Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Reggel Bácskossuthfalván sikerült a K26-on gyenge minsőgégben venni az RTL Klubot Tokajról. A vételt a TV4022-es antennával + csatornaerősítővel + szélessávú erősítővel + 3 tévére osztott jellel sikerült megvalósítani. Az antennám ugye Szentes felé áll. A dolog érdekessége, hogy egyszerre volt szolíd kép az RTL-en, és akadásmentesen jött a kép a B MUX-on is...

http://kepfeltoltes.hu/view/130823/Toka ... es.hu_.jpg
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nem volt időm írni ma csak most késő este. Tegnap az az 25-én este és éjjel eléggé nagy tropó alakult ki déli irányból. Tudom már megint Szerb adások, de a nagy adókat most figyelmen kívül hagyom.
Délutáni zivatar és záporeső után alakult ki a déli irányú tropó. Amely 26-án a hajnali órákig ki tartott.
Szándékosan hagyom ki a nagyobb teljesítményű országos lefedettségű adókat mivel 400 km távolságig mind hibátlan minőségben volt vehető.
E mellet sok városi tv, és regionális tv adását is lehetett fogni, most azokat mutatom be. Így el lehet képzelni a tropó erősségét, mikor 150 - 350 km távolságból 100 - 500 W-os adót közepes, jó, minőségben sikerült venni.
A térképen feltüntetett terület ahonnan elfogadható, jó minőségű volt a vétel.
Kép
Kép.Kép.Kép
TV Petrovec C.55/H .SANTOS Zrenjanin C.38/H . VK-TV Kikinda C.39/H
Kép.Kép.Kép
panonija TV C.64/H . TV Kraljevo C.48/H Legtávolabbi vétel 354 km.
Kép.Kép.Kép
Tele nova Temesvár C.31/H . Bácska Tv C.57/H . . Most tv C.50/H
Kép.Kép.
TV Duga Požarevac C.47/H . . Tv Pancsova C.37/H

Az analóg adásokon kívül vehetők voltak a digitális adások is, a két ritkán vehető adó, mivel adó teljesítményük alig haladja meg az 1 kW-tot. Újvidékről C.31/H és Belgrád C.27/H
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok, szia Gyuri!
Nem semmi lista, hallod!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Szia Gyuri!
Gratula a vételekhez. Nem számít, hogy szerbek, de van vétel. Itt bizony nálam semmi.
Üdv: Hajnal Isván
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ha már a VHF I sávról le maradtam legalább az UHF sáv kárpótól kicsit.
Erős volt a reggeli tropó 10 óra magasságáig. Vehetők voltak az Ukrán analóg, Szlovák DVB-T, Szerb analóg és DVB-T2, Horvát DVB-T adások.


Kép.Kép
.....O.34/H........C.57/V
Kép
C.55/H
Kép.Kép
Papuk C.23/H
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nagyon erős tropó alakult ki az éjszaka folyamán dél-kelet, déli, dél-nyugati irányból. De nem minden esetben azért kel fel az ember hajnalok hajnalán mert tv-t szeretne nézni. Az utóbbi időkben nagyon fáj a hátam és nem tudok feküdni sokat, sajnos nagyon ki van a gerincem és úgy látom hogy nem igazán fogom meg úszni a műtétet.
De inkább nézzük mi jött az éjszaka folyamán. 2-körül ébredtem és fájdalom csillapító gyanánt be kapcsoltam a tv-t és kicsit használt. :) Romániában ez időben legtöbb adón adásszünet van. Felirattal ellátott színcsíkos ábrát sugároznak. Bosznia felől hibátlanul volt vehető az FTV a C.29, C.55 csatornákon, a BH tv a
C.46 és a VHF C.11-es csatornán, az OBN a C.35 csatornán. A boszniai szerb adás a PTPC a C.41 és a VHF C.6 csatornákon.
Kép.Kép

Kép.Kép
Kép.Kép

A Horvát adások is folyamatosan jól jöttek 5 Mux adása Belje C.21, C.38, C.44 csatornákon.
Papuk a C.23, C.58 csatornán, a C.39 csatornán nem állt össze a kép, 68% jelszint mellet nem volt minőség a zavarok miatt.
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép

Szerbiából is rengeteg analóg adás volt fogható, hasonlóan mint augusztus 26-án.
Csak pár képet rakok fel ami akkor nem jött. TV9 C.53 csatornán, Mozaik tv a C.44 csatornán.
DVB-T2 adás a C.31,C.47 csatornán volt vehető.
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép

Az éjszaka folyamán a legtávolabbi Magyar városi tv a Fehérvár tv volt. C.48 csatornán.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Nálam is hasonló vételi viszonyok voltak, az éjszaka közepén. Fél 2 és 3 óra között néztem rá lefekvés előtt a tv-re. Az alábbi csatornák voltak vehetőek: TVR1 és 2 és TIMISOARA, RTS1 és 2, RTV1 és 2, B92, BHT 1. Nyomokban az VK tv az UHF39-en és az OBN az UHF35-ös csatornán. A román tv-k még itt is színesben jött, dacára annak, hogy háttal áll a tetőn lévő lepkeantenna. Ugyanez a Újvidéki tv esetén is. A BHT1/RTS1, a 4 elemes VHF III-as sávú antenna+antennaerősítővel voltak így vehetők. Az RTV 2-őt épphogy vehető volt a Sopron felől jövő digitális zaj miatt. Nálam a CCIR 6-ös csatornán az RTS1 volt vehető, az 5-ösön az RTRS zavarta ugyanezt az adást. A TVR1, az UHF58-ason, a TVR2, az UHF36-os csatornán is vehető volt gyenge minőségben. Az UHF44-esen csak csíkozás volt egy darabig, késsőbb a B92 volt itt azonosítható, ugyanúgy az UHF46-ason is valami zavarás.

Kép Kép Kép
TVR1, OIRT9, 2 óra 1 perckor..TVR2, UHF21, 2 óra 17 perckor..TVR TIMISOARA, UHF53, 2 óra 12 perckor

Kép Kép Kép
RTS1, CCIR10, 2 óra 32 perckor..RTV1, UHF43, 2 óra, 16 perckor..BHT1, CCIR11, 2 óra 32 perckor

Üdvözlettel:
loogvadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Már egy ideje nem jelentkeztem a vételi eredményeimmel; ennek nem az az oka, hogy felém nem volt terjedés, csak épp nem tudtam kiemelni semmi különlegeset, szóval csak ismételhettem volna magam.
Ma reggel viszont volt néhány eltérés a megszokotthoz képest: a C58 csatornán a zombori TV Spektar teljesen kinyomta a TVR1 adását (nyilván közrejátszott az is, hogy Budapest már nem sugároz analógban ezen a csatornán), úgyhogy tükör tiszta minőségben volt vehető az adás. A másik ritka madár nálam az RTL Klub a C31 csatornán, ami ugye Nagykanizsáról érkezik; itt viszont már nem beszélhetek túl jó minőségről valami román adás zavarása miatt. Hiába, túl közel vagyok a románokhoz. :) Ami szintén feltűnt ma reggel, az az, hogy a C52 csatornán egyáltalán nem volt vehető a TVR1 adása, holott az nálam állandó vételnek számít, hát akkor terjedésnél hogyne jönne. Mivel a digitális adások (magyar, horvát) sorra jöttek kiváló minőségben, ezért azt hiszem, a pécsi A mux tehet a TVR1 semlegesítéséről (de biztosra nem mondhatom).
Szóval, szép reggel volt dx szempontból.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Bocsánat, az előző beszámolómból kimaradt egy digitális vételi eredmény: reggel még Papukból sikerült vennem a B muxot (most fogtam elsőízben).
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Főnix TV digitális vétel

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Meg van az első helyi tv-s digitális vételem. (Az M3D-t nem számolom bele.) Ami nem más, mint a Főnix TV, az UHF31-es csatornán. Igaz nem a saját QTH-mon, hanem a falu "középpontjában" lévő vételi helyen, ahol az egyetlen egy utcát keresztezi a 63-as főút. Ez tőlem kb. 800m-re van DK felé. Gyakorlatilag nálam is ugyanígy jönne, ha nem jobban. Antenna a szokásos erősítős lepke a padláson SWA-14 típusú erősítővel és egy Alcor HD-2600 beltérivel. (A háromágú tv-antennát, meg amit a padláson műveltek a szerelők, már ne is említsem. Antennán balun, ha minden igaz, pár m-nyi koax, utána 4-es splitter, pár m-nyi koax, toldás, pár m-nyi koax a boxig. Így volt korábban beüzemelve a rendszer.)

Kép Kép 19 óra 12 perc, és 19 óra 13 perckor.

A Fehérvár TV is napokon belül átáll, ha úgy alakulnak a dolgok. (Marad a 48-as csatornán, 100W RMS lesz a teljesítmény.) A Halom TV is digitálisan ad, az UHF60-as csatornán a tv weboldalán olvasható tájékoztató szerint. Ez nem volt vehető, elvi esély van rá. Az egyik képen olvasható tájékoztató már elavult, mivel már úgy sugároznak. :D A másikon meg a paraméterek olvashatók.

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése