Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Győzi!

Köszönöm, javítottam!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
feci01
Hozzászólások: 338
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Rá próbáltam az analóg sugárzásra.
Romániából
TVR1/Több helyről is van ahonnan nagyon jó minőségben/
TVR2/Több helyről is van ahonnan nagyon jó minőségben/
ANTENA1 /Ez már kicsit gyengébb/
PRO TV/Ez a leggyengébb/
Szerbia
RTS2 TV /Kora este nagyon jó minőségben,szép zöld néha változó logó,rtv vojvodina azonosító./
PTC1/Kicsit gyengébb de jó TXT és azonosító/
1 PRAVA /Szines de szemcsés de olvasható logó.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap, tenapelőt délután egy aránylag rövid ideig tartó jó terjedés alakult ki. Feltehetően a Karácsonyi meleg okozza mert naplemente után alakul ki mikor már rohamosan hűl a levegő! Mondhatom egy rövid életű tropónak is mivel egy 500-600 km sávban alakult ki. Vételi helyemtől észak-északkeleti és dél-délnyugati irányú sávban. Amelynek a közepén helyezkedek el. ( Szerencse :) ) Tegnap az az 27-én jól volt vehet jó pár Ukrán analóg adás és Szerb kisebb adóteljesítményű adók is. Viszont digitális adás sem Ukrajna de déli szomszédainktól sem sikerült vennem. De 26-án meg igen erős jelszinttel volt vehető a Horvát a Szerb, és északról a Szlovák DVB-T adás.
Yu-Eco C.65/H
Kép

Ukrajna, Mind két adás a 48 csatornán volt fogható, PTK és az S tv adása is, feltehetően a két csatorna osztozik egy frekvencián.
Kép.Kép

K1, 0.47/H, Inter a 33/H csatornán, IC-TV a 29/H csatornán volt vehető!
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nincsenek rövid idejű és távoli vételek, Legalább is én nem vettem még észre hogy a geomágneses vihar befolyásolná a vételekt. Szinte semmit nem aludtam az éjjel. Szerintem most csak egy gyenge kis tropó erősködik,észak-kelettől déli irányba haladva dél-nyugatig!. Jelenleg a vételi távolság nem haladja meg
a 400 km-t. A Bosnyák adások csak közepes és jó minőségben. az ukrán adások is csak gyenge közepes minőségben vehetők!
Viszont a keleti és déli irány eléggé erős. Románia felől igen sok csatornán vehető az analóg adás és folyamatos a digitális vétel Nagyszebenből a C.47/H csatornán. Ez is csak ép eléri a 300 km-es távolságot.
Két adót nem tudtam azonosítani Romániából a C.21 TVR1 ( keleti 100-120°)adását, nem tudom honnan jön az adás de a temesvári TVR2 adását elnyomta amit rendszeresen nézek! A C.24/H csatornán viszont a TVR2 adását most láttam először ezen a frekvencián ( kb:keleti 90°) A képminőség itt viszont gyenge volt!
Jól vehető adások:TVR1: 21, 44,52, 58 csatornákon.
TVR2: 21, 24, 27, 29, 30, 31,35, 36, 37, 59 csatornákon.
Pro tv: 31, 55, 56. csatornákon.
Antenna 1: C.33
Prima tv: C.41
Kép.Kép.Kép
??? C.24
Kép.Kép

Szerbiából is jó a vétel,analóg és digitális egyaránt!
Kép.Kép
Kép.Kép

HRT C.36/H
Kép.Kép

Bosnyák adások közepes és jó minőség között változnak!
Kép.Kép
OBH, UHF C.35/H................BH1, VHF C.11/H
Röviden tömören ennyi történt az elmúlt 18 órában.
Folytatás
A HRT adása szinte egész nap folyamatos volt,csak ritkán rövid időre tűnt el. Hasonlóan a Szerb DVB-T adások is folyamatosak!
Szlovákia felől csak a poprádi (Kráľova hoľa) adását tudtam venni azt is csak este a C.57/V csatornán.
Kép.Kép
A VHF sávban jól jön még jelenleg is a Szerb PTC1 adás a C.5, C.6, C.10 Csatornákon. A boszniai BH1 a C.11 csatornán.
Az Ukrán adásnál sincs változás. Analóg adásuk továbbra is gyenge-közepes képminőségben vehető.
Inter: a 22 csatornán a persij a 34 csatornán, és ennél gyengébb képminőségben a 1+1 a 28-as csatornán az ICTV a 29 csatornán vehető.
Kép.Kép

Nem túl nagy távolságú vételek, ( 198-360 km )de nem is a hatalmas távolság volt jellemző a mai napra. De még is szót érdemel ez a pár tv adásának a vétele mert igen ritkán fordul elő az, hogy szinte egy 24 órán belül körbe fogja az ember a szomszédos országok adásait! Csak a két távoli Ország Szlovénia és Ausztria maradt ki a mai napon.
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Gyuritól eltérően, számomra semmit sem hozott a tegnapi nap, viszont a ma délután már annál inkább. Én sem beszélhetek túl nagy távolságot áthidaló vételekről, azonban a kitartó adások jellemzőek, illetve elég sok "harc" folyik le egyes adók között.
Analóg téren nálam ritkán vehető ilyen jó minőségben a Prva adása a C29 csatornán Zomborból; ugyan a távolság nem számottevő, de mégis ritkán sikerül befognom. Szintén a nem túl gyakori vételek közé tartozik a TV Backi Petrovec a C55 csatornán, ami a helyi szlovák kisebbség számára sugároz anyanyelvű adást. Először sikerült befognom egy szintén szerb adást a C25 csatornán kb. 110 fok környékén; azonosítani viszont nem sikerült a gyenge képminőség miatt.
Ami nagyon különös, hogy Bosznia felől mintha megszűntek volna az adások, ugyanis sem az FTV, sem a BHT1 nem jelentkezett a vételek között. Ez annál is inkább meglepő, mivel a horvát digitális adás folyamatosan vehető Belje-Borinci és Papuk adóállomásokról.
Nos, egyelőre ennyi, majd még figyelem.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Már néhányszor láttam a TVR2 adását a C31 csatornán, de csak ritkán veszem itt. Tudja valaki, honnan adnak ezen a csatornán?
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A tegnapi az az a 17-én déli enyhülés által kialakult déli irányú terjedés eredménye az UHF és VHF III sávban.
Csatornák:
21, TVR2
22, PTC2
24, PTC2
25, 1prva
27, TVR2, PTC2, happy tv
29, TVR2, FTV, pink tv
30, TVR2
31, pro tv
32, happy tv
33, antena1, 1prva
34, happy, kanal3
35, TVR2
36, TVR2, HRT A mux
37, pink, most tv, pancsevo
38, Santos
39, VK tv
40, RTV2
41, RTV1
42, PTC2
43, RTV1, Metropolis
44, RTV Delta, B92
45, pink tv, 1prva
46, BH1, B92
48, RTV2, PTKB
49, pink tv
50, 1prva, Most tv
51, StudioB, PTC1
52, TVR1, TV OK
53, StudioB, TVR Temesvár, Kanal9
55, PTC1, FTV, RTV1, Markiza
56, PRO tv, pink tv,RTV1
57, B92, Bácska tv
58, TVR1,
59, RTV2, Most tv
61, PTC2
62, Happy tv, PTC2, RTV2
63, B92, PTC2
64, Happy tv, RTV panonija
65, Yu-eco, panon tv, Rubin tv, 1prva
66, B92
67, Happy tv
68, Happy tv
69, RTV2
DVB-T2 a C.30/H Újvidék, C.28/H Avala Belgrád.
HRT DVB-T C.36/H A mux

VHF III. C5,C6,C10,C11, PTC1, C11 BH1, C12 1prva.
A ritkábban vet adások képeit teszem fel, melyek kis teljesítménnyel sugározzák adásukat.
OK TV Kovácsica C.52/H 202 km, és a Szlovák Markiza C.55/H adása ugyan abból az irányból jött, mivel többségében Szlovák lakta településről van szó, lehetséges hogy ez az adó is Kovácsicából sugároz.
Kép.Kép

Metropolis C.43/H Belgrad 235 km , Panon C.65/H , C.10 újvidék
Kép.Kép

A legtávolabbi vétel Szerbiából PTKB Kraljevó C.48/H csatornán volt.
Vételi távolság: 354 km.
Kép.Kép

Rubin tv Kikinda a C.65/H , KANAL3 Belgrad C.34/H Úgy tűnik hogy vannak még rejtett tartalékok Szerbiában mivel a Kanal3 adását most fogtam először. 235 km.
Kép.Kép
Ehhez hasonló déli irányú terjedés 2012.07.04-én volt, amikor szinte minden csatornán Szerb adást lehetett fogni.
Üdv.: podapu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 338
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

A én tegnap délutáni és esti vételeim de én MHZ. ban írtam fel ,meg még mindig csak a lepke antennám van.
Szerbia felől.
210 Mhz PTC1
495 PTC2
519 gyengén jött nem beazonosítható
567 1PRAVA
575 HAPPY
599 MOST TV
623 RTV2
631 RTV1
639 B92
687 RTV2
703 1PRAVA
743 gyengén jött nem beazonosítható
751 PINK
759 gyengén jött nem beazonosítható
791 PTC2
799 RTV1
823 PANON Magyar nyelvű majd később falevél logo szerb nyelvű.
831 B92
847 HAPPY
864 gyengén jött nem beazonosítható
Románia felől.
207 TVR1
215 inter /ukrán/
519 TVR2
583 TVR2
599 PRO TV
750 PROTV
471 TVR2
543 TVR2
567 ANTENNA 1
591 TVR2
719 TVR2
751 PRO TV
A Román DVB-T szeretem volna de lehet a lepkével esélytelen vagy a antenna másik oldaláról a Szolnoki városi elnyomja mert az így is nagyon erősen jött.
Szlovákia felől a DVB-T adásokhoz nem kelet a lepkét elfordítani fektetni így is nagyon jó minőségben jöttek.
Nem tudom a Szerb digitális adásokat tudnám e fogni, de még nincs DVB-T2 vevőm.
Tavaszra be szerzek egy rendes Yaggi antennát.
Írjátok meg melyik volt a legtávolabbi vételem előre is köszi.
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Én is csodálkoztam Gyuri vételén a C34 csatornán lévő Kanal3 létén, ugyanis most hallottam róla először. Valószínűleg egy városi TV, habár volt egy ilyen nevű adó, ami Szerbia harmadik közszolgálati TV-je volt, de az utána megszűnt.
Sajnos nem áll rendelkezésemre normális adólista a szerbekről, így nem tudom sok adóról, az honnan sugároz.
Feci: szerintem az utolsó helyen említett Happy TV a legtávolabbi vételed (bár jobb lenne csatornaszámban megadnod ezeket, mert fejből nem tudom a MHz-ket).
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Győzi!
M.Győzi írta:Sajnos nem áll rendelkezésemre normális adólista a szerbekről, így nem tudom sok adóról, az honnan sugároz...
Az RRA weboldalán minden megtalálható: http://www.rra.org.rs/pages/search_permits/cirilica
Tetszőlegesen kereshető (körzetre, csatornára), vagy le is lehet töltetni .csv formátumban az adatbázis kivonatát.

üdv Józsi
Válasz küldése