF III. és az UHF sávban.
Jelenleg csak VHF III sávú antennám van fent, így az UHF sávról nem tudok beszámolni.
Reggel jól vehetők a Szerb adások C.5, C.6, C.10, PTC1. A C.12 csatornán az 1prva. A Bosnyák adás a C.11 csatornán.
Ami jó képminőségben vehető Románia felől a O.8, O.9, O.10 a TVR1 műsora. Ukrajna felől az O.11 csatornán az ERA fogható.
Kép.Kép.
Kép.Kép.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri, sziasztok!

Nagyon jó minőségű vételek, gratulálok!

Kb. 2 hete én is szereltem fel egy VHF III. antennát, kb. 3m magasan fix-en Újvidék irányába. A mostani tropóval reggelente C6,C10 RTS1 színesben jön, a C5-ön csak interferencia látható, ezen a csatornán kis frekvencia eltéréssel két RTS1 adás is jön (hangvivőn azonos moduláció látszik) + O6 TVR1 is zavar. C12 ff-ben 1prva, a C11-en is csak interferencia, hang alapján egy RTS1 adás és feltehetően a bosnyák OBN vehető. A C9-en szintén egy dél-szláv, hang alapján a Boszniai Szerb Köztársaság TV adását tudtam azonosítani (O9 TVR1 Temesvár adás miatt kép nincs). Román TVR1 jön az O6, O7, O8, O9, O10 csatornákon is. Az O11-en az ukrán ERA TV-t ff-ben veszem ellenkező irányban néző antennával.

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

A ma reggeli tropó vételei. Ahogy, sejtettem, egy erőssebb tropókor, Bp.-i E-mux, ide vagy oda, így is vehető vált az RTS2 műsora az UHF24-es csatornán, és épphogy az UHF22-es csatin is. Ugyanígy, épphogy azonosíthatóan a Pink is az UHF35-ös csatornán. Ami vicces volt, hogy az RTD/Delta jobb minőségben vehető volt, mint az RTV1 műsora. Sok, év után, ismét sikerült vennem, a Pannonija TV műsorát, az UHF64-es csatornán, a csíkozásból kierősödvén.

Azonosított adók:
E5/10: RTS1
R9: TVR1
UHF21: TVR2
UHF22/24/61: RTS2
UHF27: Happy
UHF33: 1PRVA
UHF35/56: Pink
UHF43: RTV1
UHF44: Mozaik TV/RTD/Delta trió
UHF60: Novosadska TV
UHF64: Pannonija TV
UHF66: B92

Kép Kép
E10, RTS1, 7 óra 54 perckor........UHF24, RTS2, 7 óra 54 perckor
Kép Kép
Happy, UHF27, 8 óra 18 perckor...RTD/Delta, UHF44, 8 óra 43 perckor
Kép Kép
B92, UHF66, 8 óra 6 perckor.......Novosadska TV, UHF60, 8 óra 41 perckor
Kép
Pannonija TV, UHF64, 8 óra 38 perckor

podapu: Üdv, ismét, a csapatban. Gratulálok a príma vételeidhez. Kíváncsian várjuk, az újabb vételi beszámolóidat. Felém, sosincs ilyen tropó.

Német Józsi: OBN, az E11-es csatin??? Itt, még sose láttam. Nem, a BHT1 lenne inkább az? Csíkozást, már láttam ott is, ami nagy valószínűséggel, az általad említett RTS1-nek a zavarása lehet. Az E9-en is vehető a BHT1 műsora vagy az RTS1-é.Míg, az E5-ösön, az RTS1 mellett, az RTRS vehető általában nálam.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nagyon erős a déli-délnyugati reggeli tropó, annyira hogy a VHF III sávú antennával is jó képminőségben foghatók a Bosnyák UHF sávi adások! Ilyenkor bosszankodik az ember hogy nincs fent UHF antenna :(

Kép.Kép.Kép
PTPC C.12, BHRT C.11, PTC1 C.5, 6, 10.

Kép.Kép.Kép
C.29 FTV, C.65 Panon tv, C.34 happy tv.
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!
logovadasz írta:Német Józsi: OBN, az E11-es csatin??? Itt, még sose láttam. Nem, a BHT1 lenne inkább az?
Ez csak "elírás" - mivel a csatornát nem tudom venni, csak interferencia van...BHT1-re gondoltam, de OBN-t írtam :D

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Gyakran látom az adásokat de még a C.10,11,12 csatornán nem találkoztam az OBN adásával! De ez nem zárja ki hogy van ott adójuk!
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Érdekes volt a ma reggel a terjedés. Az újvidéki tv jobb minőségben volt vehető, mint 3 napja. Azt, leszámítva, csak gyengén volt vehető több szerb tv-adás a reggel folyamán. Gyengén, épphogy színesben az RTS1 az E5-ös, picit jobb minőségben az E10-es csatornán volt vehető. A 22-esen TVR2 ff, RTS2, a 24-esen szinkronjelnyom minőségben, emellett több frekin más adók is ugyanígy. A 27-esen a Happy TV csíkozva. Ami, viszont ritkábban vehető, az a BN TV (vagy BH TV?) vétele az UHF49-es csatornán, a "Doboj, Boljanić, Semberija" nevű településeket ellátó adóállomásról. Eme, helységek cca. 250-255km-es távolságban van a QTH-tól. Fél 9 óra körül, olyan erősen volt vehető, hogy a kihúzott tápfeladó mellett is szinkronjelnyom minőségben volt látható. (23 X-elemes antenna+BHG antennaerősítővel, Az RTV1 a lepkével jött így, ott rosszabb volt emez adó.)

Kép Kép
RTV1, UHF43, 8 óra 23 perckor....BH TV, UHF49, 8 óra 27 perckor

A mai nap (07.26.-án) hajnalban, igen jó minőségben volt vehető a Happy TV műsora. Emellett gyengébben, az 1PRVA a 33-as csatin, RTV1 a 43-as, Mozaik TV a 44-es és a B92 a 66-as csatornákon volt vehető. A III-as sávon semmi komolyabb terjedés nem volt.

Kép Kép
Happy TV, UHF27, 2 óra 28 és 2 óra 32 perckor

Off: Kab-Hegyről, már napok óta döglött az E-mux. Szerintem az adót lekapcsolták, valamelyik átjátszóadóról van pár %-nyi jelnyom.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Táblázatom folytatása ma reggeli és nem régi vételek.
Szerbiai vételek.
C63 PTC2/RTS2/
C50 MOST TV
C05 PTC1/RTS1/
C06 PTC1/RTS1/
C44 RTD/DELTA
C12 1 PRAVA
C63 B92
Romániai vételek.
C07 TVR1
C06 TVR1
C24 TVR2
C55 PRO TV
Ukrajnai vételek.
C10 ERA TV
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Már 16 órája üzemelnek az antennáim, bő három hónap kihagyás után. Délután tizennyolc
órára készen is voltunk a szereléssel és következett a teszt, ami aránylag jól sikerült.
Még az este folyamán sikerült vennem a Szerb televízió DVB-T adásait Szabadkáról a C.59/H és Újvidékről a C.30/H csatornákon. Természetesen e mellet számos analóg adás is vehető volt.

Kép.Kép.Kép

Horvátország felől csak egyetlen csatornát tudok venni, ez a C.21/H mivel a C.36 csatornán az uj Magyar mux miatt nem fogható a Horvát adás.

Kép

Szlovákia irányából is csak egy csatornát vettem a C.27/V, Poprad, Kráľova hoľa mivel a többi csatornákon a mindig tv adása zavar. Digitális távolsági vételeknél igen csak rosszak a kilátások jó eredmény elérésére.

Kép

Bosznia irányából csak közepes-gyenge vétel volt az este folyamán. Nagyon gyenge minőségben volt vehető a BHRT a C.11 csatornán és még gyengébb képminőségben a PTPC a C.12 csatornán. Az UHF sávban közepes minőségben jött az FTV adása a C.29/H és nagyon gyenge minőségben az OBN adása C.35/H.

Kép

Ma reggelre némi javulás állt be és érdemleges képet tudtam készíteni az OBN és a PTPC VHF C.5 adásokról. Hozzáteszem, jelen pillanatban is vehetők a Bosnyák adások (11:00)

Kép.Kép

A reggeli órákban vehetők voltak az írásomban említett digitális adások és ezen kivűl számos városi tv adása köztük a FŐNIX tv adása is.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Kicsit megkésve, számolnék be a tegnapi nap vételeiről.

A reggeli órákban igen jó minőségben volt vehető a román tv 2-es műsora, az UHF21-es csatornán. Időnként, az UHF27-es csatin is. Emellett gyenge minőségben, az 1-es és a "3"-as számú műsor is. Ezeken felül, az RTV1, RTS1, néha a Happy TV és a Mozaik TV is időnként színesben volt vehető. Ez, utóbbi este 6-7 óra között ismét vehető volt. A késő esti órák is hoztak jó terjedést, a zivatartömb elvonulta után.

Reggel/Délelőtt:

Kép Kép
TVR2, UHF21, 8 óra 53 perckor....TVR1, R9, 8 óra 56 perckor
Kép Kép
TVR Timisoara, UHF53, 9 órakor..........9 óra 1 perckor

Első ízben sikerült vételeznem, a Csongrádi Városi TV műsorát, az UHF49-es csatornán, kb. 118-120km-es távolságból. Este fél 9-kor jelent meg, 15 percig kissebb-nagyobb megszakításokkal vehető volt. Bő félóra múlva, viszont már, a C-mux volt vehető, a Komádi gerincadóról, amely tőlem ~220-225km-re van. A Sopron-i adó nem volt vehető a tetőn lévő antennával, csak 20%-nyi lejnyom volt. Ugyanez, a felállás megismétlődött fordítva, bő 1.5 óra múlva. Ekkor, a Sopron-i mux volt vehető, a tetőantennával, míg a "kerti" lepkével, csak jelnyom volt. Éjjel, a Kékes-i muxok is vehetőek voltak 70-75% közötti jelszinttel, kivéve a 44-es csatornán lévőt, ott az analóg TVR1 volt vehető, néha színesben. És, ekkortájt vehető volt mára virradó éjjel, az UHF54-es csatornán a B-mux is, a Békéscsaba/Almáskert-i telephelyről, ~195km-es távolságból.

Kép Kép
Csongrád TV, UHF49/DVB-T, 20 óra 45 perckor....20 óra 38 perckor
Kép Kép
C-mux, 21 óra 17 perckor........B-mux, 08.03.- án 0 óra 26 perckor

És, a digitális adásból kiexportált kép:
Kép

Ez, a Donka szó, valamire utalhat a tv-vel kapcsolatban?

És, ami lemaradt: 8k/QPSK/GI: 1/4 és a FEC: 2/3. Nem 5/6, mint ami frekvencia.hu portálon lévő táblázatban szerepel. Audio/Video/Program PID-ek: 101/102/101

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése