Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

M.Győzi írta:Sziasztok!

A szép tavaszi időjárás igen jó vételi eredményeket hoz az utóbbi napokban.
Mióta a fórum tagja vagyok, ma reggel fordult elő először, hogy színesben, jó minőségben vettem a bosnyák FTV adását a C29 csatornán, valamint hasonló jó vétel sikerült a C11 csatornán; ez is bosnyák adó lehetett, mivel abból az irányból jött; egy 1-es volt látható. Feltételezem, hogy a BHT1 adásáról van szó.
Ami még figyelemreméltó, hogy ma sikerült közel 11 év után tűrhető képminőségben befognom az RTL Klub adását Csávolyról. Általában szokott jönni, viszont csak ritkán lehet azonosítani a frekvencián lévő interferencia miatt.
Üdv: Győzi
Szia Győzi!
Szüleim Bácskossuthfalván laknak, náluk más tornyokról is vehetők a bosnyák adások. Említettek Vlašićot, onnan folyamatos vétel van az alábbiakon:
K11 - BHT1
K29 - FTV (amíg Zomborban nem kezdtél el sugározni a Prva tévét).

Fogható még a Közép-Boszniában található Lipik is:
K46 - BHT1
K55 - FTV
K59 - TVTK - Túzla Kanton Televíziója

Terjedés esetén foghatók az alábbi adások is:
K9 - RTRS
K12 - RTRS
K32 - BN TV Bijeljina
K35 - OBN

Üdv.

Franjo
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Hajnal István írta:Sziasztok!
Itt Jászfényszarun tegnap este óta a VHF III- as sáv is nagyon aktív.
Ismét jelen volt a montenegrói tv 18óra 20 tól C12 (Radio Televizija Crne Gore) RTCG1, 183 fok, 540-570 km!
C12 PTPC; C11 BHT1; C10 PTC1; C9 TVR1; C5, C6 PTC1.
Kép Kép Ezek tegnapi felvételek.
Kép Kép Kép
Szia!

El kell keserítselek, a K12-őn nem a montenegrói tv adást vetted (RTCG), hanem az RTRS (Radiotelevizija Republike Srpske), vagyis a Bosznia Szerb Kötársaság adását.

Üdv.

Franjo
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

podapu írta:Sziasztok.

A tegnap esti nyugati jó vételek után ma reggelre a déli irányból nagyon jó a vétel.
Érdekesen alakul a tropó, mint egy 300 km-ig nincs változás a tv vételeknél de az a fölötti távolságban már igen jó vétel születhet. Reggel 6-órától folyamatos a vétel ( RTCG - Radio Televizija Crne Gore ) kettes műsora a C.37/H csatornán.
Kösz Józsi az infót! Az adó helye Bjelasica: 450 km
Kép.Kép
Ha kinagyítod egy picit a képet, a logónál 3 betű van elmosódva. Ez Vajdaság 2 lesz valamelyik kis teljesítményű adóról!
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Franjobp!

Most, hogy említed, még ősszel sikerült is befognom elég jó minőségben a BHT1 adását a C46 csatornán; épp valami futball mérkőzést közvetítettek. Az FTV adását viszont még nem fogtam más frekvencián. Érdekes, nálam a Prva nem jelentkezik a C29 csatornán, pedig Zombor nincs messze tőlem.
Akkor úgy tűnik, néhány alkalommal már nekem is sikerült vennem az RTRS programját a C12-n, de nem sikerült azonosítani.
Üdv: Győzi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

franjobp írta:
podapu írta:Sziasztok.
A tegnap esti nyugati jó vételek után ma reggelre a déli irányból nagyon jó a vétel.
Érdekesen alakul a tropó, mint egy 300 km-ig nincs változás a tv vételeknél de az a fölötti távolságban már igen jó vétel születhet. Reggel 6-órától folyamatos a vétel ( RTCG - Radio Televizija Crne Gore ) kettes műsora a C.37/H csatornán.
Kösz Józsi az infót! Az adó helye Bjelasica: 450 km
Kép.Kép
Ha kinagyítod egy picit a képet, a logónál 3 betű van elmosódva. Ez Vajdaság 2 lesz valamelyik kis teljesítményű adóról!
Pontalan az észrevétel!
Gyuri helyesen adta meg montenegrói vételének, hisz jól láthatóan az a TVCG 2 programazonosítója van a vételi fotó felső sarkában!
Íme a montenegrói TVCG 2 logója!

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Szép vételek, gratulálok!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

franjobp írta:
podapu írta:Sziasztok.

A tegnap esti nyugati jó vételek után ma reggelre a déli irányból nagyon jó a vétel.
Érdekesen alakul a tropó, mint egy 300 km-ig nincs változás a tv vételeknél de az a fölötti távolságban már igen jó vétel születhet. Reggel 6-órától folyamatos a vétel ( RTCG - Radio Televizija Crne Gore ) kettes műsora a C.37/H csatornán.
Kösz Józsi az infót! Az adó helye Bjelasica: 450 km
Kép.Kép
Ha kinagyítod egy picit a képet, a logónál 3 betű van elmosódva. Ez Vajdaság 2 lesz valamelyik kis teljesítményű adóról!
Sziasztok.
Szia franjobp!

Hogy első kézből is győződj meg, a TVCG 2 logóját ki nagyítottam a kedvedért. De nem is igazán értem a kritikát, főleg azért hogy, "Ez Vajdaság 2 lesz valamelyik kis teljesítményű adóról!" amit magam is minden nap nézek, mellette hol 5 hol 15 különböző Szerb adással együtt! 100-250 km nem távolság, legfeljebb a minőség nem tökéletes.
Kép.Kép
.........TVCG 2..............RTV 2
A vajdasági RTV2 logója még véletlenül sem hasonlít a TVCG 2 logójára, ezt azért illene észrevenni!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tavaszi gyors felmelegedés kedvez a reggeli jó vételeknek, szinte minden reggel kialakul egy kisebb tropó, ami mint egy 300 km-ig jó vételeket biztosít.
17-én észak-déli irányból jól vehetők voltak az Ukrán szlovák és délről a Bosnyák és Szerb tv-adások, beleértve a Szerb DVB-T2 csomagot is.
Kép.Kép
DVB-T2 C.47/H ........ Ukrán analóg O.34/H
18-án és a mai napon is ismétlődött a jó terjedés. De jól voltak vehetők a helyi városi tv-k is.
Kép.Kép.Kép
A mai nap reggelén volt a legerősebb a tropó, vehető volt Szovák DVB-T adás Kassáról, Poprádból és Selmecbányáról.
Kép.Kép
Poprad C.57/V..........Selmecbánya C.48/V
És a Szerb digitális csomag meg számos analóg adás. Csak a jobb képminőség kerül fel hogy jól felismerhető legyen. :)
Kép.Kép.Kép.Kép
DVB-T2..Most-tv a C.37, C.50, C.59 csatornákon. Vk-rtv Zrenjanin C.39/H. B-92 C.66
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Ma reggel szinte minden irányból igen erős tropó alakult ki a VHF III és UHF sávban is. Ismételném magam, ha minden egyes vételt külön megemlítenék, úgyhogy csak azokról ejtek szót, amelyek nem gyakran fordulnak elő jó minőségben. Ilyen az M1 Kabhegyről, valamint a C22 csatornán három adás keveredett, amelyből ki lehetett hallani a TV2-t. Emellett a H polárban felszerelt lepkével be-beugrált az RTL Csávolyról, méghozzá 70 fokkal elforgatva.
Üdv: Győzi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

franjobp írta:
Hajnal István írta:Sziasztok!
Itt Jászfényszarun tegnap este óta a VHF III- as sáv is nagyon aktív.
Ismét jelen volt a montenegrói tv 18óra 20 tól C12 (Radio Televizija Crne Gore) RTCG1, 183 fok, 540-570 km!
C12 PTPC; C11 BHT1; C10 PTC1; C9 TVR1; C5, C6 PTC1.
Kép Kép Ezek tegnapi felvételek.
Kép Kép Kép
Szia!
El kell keserítselek, a K12-őn nem a montenegrói tv adást vetted (RTCG), hanem az RTRS (Radiotelevizija Republike Srpske), vagyis a Bosznia Szerb Kötársaság adását.

Üdv.
Franjo
Szerbusz Franjo!

Nézd meg a 37.dik oldalon lévő hozzászólásomat. Ott láthatod, hogy a két logo megegyezik. Az tehát montenegrói vétel. Hiába laksz közel, innen is lehet azt fogni amit neked. Csak antenna és terjedés kérdése az egész.

Üdv.
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Elnézést, nem akartam senkit megbántani, de elég hihetetlennek tűnt egy ilyen távoli adó vétele... Mondjuk én a montenegrói adókat sosem vettem földi antennával... :)

Nem lakom annyival közelebb, hogy tudjam is venni... Illetve én már rég Pesten lakom, a szüleim pedig Bácskossuthfalván.

Én sosem vadásztam sem montenegrói, sem macedóniai földfelszíni vételre, Vajdaság elég alacsony fekvésű, és elég sok hegy van délre, ami szinte ellehetetleníti az említett adók vételét... De ezek szerint mégsem... :D
Válasz küldése