Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nagyon is lehetséges Szilárd véleménye a Lengyel adóról. Sõt Varsótól délre van egy adó a (C57/H Kozl'owiec, 100kW) ami a TVP Infó/ TVP Warsava programokat sugározza. Így összeállhat a két mûsorból a TVIW felirat. Mivel részemrõl más TV társaságról nem tudok,nem is találtam ki ezt a feliratot használja. ??
Egy dolog azért zavar hogy egy Lengyel tv-s honlapon sem lehet megtalálni a TVIW vagy esetleg a TVYW felitatott. Mivel az utóbbi is lehet!

Üdv.:podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Köszönöm a segitséget.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok

Tegnap este (kb. 20 óra 30 kor) sikerült egy ismeretlen TV állomást fognom (Göd-Felsõn) az UHF 29. csatornán, észak-nyugati irányból, (H) polaritással. Sajnos a vétel gyenge volt. A logojuk számomra ismeretlen. Amennyiben valaki tudná a csatolt kép alapján azonositani, nagyon megköszönném.

Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

tvdx

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Úgy látom nem egy adó irányú vétel, egy valahonnan visszaverõdõ jelet csíptél el. Nehéz megállapítani, de leginkább a TVP2 mûsora lehetséges,?? mivel a C29/H csatornán van adójuk. A másik érv hogy állandóan a jobb felsõ sarokban van a logó egy fehér, kék, vagy narancs színû téglalapban a TVP2 felirat.

Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

TVP Info

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Megleltem a TVP Info monoszkópját a neten, egy német oldalon. :) Ez még 2007-es, de láttam olyan képet is aminél, TVP Info névhez TVP WARSZAWA (2008-2009-es képeken) feliratú monoszkóp tartozott.

Kép

Vagyis amit TVIW monoszkóp feliratú, valószínûleg más adó, ha a monoszkópon nem változtattak azóta, vagyis a fenti képen láthatóhoz hasonló szerkezetû, csak a felirat(ok) más.


Amit RS 3806 BDXC fogott be tegnap este, biztosan nem a TVP1/2 mûsora mivelhogy a logója/logó szerkezete elüt tõle, a "TV" felirat jól látható, és mintha egy "A" betûhöz hasonló és nagyobb méretû betû (mintha egy fordított "V" betû lenne, az AVALA TV logójában látható szimbólumra is mutat némi hasonlóságot), a vételi irányból itélve szlovák vagy cseh (helyi/városi) tv-adó is lehet.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Köszönöm az infókat.Remélem jobb terjedési idõszakkban is lessz hozzá szerencsém és megoldódik a titok.

Üdv:Sanyi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

"V" betû lenne, az AVALA TV logójában látható szimbólumra is mutat némi hasonlóságot)

Avala teljesen kizárt! soha nem használt téglalap formában feliratot, egy négyzetben a fordított V,az az a nagy A betût szinbolizálja, még a ma reggeli adásukban is így van. Több évvel ezelõtt a teljes AVALA feliratot használták. Az avalának a C29/H csatornán nincs adója!
AVALA C30/H
Kép

Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Gondolom nem csak jó magam de mások is figyelik a "dxinfocentre.com" információit,elõrejelzéseit. A ma reggelre-kora délelõttre is jeleztek némi gyenge tropót kelet Magyarország részére. Ez valóban így is lett,észak déli irányban mint egy 250 km távolságig vehetõ több tv adás jó képminõségben.
Térképen jelöltem be hogy vételi helyemen milyen területen volt vehetõ több tv adás. (Ma reggel 09:00 állapot) A vételi határt úgy húztam meg,ameddig a legjobb minõségben jöttek az adások. Számos hazai városi tv mûsor is vehetõ. Fõnix tv Budapest C31, Gyöngyös C27, Eger C50, Debrecen C50, Hajdúszoboszló C39, A közelebbiek mint Szolnok,Cegléd,Makó,Szeged,Vásárhely,Csongrád,ezek hibátlan képminõséggel jöttek.

Kép.Kép.Kép.Kép
Az általam jelölt vételi határ, az ilyen vagy ehhez hasonló képminõségre rajzolva.
A dxinfocentre legtõbb esetben igen jó információkat közöl!
Jelenleg 11:00 és erõsen romlik a vétel!

Üdv.: podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Tegnap este kicsit lekéstem a musorzárást igy csak egy képet tudtam késziteni.
Kérdésem az lenne ez a logo mond valakinek valamit?
Gyanitom ehez az állomáshoz már volt szerencsém.

Üdv:Sanyi
Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

tvw

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Sanyi.

Már én sem vagyok biztos ezekben a valószínû Lengyel adások,amiket az utóbbi idõben közöltél! Viszont a legutóbbi vételed egy Lengyel adás mivel Tarnow-ban létezik egy média group tvw néven. Három programja van, TVW Tarnow, TVW sport, TVW 365.
http://group.tvw.net.pl/kanaly-grupy-tvw-media
Hát nem tudom döntsétek el lehetséges e ez?
A TVW adását hányas csatornán (MHz) fogtad ??

Üdv.: podapu
Válasz küldése