Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

azonosítatlan adók

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Sanyi!
Milyen csatornákon fogtad az azonosítatlan adásokat? Milyen jellemzõ irányból? Hátha sikerül az azonosítás!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Szilárd!
az egyik állomás azonositása megtörtént.(RTB 1)Amásikkal egyszerüen nem tudtam mit kezdeni.Ch-29 Ftv adását néztem miközben egy PM 5544 tip.monoszkóp jelent meg.Illetve próbált megjelenni mert a két állomás igen csak gyürte egymást.Reggel fél 7-kor történt és 5-8 percig tartott.Sajnos fotózni lehetetlen volt.Talán eredményt hozhat az is ha kiderülne abból az irányból Ch 29-en kik sugároznak müsort.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Még ma is folyamatos és közepes-jó minõségben vehetõk a Bosnyák tv adások. FTV, OBN
Tegnap 17 órától úgyszintén folyamatos a Lengyel tv adása Zreszów-ból a TVP2,
Kép

Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

RS 3806 BDXC írta:Talán eredményt hozhat az is ha kiderülne abból az irányból Ch 29-en kik sugároznak müsort.
Szia Sanyi!
Még inkább, hogy fél 7-kor kik NEM sugároznak mûsort, csak monoszkópot.
Adott a feladat: végigböngészni a boszniai, vagy montenegrói adók honlapjait, hogy hol nem volt még mûsor.

1. adott az irány
2. adott a csatorna
3. adott, hogy nem volt még mûsor
4. közben, más csatornán fogott tévék kizárása

Kizárható az FTV, a Pink BH, a BHTV, a Vikom, az PTPC (RTRS), talán az OBN is. Nem láttam monoszkópot -még hajnali 5 körül sem- a BN TV-n sem, így elsõ körben ezt is kizárnám. Amire nem emlékszem, az az Alternativna TV, de mintha még azon sem láttam volna monoszkópot.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

RS 3806 BDXC írta:Szia Szilárd!
az egyik állomás azonositása megtörtént.(RTB 1)Amásikkal egyszerüen nem tudtam mit kezdeni.Ch-29 Ftv adását néztem miközben egy PM 5544 tip.monoszkóp jelent meg.
Szia!

Nem lehet, hogy megint a Twenty kavart be? Annak is PM5544-es a monoszkópja. :)

Egyébként itt felszállt a köd és azóta csend honol az éterben. :(

Szabolcs
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

RS 3806 BDXC írta:Szia Szilárd!
az egyik állomás azonositása megtörtént.(RTB 1)Amásikkal egyszerüen nem tudtam mit kezdeni.Ch-29 Ftv adását néztem miközben egy PM 5544 tip.monoszkóp jelent meg.
Szia!

Az RTB1 azonosításával is van némi gond, mivel jelenleg nincs Dél-Európában ilyen televízió, mely ezt a feliratott használná. Ebben a formátumban jelenleg a Brunei Televízió használja ezt az azonosítót.

A Szerb Televízió 2001. juni. 30-án adta utoljára ezt a feliratot. 2001. júliusától, PTC vagy RTS azonosítót használja.

Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

podapu írta:...Az RTB1 azonosításával is van némi gond, mivel jelenleg nincs Dél-Európában ilyen televízió, mely ezt a feliratott használná. Ebben a formátumban jelenleg a Brunei Televízió használja ezt az azonosítót....
Szia Gyuri!
Ezt azért némi pontosítással, átgondolásra javasolnám, mivel van Szerbiában, Vajdaságban (Vojvodina) PTB1 és PTB2 tv-program is. Te is veszed õket!
Gondolom, a P/R átírás, átértelmezés töntént Sándor részérõl.

Kép..Kép..Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Valóban lehet pontosítani, ugyan is a RTB nem azonos a PTB-vel.
RTB-Radio Televizija Beograd. 2001-tól RTV, Radio Televizija Vojvodina, vagy PTB-РАДИО-ТЕЛЕВИЗИЈА ВОЈВОДИНЕ

Üdv. Gyuri
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Szerintem Misi jól látja, hogy részemrõl átértelmeztem a betû csoportot. Gyakorlatilag részemrõl ezzel nem is lenne gond.
A másik vétel számomra több okból is érdekes volt. Elsõ reakcióm nekem is az volt, hogy talán TV-Twenty megtréfál. Ezért néhányszor körbe forgattam az antennákat. Eredménytelenül. Egyértelmüvé vált, hogy egy irányból ugyanazon a csatornán két különbözõ állomás gyûri egymást. Az is furcsa volt, hogy fél 7 elmúlt, és ilyenkor már többnyire mûsorok mennek s nem monoszkóp. Persze, pld. a szolvák 2 is késõn kezd, és lehet más TV-adók esetében is elõfordulhat.

Kép
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Gyuri!

OBN-TV.: December 28.-án felraktam egy képet a vételébõl, de késõn vettem észre, hogy nincs rajta azonositó, csak a dátum. Utólag pótolnám egy másik képpel, mert a mikulássapka sem lessz a logón.
(Más; beszéltünk már telefonon, de nem mentettem el a számod. Megkérnélek, küld el e-mailba. Köszönöm!).
Üdv:Sanyi
Mindenkinek további jó vételt kivánok.

Kép
Válasz küldése