TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Nálam, sajnos nem sok minden volt vehető, lemaradtam róla. Du. negyed 4 és 4 óra közt volt csak alkalmam vadászni, egyéb kerti teendők miatt. Az R1 és R2-es csatikon semmi nem volt azonosítható. A E3-on, is csak szinkronjelnyom. Az R4-en csak szinkronjel, míg az R3-on, fél 4 után a REN TV-t tudtam csak beazonosítani. Előtte negyed 4 után, egy az 1tv-hez hasonló kinézetű, de "eldőltebb" logójú tv- adást láttam kis ideig. A 7-es számra hajaz leginkább. Videó van róla, eléggé gyenge minőségben. Mit láttok ki belőle?

Videó, 15 óra 19 perckor: http://data.hu/get/7823885/SDC11741_Unk ... vadasz.zip

Egyébként, német dx fórumon, panaszkodnak, hogy gyenge az idei szezon is. Tény, e hónapban kirívó jó minőségben nem sikerült semmit sem vételeznem, szemben a május 13.-ai és 31.-ei nappal. Még 24.-én és 27.-én is jobban jöttek a tv-adók.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Tegnap este, egy kis ES volt este 6 órától, úgy 1 órán keresztül, de még este 9 óra után is volt vehető szinkronjelnyom. A legerőssebb terjedés negyed 7 után volt fél órán keresztül, zömmel csak zavar-zavar hátán, néha volt azonosítható az erős csíkozások közepette 1-2 tv-adó műsora. Az R4-es csatin, nem volt eléggé erős a vétel, nem állt össze a kép, pedig időnként stabilan vehető volt ott is valami, néha csíkozva.

Azonosított adók:

R1: 1tv
R2: STS, Inter, 1tv
R3: 1tv, 1+1

Kép
1+1, R3, 18 óra 34 perckor. A kép jobb oldalán fent az 1tv műsorának a bal oldali fele látható, bal oldalt lent a "TCH" felirat, míg fent az ukrán zászló. (Ilyen képzavart se láttam még.)

És, egy ismeretlen, feltehetően orosz vagy ukrán tv-t is sikerült elcsípnem nagyon gyenge minőségben az R2-es csatornán, 18 óra 37 perckor.
Videó, a logó a jobb felső sarokban: http://data.hu/get/7833522/SDC11753_R2_ ... vadasz.zip

A mai vételek, azonosított adók:

R1: 1tv
R2: Rossiya 1, Inter
R3: 5, 1tv

És negyed 5 tájban egy ismeretlen adó villant be egy pillanatra, a nagy zavarások közepette. 5 óra után is eddig nem látott tv-adók voltak vehetők, nagyon gyenge minőségben az R2-es csatornán. Valamilyen grúz vagy közelkeleti adók lehettek. (Erre utalhat a műsorvezető hölgy öltözéke. És, az egyik adón nagyon apró méretű feliratozás volt, míg a másikon, nagyobb méretben, de egyik sem olvasható minőségben. Az egyik adón 2 sorban, a másikon talán csak 1 sorban volt a feliratozás megjelenítve.)

Kép
??, R2, 16 óra 15 perckor

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Mai vételekből:
R2: (STS, Mega, Yu)
Kép Kép Kép
R3: (Rossia 24, Rossia K, TBC)
Kép Kép Kép

E2 - gyenge képvivő:
Kép

E3-on a szír és jordán TV is látható volt, ill. R1-R4-en '1tv' ill. Rossia1 is jelentkezett :)

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

Június 8.-i második ismeretlen adást részben sikerült azonosítanom...pontosabban újra sikerült vennem egy kicsit jobb minőségben az R3 csatornán. Valójában egy "Rossia 1" adó regionális műsorral (GTRK), a logó alatt a régió megnevezése - sajnos nem olvasható - nem orosz a kísérőhang:
Kép
http://youtu.be/fJNoZqUuGyE
Szia Józsi.

A GTRK (regionális) adások között ami rövid feliratú csak ezt találtam. Persze sosem biztos hogy ez lenne az. Általában valamelyik város neve szerepel a rossia felirat alatt. Ehhez egy jobb minőségű vételre lenne szükség. :)
Kép

Negyedik napja vagyok itthon és meddig azt sajnos nem tudom, mivel egy igen komoly sebfertőzést kaptam műtétkor. Május 10-től egy hetet voltam itthon a műtét után és most szerdától megint itthon vagyok.
A TV-DX az idei nyáron kicsit hanyagolva lesz.

Jó vételt kívánok mindenkinek! :)
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri, sziasztok!

Gyuri, köszönöm a lehetséges megoldást...a javaslatodból kiindulva nyomoztam a neten. Alania - azaz Észak-Oszétia területén nem találtam "Rossia 1" adást sugárzó adót az OIRT3 csatornán, viszont Vlagyikavkaz városban van egy 1kW-os "Rossia 24" adó a csatornán. További infó, a "Rossia 24" csatorna is sugároz regionális híradót, többek között Alania területén is...feltehetően azt az adót vettük már többen is...

Fél órája megint volt egy kis terjedés...azt tudtátok, hogy a "ю ТВ" (Yu TV) logója narancs színű? - feltehetően az OIRT2-n a Don melleti Rostov 1kW-os adóját vesszük :)
Kép
OIRT1-en most csak két adás "fédelt":
Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ezeket tegnap este 22 óra után "fotóztam". Sajnos csak az SDR spektrum analizátorán láttam a képvivőket, TV-n csak szinkronjel nyomok jelentkeztek, mert nem erősödött fel kellően a jel. (SDR-emen nézve -30dB szint esetén jelenik meg a TV-n a szinkronjel).
Mit látunk a fotókon?
Két TV adó képvivője a 61,25 MHz-en, az egyiket stabil 61 250 088 Hz-nek mértem, a másik 61 248 800 Hz és a 61 250 000 Hz között ingadozik (PLL rángatja a vivőt)
Kép

Legalább 3 TV adó képvivője a 55,25 MHz-en, "pontos" frekvenciák:
55 249 073 Hz
55 249 900 Hz
55 250 098 Hz
Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

..ha már riadóztattam...itt a beszámoló, ill. felteszek pár fotót is :)
R1: képen az '1tv' foci VB közvetítés, de szakaszosan a kísérőhang egy másik csatornáé volt...méghozzá nem orosz
R2: döntően Mega TV, de láttam STS logót is, ill. időnként az interferencia mellet örmény nyelvű kísérőhang volt hallható
R3:
Azdarar TV (örmény);
Kép
Rossia 24 GTRK Alania; - 99%
Kép
Rossia 1 GTRK Vainakh; - feltételezés, mert először valami kaukázusi nyelvű, majd orosz nyelvű hírek hangzottak el a Csecsen köztársaságból...sajnos a kép nagyon gyenge volt. A csatornán Groznijban van egy 5kW-os adó :)
Kép

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Ezzel, a duplasoros szövegű Rossiya 1-el találkozott már valaki? Már, másodjára találkoztam vele az idei évben.

Kép
Rossiya 1 "regionális", R2, 16 óra 3 perckor

Videó róla: http://data.hu/get/7866883/SDC11844_201 ... vadasz.zip
És, egy másik közelebbről, 2 perccel késsőbb: http://data.hu/get/7866893/SDC11848_201 ... vadasz.zip


OFF: Óvatosan tévézzetek/gépezzetek ebben a zivi-s időben. Nálam, tegnap késő délelőtt, elvitte a villám a Wifi-s ADSL modemet (a szolgáltatóét), a sírba és az UTP kábel másik végén, az alaplapi integrált hálókarit is. A másik Wifi-s routernek és a gépnek semmi baja. Sajnos, vitte a BHG-s antennaerõsítõt is. :evil: Pedig, a tápfeladó be se volt dugva a konnektorba, az ott lévõ elosztó is ki volt húzva, még a pillanatnyi áramszünet elõtt és a koaxkábelek a tv/videóból. Pár percre rá ment el az áram bő 2 órára. Hogy, az áramszünet előtt vagy után ment tönkre, az jó kérdés. A tv/videó/boxnak kutyabaja sincs.

Ő lenne az (baloldalt):
Kép Kép

Az első erősítőfokozatnak lett annyi? Táp nélkül Úzdról, az egyik mux 50-52%-al jön, bedugva 12-13%-al több. Úgy rémlik, hogy 80-85% körül kéne lennie a jelszintnek. A "kerti" lepkével 100%-os jelszinttel jön Úzdról az 5 mux. Az FM-nek is annyi, a VHF3-as sávon is semmi jelnyomot se látni. Pedig a BHT1 az E11-es csatin állandóan szinkronjelnyom minőségben jelen van. Úgy, néz ki egy szál pár m-es dróttal így is látni ezt-azt az I-es sávon, majd kiderül mennyire jól.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Nálam is jött pár adás, R1-R2 oroszok + grúz MegaTV, ill. E3 JRTV ill. SRTV...most az utóbbi jött színesben :)

Kép

üdv Józsi
Válasz küldése