Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Gyuri!

Nálam itt GÖDÖN csapni valóan rossz a terjedés jóidelye.(25.-e óta csak egyetlen állomást tudtam vanni. Igaz, új csatornán. Román RTV-2 Ch-30 Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Este 18:00-tol folyamatos a vétel déli délnyugati irányból. Még most is nagyon jó!
Kép

De nem csak a nagyobb adók jönnek a regionális és a városi tv-k is. pl SANTOS tv regionális, KTV városi tv Zrenjanin. Igaz itt a képminőség nem igazán jó.
Kép

Az este sokkal erődebb volt a tropó nagyon jó minőségben volt vehető pl: a székesfehérvári VTV a C.48/H csatornán.
Kép

Az este az okozott problémát hogy egy csatornán 2-3 adás is jött így a digitális adásra csak akkor volt esély mikor gyengébb volt a terjedés mert a beltéri nem tudott tárolni a nagy káoszban. :)
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A késő éjszakai órákban, 1-2 óra körül elég jó terjedés volt déli irányból. Horvátországból Kalnik(44), Sljeme(48), Szlovéniából pedig Trdinov Vrh (32) volt fogható. Míg Sljeme a digitális nyitrai, Trdinov Vrh az analóg soproni adót nyomta el.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Utoljára 2012.11.04. kora reggel láttam az AVALA TV műsorát, majd aznap délután már csak egy feliratot láttak a nézők. Különösen nem foglalkoztam vele készítettem egy képet és kerestem tovább az adókat.
Tegnap megint jó terjedés volt dél felől és akkor vettem észre hogy nincs adás sem a C.28, C.30, C.56 csatornákon ahonnan a AVALA műsora vehető volt. Visszanézve a 4-ei felvételt, és kiderült hogy akkor láttam utoljára ( 2012.11.04. 19:00-kor) mivel a felirat szerint megszűnt az AVALA műsorának sugárzása.
Ma reggel kerestem a digitális csomagban is de ott is már csak egy teszt (TEST) felirat található és egy színcsíkos elektronikus beállító ábra.

Kép.Kép

Ahogy említettem tegnap este és ma reggel is igen erős tropó volt dél felől, több olyan csatorna volt ahol 2-3 adás is vehető. A prímet a C.53 csatorna vitte 4 adással 1, VTV-TVR Temesvár, Studio B, Kanal 9, panonija tv.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Közepes és jó képminőségben vehetők az Ukrán analóg adások, digitális adáshoz gyenge a jel. Viszont Szlovákiából jól vehető a DVB-T adás Kassa, Poprád.
A reggeli órákban sikerült végignéznem a Klicskó meccset mind a 12 menetben. ( INTER TV )
Jelenleg is jól vehetők az adások.

Kép.Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Itt Jászfényszarun is nagyon jó volt a terjedés K-ÉK valamint D felől a reggeli órákban.
C56 PRO TV Románia,
C22 IHTEP, C28 1+1 , C34 PERSUJ , UKRAJNA
C48 DTV Debrecen, C35 HBTV Hajdúböszörmény(Gyenge minőség volt a vétel és a kép.)
Kép C56 ; Kép C22; Kép C28; Kép C34; Kép C48
A C29 FTV egész nap változó kép minőséggel fogható volt.
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Sajnos ma napközben nem tudtam TV közelbe lenni.Jelen pillanatban Szerb analóg állomások vehetők viszonylag elfogadható minőségben.Legjobban PTB-1 a Ch-43 .
Kép
Kép
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A tegnap esti nyugati jó vételek után ma reggelre a déli irányból nagyon jó a vétel.
Érdekesen alakul a tropó, mint egy 300 km-ig nincs változás a tv vételeknél de az a fölötti távolságban már igen jó vétel születhet. Reggel 6-órától folyamatos a vétel ( RTCG - Radio Televizija Crne Gore ) kettes műsora a C.37/H csatornán.
Kösz Józsi az infót! Az adó helye Bjelasica: 450 km
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!

Gratula, egész jó képek! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

Gratulálok a montenegrói vételedhez! Az elmúlt napokban URH sávban kerestem az adóikat, egyenlőre nem sok szerencsével, mert sajnos szerb és román állomások is használják a "két legesélyesebb frekvenciát". Tegnap esti osztrák DVB-T vételedről olvasva az URH antennát észak-nyugatnak fordítottam, számos osztrák, szlovák és cseh állomást sikerült venni. pl: a 92,0 Ö1, a 91,5 R-Niederö. és a 101,8 Viva állomásokon az RDS is lejött, a legtávolabbi vételem a cseh 95,0 Radio Blaník Votice-ből (~570km). Visszatérve Montenegróhoz, az általad vett adóállomás helye Bjelasica ERP:1000kW magassága 2117m. Kb. egy hónapja Hajnal István szintén ezt az adóállomást vehette, az 1. programot a C12-ön ERP: 50kW-tal sugározzák...sőt évekkel ezelőtt 92,1 MHz-en Radio CG1 adását is erről a telephelyről vettem.

Forrás: http://www.ardcg.org/en/index.php?optio ... 5&Itemid=4

üdv Józsi
Válasz küldése