Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Üdv mindenkinek!

Az idei év első komoly terjedését tapasztalhattam az este a lakhelyemen. Észak, északnyugati irányból alakult ki igen erős tropó.
Mivel a pécsi M1 és TV2, valamint a szegedi M1, szentesi TV2 és csávolyi, csengődi M1 nem számít különlegességnek, mert gyakran vehetők oldalirányból, illetve szemből. Az igazi eredmény az úzdi RTL, valamint az úzdi M1, ami még erősítő nélkül is jött, bár szemcsésen, de azonosíthatóan. Egy az egybe kiütötte az azonos frekvencián üzemelő Pink TV-t és ez nagy szó. Aztán Kabhegyről is jó minőségben jött az M1; a TV2 ugyan nem jött be, de annyit elért, hogy semlegesítette az RTS2 adását. A szegedi VTV nálam állandó vételnek számít, most viszont helyette mindkét antennával a csengődi TV2 jött. Végezetül a TV2 Kékesről teljesen kinyomta a TVR2-t és a C58-on is bevillant a Széchenyi-hegyről.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Üdv mindenkinek!

Felém tegnap este óta igen erős tropó tapasztalható!
Egy kérdésem lenne: Komádiból a TV2 229 kw, az RTL Klub pedig 87 kw teljesítménnyel sugároz. A kérdésem az, hogy mekkora a távolság az adótorony és a lakhelyem közt, illetve mennyi jut el hozzám ezen adók sugárzásából? Azért kérdezem, mert előfordult már, hogy befogtam mindkettőt északi irányból még kisebb tropó esetén is, sőt normál terjedési viszonyok között is.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

M.Győzi írta:Üdv mindenkinek!

Felém tegnap este óta igen erős tropó tapasztalható!
Egy kérdésem lenne: Komádiból a TV2 229 kw, az RTL Klub pedig 87 kw teljesítménnyel sugároz. A kérdésem az, hogy mekkora a távolság az adótorony és a lakhelyem közt, illetve mennyi jut el hozzám ezen adók sugárzásából? Azért kérdezem, mert előfordult már, hogy befogtam mindkettőt északi irányból még kisebb tropó esetén is, sőt normál terjedési viszonyok között is.
Üdv: Győzi
Szia.

Hozzád Komádi 200.4 km távolságra van. Szerintem nem sok minden jut el hozzád az adásokból. A digitális adás még a határig sem jut el. Egy kis tropó segítene rajtad! :)
A dvb-t adórol küldtem egy térkép linket, majd nézesd meg valakivel!
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5985
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Gyuri!

Köszönöm a választ és a linket. Akkor jobb lesz más irányban keresgélnem; túl messze van a 200 km.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Egy érdekes dolgot tapasztaltam, amit nem tudok hova tenni.
2006 október végén sikerült befognom Pécsről az RTL-t: a kép jó volt, de hangot nem lehetett kivenni, csak sistergett. Akkoriban tanultam meg kezelni a tévé készülékemet: mászkálni a frekvenciatartományokban. A bátyám talált rá az adásra csupa véletlenül és elmondása szerint a vétel a C77 csatornán történt, ami a későbbi megállapításom szerint a 90-97 MHZ között található. Főleg érdekes, hogy egy erősítő nélküli, nem túl nagy nyereségű antennával fogtam be, ráadásul délnek, kb. 90 fokkal Pécshez képest állt az antenna.
Aztán ugye megtudtam, hogy innen az RTL a kettes csatornán, az 59 MHZ-en sugároz. Most betápláltam a szóbanforgó frekvenciát és ugyanaz az antenna most a kívánt irányban áll és mégse jön semmi. Ugyanígy jártam Csávollyal is a lepkével a 182 MHZ-en fogtam be még 2002-ben.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Egész nap vehető Szerbia felől több tv adás ezt jeleztem a riadó láncban is. Nem csak a határ közeli de Belgrádtól délre eső adások is hibátlan képminőségben foghatók! b92, happy, 1prva, PTC1, PTC2, rtv1, rtv2, a regionális és városi tv-k ből is vehető,most tv, VK tv, panonija tv. Sokszor iszonyatos a káosz, annyira erős a jel egy pár csatornán pl: a C.35 hogy a román tvr2 a legközelebbi azt még ki lehet szűrni, forgatni, de a pink tv és az OBN keveredik és legtöbbször semmit nem látni!
Tudom már ismeri mindenki ezeket az adókat ,még is felrakok egy pár képet hisz a képminőség egy némelyik adásnál mindent elárul.
Kép.Kép.Kép.Kép.
Kép.Kép.Kép.Kép.
Kép.Kép.Kép.Kép

Az 1prva is hibátlan lenne csak a C.33 csatornán a Román antenna 1 annyira elnyomja hogy ki kell lépni az 1prva adó irányából 30°.kal hogy elfogadható képet tudjak készíteni.
Pl: a Vajdasági RTV adásai is több helyről, csatornákon vehető
de mindegyik jó képminőségben ( C.41, 43, 59 rtv1 )
Remélem más is veszi a dél felől érkező adásokat nem csak én.
Kép.Kép.Kép.Kép
------------C.39----------------C.50--------------------------------C.38
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Reggel is igen jó terjedés volt, olyannyira, hogy szobaantennával is jöttek a magyar adások.
Nem tudom, ismeri-e valaki közületek a Hama 44280 szobaantennát. Ez főként DVD-T vételre alkalmas, de jól teljesít analógban is. Elvileg mindegyik sávban jól működik; egyaránt alkalmas H és V polarizációjú vételre. Csak arra nem jöttem rá, hogy a kedvező polaritás eléréséhez kell-e változtatnom az antenna pozícióján. Arra gondolok, hogy fektetve is veszi a H vételt.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

A szép tavaszi időjárás igen jó vételi eredményeket hoz az utóbbi napokban.
Mióta a fórum tagja vagyok, ma reggel fordult elő először, hogy színesben, jó minőségben vettem a bosnyák FTV adását a C29 csatornán, valamint hasonló jó vétel sikerült a C11 csatornán; ez is bosnyák adó lehetett, mivel abból az irányból jött; egy 1-es volt látható. Feltételezem, hogy a BHT1 adásáról van szó.
Ami még figyelemreméltó, hogy ma sikerült közel 11 év után tűrhető képminőségben befognom az RTL Klub adását Csávolyról. Általában szokott jönni, viszont csak ritkán lehet azonosítani a frekvencián lévő interferencia miatt.
Üdv: Győzi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Győzi!
C11 Vlasic, BHT1. Ugyanaz az adóállomás, mint az FTV a C29-en.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Szilárd!

Köszönöm az infót.
Mindenkinek jó vételeket!
Üdv: Győzi
Válasz küldése