TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!

Szép vétel!!!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Június második felében elég mostohán bánt velem az ionoszféra; vasárnap óta viszont minden nap kárpótol egy kis terjedéssel. A kedd délutáni volt a jelentősebb a jordán vagy szír vétellel, általában az oroszok jönnek az O1 és O2 csatornákon, illetve ma reggel jött valami az E2 csatornán, de nem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy mi az.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Délelőtt gyenge Orosz vételek O.1-O.2 csatornákon, többségükben csak FF-ben. Valamivel jobb már néha színes minőségben sikerült fogni a Szír és Jordán tv adását az E.3 csatornán.

Kép.Kép.Kép

Délutánra egészen jól feljavult a szír vétel, később a Jordán tv adása lépet a helyébe és igen jó képminőségben fogható.

Kép.Kép.Kép

Ritka jól jön a JRTV Jordan Tv adása!
http://www.youtube.com/watch?v=jiOXGOHtiBE
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Valaki ismeri ezt a logót? - OIRT 4-en...mintha parlamenti ülés közvetítés menne...
Kép

szerkesztve:
A vételről videót is készítettem, ami mellett zajos hang is volt...visszahallgatva egyértelmű, hogy nem szláv és nem is baltikumi, inkább a Kaukázus vidéke.
Irány a "lyngsat-logo" és megvan :!: :!: :!: ez a grúz 2tv logója.
http://youtu.be/CHo70bGg_BU

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Valaki ismeri ezt a logót? - OIRT 4-en...mintha parlamenti ülés közvetítés menne...
Szia Józsi
Így néz ez ki a műholdas vételemből .......

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Misi!

Gondolom...a te vételed már digitális :) - köszönöm, hogy megosztottad velünk. Úgy látom a volt szovjet területen még javában használják műsorszórásra a VHF I. és II. sávot, a kérdés már csak az, hogy meddig. Igaz, ma csak néhány percem volt DX-elni, a quad antennával az OIRT1-2-3 csatornákon látott interferencia és az OIRT 4-en lévő szinkronjel nyomok felkeltették kíváncsiságomat, így gyorsan átkábeleztem a CCIR-URH vételhez használt 10dBi-s antennát a TV tuner kártyába. A 10 elemes Yagi már kellő jelet biztosított a grúz adó vételéhez. Az adó telephelyéről egyenlőre még nem találtam infót a neten.

üdv Józsi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Gondolom...a te vételed már digitális :) - köszönöm, hogy megosztottad velünk. Úgy látom a volt szovjet területen még javában használják műsorszórásra a VHF I. és II. sávot, a kérdés már csak az, hogy meddig. ...
Szia Józsi!
Remélem, hogy még sokáig használják műsorszórásra az OIRT I. és II. sáv csatornáit, hisz rájuk nem vonatkozik ez az EU-s töketlenség, hogy meg kell szüntetni az analóg földfelszíni sugározást, meg az analóg műholdast is.
Nem véletlenül, Európa két "legszegényebb, s legfejletlenebb gazdasága", a német, meg a francia használta a legvégsőkig az analóg műholdas sugározást is. De a mai napig is hasznája az analóg sugározást Dél-Amerikai "legfejletlenebb" gazdaságú országa, Brazília is.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Gratulálok Józsi a grúz vételedhez, nálam nagyon ritka vendég az OIRT4-en bármiféle adás. :D

Nálam sajnos nem sok minden volt az utóbbi napokban. Tegnapelőtt (07.12-én) csak az OIRT1-en az 1tv épphogy azonosíthatóan, meg némi zavar az OIRT2-őn, csak mutatóban volt itt ES.

Tegnap (07.13-án), kora este úgy 18 óra és 18 óra 30 perc között időpontban sikerült a Jordán tv-t egész tűrhető minőségben egy-két pillanatra elcsípnem. Korábban csak nyomokban vagy szír/jordán egyszerre jött csak.

Kép

Hát, remélem én is, hogy minimum 5-10 év, vagy még több ideig lesz még lehetőség az I-es sávban történő DX-vételekre. Gondolom Afrika nagy részén, és Ázsia egyes térségeiben, még nem lesz digitális átállás. Izlandra is vonatkozik ez? Pár hete láttam róla DX fotót.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Még egyszer köszönöm a gratulációt mindenkinek...mondani szoktam: "jókor voltam jó helyen".

Ha már Grúzia, OIRT2-ön jelenleg is fogható a "Mega TV":
Kép

Reggel fél 9 tájt készült a következő fotó az OIRT 1 csatornáról. Sajnos hang nem jött...
Kép

Ismerős ez a logó valakinek?
üdv Józsi
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Józsi!
Itt Gödön is jönnek az Orosz állomások.Sajnos annyira gyürik egymást,hogy lehetetlen fotózni.Néhány perce fotóztam OIRT 2 Orosz 1 programját.

Kép
Válasz küldése