Földi rádió adások vétele - FM DX

Keleti és nyugati URH sáv.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
benko5009
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2013.04.25. 10:07
Tartózkodási hely: Budapest, Pesterzsébet
Vételi telephely: Budapest, Pesterzsébet †

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: benko5009 »

Németh Józsi írta:Szia Balázs!
... az RDSDX logom rövidre sikerült...
üdv Józsi
Szép kis"rövid" log !

Nekem még luxemburgit sosem sikerült fognom :-(

Üdv.:
Balázs
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

benko5009 írta: Nekem még luxemburgit sosem sikerült fognom :-(
Nálam sem gyakori, egy alkalomra emlékszem, de pl. német adókat is csak két alkalommal vettem ionoszféráról, sőt Dánia sem minden "nyaras" vendég.

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Szia Balázs és Józsi, gratulálok a mai esti vételeitekhez, épp nem voltam otthon akkor. Bár ritkán szoktam ránézni az FM-sávra. Nekem is sikerült RDS-el a BBC adóinak a vétele, 2013.07.02-án.

Aki, kiváncsi rá, az idei vételeimre, akkor itt megnézheti (pár db, zömük RDS-el, arról külön a kép, külön a hangfelvétel):
http://www.4shared.com/folder/qswaNMTD/FM-DX.html És a többi milyen nyelvű adás? Rossz a hallásom. :(

Egy tvdx-es is van ott fent próbaként feltöltve, de rosszabb minőségben játssza le, mint az eredeti felvételt. Az 1+1 adása látható rajta. Hogy ott lesz-e végleg és a többi felvétel, az kérdéses még.

A reklámok ellen telepítsetek fel reklámblokkolót.*

*Firefox/Chrome böngészők alá AdBlock Plus plugint.
Avatar
benko5009
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2013.04.25. 10:07
Tartózkodási hely: Budapest, Pesterzsébet
Vételi telephely: Budapest, Pesterzsébet †

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: benko5009 »

logovadasz írta:Sziasztok
Szia Balázs és Józsi, gratulálok a mai esti vételeitekhez...
Szia Logovadász !

Köszönöm az elismerést, de a Te eredményeid is nagyon érdekesek !
Jól látom, hogy antennaként csak a mobiltelefon fülhallgatója szolgált ?

Üdv.:
Balázs
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia Balázs

A tavalyi nyáron ES idején, és ősszel/télen csak a headset-et használtam antennaként. Egészen mostanáig, tavasszal egy kicsit megpiszkáltam, amúgy sincs jó állapotban (az egyik füles már nincs meg, az öcsémé volt a teló régebben), a headset-en található egy kis dobozka, amivel lehetett a hívást fogadni és egy mikrofon is van benne. Itt kiszedtem a nyomógombot, és egy nagyon gyagyi koax csatinak a közepét kiszedtem és a csavart is, a tüskét be forrasztottam ebbe a dobozkába, és a fülesek felé lóg ki a vége, ott akár több m-nyi rézdrótot rálehetne dugni koaxcsatlakozóval, így jobban vehetőek az adások. De, ezt megdobtam a BHG SZNET134-es antennaerősítővel, ezzel a felállással: http://s10.postimg.org/drf6es7bt/SDC10480.jpg Viszont bő 3 hete az egészet felvittem a padlásra, rá van kötve kb.: 4-5m-nyi rézdrót VHFI-II-re/FM-sávra, egy 4 elemes III-as sávú antenna, meg egy 23 elemes közel 20-30 éves UHF antenna, ami a ISKRA DTX-F antennákhoz hasonlít szerkezetileg, de másmilyen a dipól/elemek kinézete.

A koax csati képe, nagyon rossz fajta: http://www.gizmoshop.hu/media/webshop/b ... moshop.jpg

A telefon rádiójának az érzékenységéről annyi, hogy a headsettel a szobában az ablak közelében, függőlegesen lógatva a drótot, a Fehérvár Rádió, a Dankó és a KLUB Rádió is simán jön a helyi adók közül, míg a Bartók még Kékesről is. A padláson meg a Rádió Jazzy (90.9Mhz), Mária Rádió (94.2Mhz) is vehető, és pár helyi adó még ezeken kívül. Viszont az erősítővel együtt, a nagyon rossztól, az egészen tűrhetőig, 3-4 frekin külföldi adás is vehető, a padláson lévő cuccal: 88.8/89.2 (ÖE3)/91.7/98.1Mhz-en. Az Info Rádió még ezzel is épphogy tűrhető, ha úgy helyezem a rézdrótot, a 100W-os Mária Rádió is jobban vehető ennél. Régen az Info a 95.8-ön simán jött a szobában is, valamit nagyon elrontottak az adó körül. Kimondottan FM-sávú antennával sokkal több jönne.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia!
Ha jól tudom, a 95,8 MHz most üres.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Két "érdekes" adást sikerült elcsípnem, ez is FM-DX, igaz nem a klasszikus broadcast sávokon. Európa néhány országában az I. sávban kis teljesítményű irányított átjátszások üzemelnek stúdió-adó ill. adó-adó között WFM (pilótjeles sztereó+RDS) modulációval.

54,38 MHz Simply Radio - Tivoli (ITA)
56,5 MHZ MEP Radio - Rieti (ITA)

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok, szia Józsi!
Gratulálok és köszönjük a "csemegéket"!!! :-)
Közeleg a Perseidák meteorraj maximuma, szép visszaverődéseket produkálnak! Egyelőre viszonylag ritkák, de annál érdekesebbek. Akinek van kedve, figyelje őket.

Egy kis ízelítő:

http://rapidshare.com/files/553533930/m ... 1_unid.mp3

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1603
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Két újabb meteoros vételt mutatok be, az első egy hosszabb, a második pedig egy rövidebb, ahol éppen fogható volt az olasz RTL102.5, és egyszer csak megjelent a meteoros jel.

http://rapidshare.com/files/1272478809/ ... z_unid.mp3

http://rapidshare.com/files/3770344805/ ... z_unid.mp3

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Földi rádió adások vétele - FM DX

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Szilárd!

Szép vételek!
Én este 95.6-on hallgatóztam és volt néhány szép hosszabb beterjedés, de sajnos nem tudtam rögzíteni
Valamiért a laptop mic bemenetén olyan a felvett hang, mintha a víz alól jönne.:(

Szabolcs
Válasz küldése