Digitális műholdas műsorsugárzás: "Ku" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Már nálam is jön, igaz a térerő valamiért ingadozik, talán tegnap ezért nem találtam!
Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Már nálam is jön, igaz a térerő valamiért ingadozik, talán tegnap ezért nem találtam!
Szabolcs
Ma délutántól már ismét a SABC 2 programja vehető, SABC News hírbetétekkel az ismertetett csatorna-, transzponder adatokkal, s továbbra is kódolatlanul.
Nálam jóval 11 dB feletti jelszinttel vehető, azaz érdemi jelszint ingadozást itt nem tapasztalok.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 7,3 fok (Eutelsat 7 West A) műholdpozícióból 11,680 GHz (H), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S rendszerben sugározott, a Közel-keleti térségnek (MENA nyaláb) szánt szolgáltatói tv-műsor csomag "kínálatában" nagyszámú változás történt a sugározott tv-programok tekintetében. Mind amellett, hogy megszűnt 6-7 tv-program sugározása a csomagban, de 10-11 új tv-program is elindult e csomagban.
A műsorcsomagból vehető újabb tv-programok csatorna adatai:
- Al Qanat PIDs:761/762.
- Silk Road TV PIDs:771/772.
- Alalam News; PIDs:781/782.
- Dar Aliman TV; PIDs:8310/832.
- MDC; PIDs:841/842.
- OTV; PIDs:871/872.
- Hadramout Channel; PIDs:881/882.
- Aham Alanbaa; PIDs:911/912.
- China Arab TV; PIDs:931/932.
- Aden TV; PIDs:961/962.
- Angel TV Arabia; PIDs:801/802.
A szolgáltatói csomag új programjait, csatornáit, 1-1 db. vételi fotómmal szemléltetem:

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Folytatnám a nyugati 7,3 fok (Eutelsat 7 West A) műholdpozícióból sugározott program csomagok újdonságainak bemutatását. Most a 11,257 GHz (H), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S rendszerben sugározott, a Közel-keleti térségnek (MENA nyaláb) szánt újabb szolgáltatói tv-műsor csomag "kínálatában" történt változások, programbővülések bemutatását tenném meg, amely változásokról a Lyngsat műholdas csatornalistát is informáltam!.
A műsorcsomagból vehető újabb tv-programok csatorna adatai:
- Salam TV PIDs:661/662.
- Almosare3 (Westring csatorna) PIDs:681/682.
- Alrasmeya; PIDs:741/742.
- Misrata TV; PIDs:751/752.
- Southern TV; PIDs:801/802.
- Coc Tail; PIDs:901/902.
A szolgáltatói csomag új programjait, új műsorcsatornáit, 1-1 db. vételi fotómmal szemléltetem:

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Tovább folytatnám a nyugati 7,3 fok (Eutelsat 7 West A) műholdpozícióból sugározott program csomagok újdonságainak bemutatását.
Most a 11,641 GHz (H), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S rendszerben sugározott, a Közel-keleti térségnek (MENA nyaláb) szánt szolgáltatói tv-műsor csomag "kínálatában" történt legújabb változások, programbővülések bemutatását tenném meg.
A műsorcsomagból vehető újabb tv-programok csatorna adatai:
- Afrique Media PIDs:511/512.
- Manarata PIDs:601/602.
- Al Eshraq TV; PIDs:631/632.
- Dua Channel; PIDs:641/6422.
- Hebron Sat TV; PIDs:651/652.
- Addis TV; PIDs:661/662.
- Ahl-e-Bait TV; PIDs:671/672.
- Libya 24; PIDs:681/682.
- Al Qamar; PIDs:691/692.
A szolgáltatói csomag új programjait, új műsorcsatornáit, 1-1 db. vételi fotómmal szemléltetem:

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Folytatnám a nyugati 7,3 fok (Eutelsat 7 West A) műholdpozícióból sugározott program csomagok újdonságainak bemutatását.
Ezen komentem körében most a 10,872 GHz ( V), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S rendszerben sugározott, a Közel-keleti térségnek (MENA nyaláb) szánt szolgáltatói tv-műsor csomag "kínálatában" történt legújabb változások, programbővülések bemutatását tenném meg.
A műsorcsomagból vehető újabb tv-programok csatorna adatai:
- Almadeeh (a korábbi Elmad 7 program helyén indult) PIDs:1605/2605.
- iKids PIDs:1608/2608.
- LPC - Libya Panorama Channel; PIDs:1624/2624.
- Dardaneel; PIDs:1626/2626.
A szolgáltatói csomag új programjait, új műsorcsatornáit, 1-1 db. vételi fotómmal szemléltetem:

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
jamina68
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.08.20. 23:29
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Vételi telephely: Békéscsaba

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: jamina68 »

Egyetlen kérdés a nyugati 7,3 fok vételével kapcsolatban. Mekkora tükör kell ezen pozícióból sugárzott KU sávos adások állandó vételéhez? A vételi hely Békéscsaba.
-1,5 méteres Grante prímes
-1,8 méteres Prodelin ofsett
-2,2 méteres Parsat prímes
-2,4 méteres Andrew prímes
-3,0 méteres Andrew prímes
Ezek a lehetőségek amiből gazdálkodhatok. Jelenleg mind az öt másik pozícióban áll. Egyiküket átfordítanám a nyugati 7,0-8,0 fok irányába.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

jamina68 írta:Egyetlen kérdés a nyugati 7,3 fok vételével kapcsolatban. Mekkora tükör kell ezen pozícióból sugárzott KU sávos adások állandó vételéhez? A vételi hely Békéscsaba........
Szia Sándor!
Gratulálok a a komoly antennagyűjteményedhez, remélem majd a Fórumunkon is minél több vételi sikeredről is beszámolsz velük kapcsolatban.
Én, itt Budapesten, 180-as Grante-vel veszem ezt a műholdpozíciót. Tegnapi napon cseréltem le az (erősen "fogyatékos") INVACOM LNB-met egy újra, amely kereken, 1,0 dB-nagyobb jelet produkál! Egyébként a korábbi INVACOM LNB-vel is sikeresen vettem ezt a műholdpozíciót, mivel a az Eutelsat 7 West A, azaz a nyugati 7,3 fok műholdpozíció MENA nyalábjának stabil vételéhez 6,5-6,6 dB jelszint ajánlott. Ezt a korábbi LNB is biztosította, az új meg "pláne". Szerintem Nálad az 1,8 méteres Prodein tükör egy megfelelő LNB-vel biztosíthatná a stabil vételét ennek a műholdpozíciónak, de biztonsági tartalékként betervezheted a 2,2-es Parsat-ot is.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Tovább folytatnám a nyugati 7,3 fok (Eutelsat 7 West A) műholdpozícióból sugározott programcsomagok újdonságainak bemutatását.
Most a szintén (V) poláros, 10,922 GHz ( V), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S rendszerben sugározott, a Közel-keleti térségnek (MENA nyaláb) szánt szolgáltatói tv-műsor csomag "kínálatában" történt legújabb változások, programbővülések bemutatását tenném meg, mind amellett, hogy a 7008-as SID értékű, Al Iman TV programjának sugározása megszűnt a csomagban:
A műsorcsomagból (nálam) 180 cm-es antennával jól vehető újabb tv-programok csatorna adatai:
- Syria FM (a korábbi Syria Sattelite Channel program helyén indult el) PIDs:1155/1667.
- Coop TV PIDs:1407/2407.
A programcsomag új tv-programjait 1-1 db. vételi fotómmal szemléltetem:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Egy komment erejéig felfüggesztve a nyugati 7,0-7,5 fok műholdpozíciókból 180 cm-es antennával vehető transzponderek legújabb programjai bemutatását, s jelezve, hogy a keleti 13,0 fok műholdpozícióból sugározó Hot Bird 13C jelű műholdról, 11,508 GHz (V), SR:27500, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva, elindult a lengyel TVN tematikus csatornáinak HD jeltartalommal történő sugározása.
A csomag TVN-es programjait sajnos kódoltan adják, de a csomagból három legyel tv-program kódolatlanul is vehető. Ezek:
- Vox Music TV (popzenei program); PIDs:525/729.
- Power TV (popzenei program), PIDs:526/730.
- NTL (regionális csatorna); PIDs:528/760.
A vett új lengyel programokat vételi fotóikkal is szemléltetném:

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése