TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Akkor ezek szerint nekem is a JRTV vétele sikerült, ugyanis az időpont megegyezik Logovadász vételének idejével. Sajnos mire nekikészülődtünk az azonosításnak, eltűnt és csak találgathattam, hogy az lehet, bár lehetett a szír adás is, de általában a jordán erősebb.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Éjszakai bagoly vagyok...adászárást néztem a Fehérorosz TV 1-en. A himnusz után jött egy inzert, majd óra és az adó kikapcsolás előtt színskála...mindez az OIRT 1 és 2 csatornán.
Kép Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Rossiya 1 színes vétele és egy ismeretlen adás

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Egy kis délutáni ES vadászat eredményei:

OIRT1: 1tv
OIRT2: Pershiy Nacionalniy, 1tv, Rossiya 1
OIRT3: INTER, 1tv, Rossiya 1, és egy ismeretlen adás
OIRT4: 1tv

Az 1tv-t az összes csatornán sikerült elcsípnem. A mai nap során elsőként sikerült a Rossiya 1 vétele színesben az OIRT2-es csatornán, ez 16 óra 45 perc és 17 óra között volt így időnként vehető, de korábban is jött gyengébb minőségben. (Az 1tv is egy-két pillanatra színesben, de pont akkor cseréltem akksit a fényképezőgépben.) Sikerült a Pershiy Nacionalniy vétele is, az OIRT2-es csatornán gyenge minőségben. Ezt 15 óra 50 perckor sikerült. A logótól balra hőmérsékleti infó, és valami szöveg is látható. Pár hete láttam egyszer az OIRT3-ason is. Sikerült egy ismeretlen csatornát is vételeznem, amin egy főzőműsor ment rajta. Ezt 16 óra 45 perc és 17 óra közt volt vehető, de csak szinkronnyomokban, egy-két pillanatra állt csak össze a kép. És este 18 óra 45 perc körül az 1tv-t az OIRT4-es csatornán is.

Kép OIRT2, Pershiy Nacionalniy Kép OIRT2, Rossiya 1

És az ismeretlen adás:
Kép OIRT3, ??? (Ezt 16 óra 48 és 16 óra 57 perckor.)


Videók:
Az ismeretlen adásról, az OIRT3-as csatornán készült, 2 rövidke videót egyben innen tölthetitek le*: http://data.hu/get/6754973/SDC10176_201 ... 3_UNID.zip

A Pershiy Nacionalniy, vétele az OIRT2-es csatornáról:
http://data.hu/get/6755013/SDC10165_201 ... nalniy.zip

Az 1tv, vétele, az OIRT4-es csatornáról:
http://data.hu/get/6755023/SDC10177_201 ... R4_1tv.zip

*VirtualDub-al kockáról-kockára nézzétek át, netán exportáljátok ki jpg/png formátumban a képkockákat, a vizsgálathoz.


Üdvözlettel:
logovadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Nekem nem volt sok időm tegnap délután dx-elni, de azért sikerült elcsípnem az 1TV-t az O1 csatornán. A többi csatorna akkor épp néma volt.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

"logovadasz" gartulálok a vételekhez. Végigkockáztam az ismeretlen adásról készült videóidat, sajnos nagyon gyenge a vétel, nem látható jól a logó. A bal felső sarokban van egy felirat, cirill betűknek gondolom, a szó végén "рд" azaz rd olvasható.

Tegnap küldtem egy riasztást, majd el kellett mennem otthonról és este 10 óra után értem haza. Akkor már csak az OIRT1 és 2 csatornán volt gyengén, hullámzóan vehető adás, mindkettőn az "1tv"-t sikerült azonosítanom.

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

A tegnapi ismeretlen adás(ok)?

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Szia Józsi, köszönöm a gratulációt. Most kora délután átnéztem ismét kockáról-kockára az adásról kiexportált képeket, bmp formátumban elmentve 6 db képkocka részletet. Ebből 2-őt a bal felső sarokról, és 4-et a jobb felső sarokban lévő logó(k)ról. (??) Kicsit bizonytalan vagyok, hogy ez most 1 vagy több adás-e? Lehet, hogy az utóbbi. A 6db képet egyberaktam bmp-be, hogy a jpg-tömörítés ne rontson rajta, és külön is. Sajnos hang nem volt, a többi csatornáról sem nagyon, kivéve az 1tv-t az OIRT4-es csatornán.

Kép

A 6 db képrészlet külön, egy zip-ben: http://data.hu/get/6756091/20130718_164 ... sPacks.zip

Ez talán közelebb visz a rejtély megoldásához.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "logovadasz", sziasztok!

Sajnos a .bmp-ről sem ismerhető fel az adás. Szerintem egy adásról van szó, mindkét felső sarokban valamiféle "ábra/felirat".

Ma délután ismét elcsíptem egy kis terjedést a megszokott adásokkal. Itt megint a Kaukázus vidék, ill. Közel-Kelet jelentkezett. Amit sikerült azonosítani: Jordán TV, Szír TV, 1tv, MegaTV, Azdarar TV, SZTSZ. Továbbá az OIRT 1-en az orosz 1tv mellett azeri AZTV logóját ill. hangját véltem felismerni, de hatalmas volt az interferencia...vártam, hogy javuljon...végül az orosz adás jött színesben :( .

üdv Józsi
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Nálam elég nagy a zürzavar OIRT1-2 csatornákon.Jó képeket lehetetlen fotózni mert annyira gyürik egymást az állomások.Az imént készitettem egy fotot az Orosz 1-ről az OIRT-2 csatornán.
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az Orosz adásokon kívül kelet felől egyenlőre a Szír tv adása vehető E3 csatornán stabilan de gyenge minőségben.
Kép

A mai napon is jól volt követhető a Szír tv átalakulása 10 órakkor.
10:00-kor térkép országhatár
10:01 virágkép
10:02 adáskezdés inzert
10:05 bemondónő
Feltehetően regionális program kezdése.
Kép.Kép.Kép.Kép

Jelenleg az Orosz 1tv a nyerő! az O1-O2 csatornákon :) Rossia1 az O3 gyenge minőségben.
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Lassan vége a nyárnak - nem "pörög" ez a topic. Szinte minden nap van terjedés, de legtöbbször csak a Jordán TV ill. a orosz 1tv vehető általában csak gyengébb minőségben. Ma reggel fél 9 tájt is így volt, de az 1tv pár percig most egész jó minőségben jött az OIRT 1-en, majd ezt követően megjelent a Rossia 1 is, épp helyi adás ment azaz "GTRK Vologda" adása volt látható.

Kép Kép

üdv Józsi
Válasz küldése