Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

"Ember emlékezet óta", azaz cca. fél éve nem vadászgattam a keleti 66,00 fok (Intelsat 17) műholdpozícióban, így mostanra jó egynéhány új programra leltem, ami 180 cm-es antennával is megfogható, illetve számottevőek azon programok is, ahol transzponder, azaz vételi adat változást lehet tapasztalni. A 3,966 GHz (H), SR:14400, FEC:2/3 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben sugározott, indiai szolgáltatói csomagban már jó ideje elindult az indiai, News J csatorna programja is, 6101/6102 PIDs értékekkel. A részemről most vett, s a Fórumon bemutatásra még nem került programból rögzített képernyő fotóim köréből 2 db. vételi fotómat is bemutatnám;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Az utolsó "látogatásom" óta történt változások feldolgozása körében folytatnám a keleti 66,00 fok (Intelsat 17) műholdpozícióban történt, de a Fórumon ez ideig nem jelzett változások ismertetését, s így az érintett programok tekintetében az ez idő szerinti programlogóik bemutatását. A 170-175 cm-es antennát igénylő, a 4,024 GHz (H), SR:14400, FEC:2/3 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben sugározott, indiai, Planetcast maláj műsorcsomag programjainak körében megjelent, a más transzponderekről korábban már megismert, igen hosszú (közel, cca. 1 év időtartamig) ideig tesztelt maláj 24 News programja 2491/2492 PIDs értékekkel, valamint a szintén maláj nyelvű Flowers TV kereskedelmi show csatorna "alap programja" 2501/2502 PIDs értékekkel.
A bemutatott programok tekintetében most rögzített program logo vételi fotóim közül néhányat itt is bemutatnék;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Az utolsó "látogatásom" óta, a keleti 66,00 fok (Intelsat 17) műholdpozícióból 4,015 GHz (V), SR:30000, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben sugározott, indiai, Tata Communication szolgáltatói csomagban szintén már jó ideje elindult az indiai, Studio N News csatorna programja is, 2701/2702 PIDs értékekkel, valamint elindult a "Public" programcsalád harmadik programja, a Public Movies filmcsatorna műsora is, 4201/4202 csatorna PIDs értékekkel. A részemről szintén a napokban vett, s a Fórumon bemutatásra még nem került "új programokból" rögzített képernyő fotóim köréből, 2-2 db. vételi fotómat is bemutatnám;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Legalább egy éve volt, hogy utoljára fogtam a 10 fok Keleten (Eutelsat 10A) sugárzó kenyai Startimes nagycsomagot (3725R SR:13430, DVB-S2 8PSK), mely szabadon vehető adókat tartalmaz. Ennek oka az volt, hogy a jel a vételi határ alá csökkent gyakorlatilag az összes Startimes multiplex tekintetében. A napokban viszont az említett csomag a kora reggeli órákban (körülbelül reggel 7-ig) stabilan vehető 180cm-es antennával, így az elmúlt időszakban indult, de még be nem utatott adókból prezentálnék egy csokorra valót:
EBRU TV, Nuru TV, KTN Farmers TV, KTN Burudani TV

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Legalább egy éve volt, hogy utoljára fogtam a 10 fok Keleten (Eutelsat 10A) sugárzó kenyai Startimes nagy csomagot (3725R SR:13430, DVB-S2 8PSK), mely szabadon vehető adókat tartalmaz. Ennek oka az volt, hogy a jel a vételi határ alá csökkent gyakorlatilag az összes Startimes multiplex tekintetében. A napokban viszont az említett csomag a kora reggeli órákban (körülbelül reggel 7-ig) stabilan vehető 180cm-es antennával, így az elmúlt időszakban indult, de még be nem utatott adókból prezentálnék egy csokorra valót:
EBRU TV, Nuru TV, KTN Farmers TV, KTN Burudani TV....
Szia Szabolcs!

Gratulálok a remek vételekhez! Hetek óta vadászgatom ezt a csomagot én is, de a 180-as antennámmal nálam stabilan nem volt vehető, így (1-2 kivételtől eltekintve), logokat nem, csak programképeket tudtam eddig a kenyai műsorok csomagjából rögzíteni. A most jelzett vételeiden túl is vannak még további, eddig be nem mutatott "új programok" a csomagban, így pld. az LTN, a Horizon TV, a Ruriri TV, vagy a korábbról már ismert, a műsorcsomagba mostanában visszatért Raia, Times TV, stb.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta: A most jelzett vételeiden túl is vannak még további, eddig be nem mutatott "új programok" a csomagban, így pld. az LTN, a Horizon TV, a Ruriri TV, vagy a korábbról már ismert, a műsorcsomagba mostanában visszatért Raia, Times TV, stb.
Szervusz Mihály,

Kiegészítem még két mai vételi fotóval az eddigieket. Az egyik a Horizon TV, a másik pedig a Lolwe TV (LTN) logója.
Érdemes hajnali 3 és reggel 7 óra között próbálkozni a csomag vételével, mert ebben az időszakban stabilan vehető nálam 175cm-es antennával. Reggel 8 után gyakorlatilag nullára csökken a jel.

Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:
ING-SAT írta: A most jelzett vételeiden túl is vannak még további, eddig be nem mutatott "új programok" a csomagban, így pld. az LTN, a Horizon TV, a Ruriri TV, vagy a korábbról már ismert, a műsorcsomagba mostanában visszatért Raia, Times TV, stb.
Szervusz Mihály,

Kiegészítem még két mai vételi fotóval az eddigieket. Az egyik a Horizon TV, a másik pedig a Lolwe TV (LTN) logója.
Érdemes hajnali 3 és reggel 7 óra között próbálkozni a csomag vételével, mert ebben az időszakban stabilan vehető nálam 175cm-es antennával. Reggel 8 után gyakorlatilag nullára csökken a jel....
Szia Szabolcs!

Megint csak gratula!
Sajnos, én hajnali 3 és 7 óra között nem igen vagyok a TV közelében. Éjfél után fekszem, s általában 8-kor kelek. Mint általában a nyugdíjasok....

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 66,0 fok (Intelsat 17) műholdpozícióban történt utolsó "vadászgatásom" óta a 4,006 GHz (H), SR:14400, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben sugározott, indiai, Planetcast műsorcsomag program kínálatában is találtam eddig be nem mutatott, itt megjelenő, más transzponderekről ide költöző indiai tv-programokat. Ezek;
- Ate TV; PIDs:3874/3875 (Maláj nyelvű, vallási szellemiségű tv-program, a Harvest TV programjára épülve),
- Kalki Kannada; PIDs:2201/2202 (Kannada nyelvű program),
- Darshana TV Middle East; PIDs:2301/2302,
- Ahmeeya Yatra TV; PIDs:2401/2402.
Az e transzponderen újként megjelent, s 170-180 cm-es antennával vehető tv-programokat 1-1 mostani vételi fotójával is szemléltetném;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sajnos a vasárnap éjszakai vihar kitépte a 240 cm-es antenna egyik feszítő betontuskóját a földből, így biztonsági megoldásként - ameddig elkészül a új betonalap - átfordítottam 40,5 fok Nyugatról, hogy ne kapja telibe az uralkodó szél. Jelenleg 10 fok Keletet (Eutelsat 10A) "nézi" a tükör. Mivel az itt található Startimes csomagok "gyengélkednek" mostanság, gondoltam nagyobb tükörrel talán sikerrel járok. Így is lett!
Leszkenneltem a jelenleg teljesen kódolatlan, főleg tanzániai műsorokat tartalmazó Startimes csomagot, melynek paraméterei a következők: 3759R SR:7610 DVB-S2 8PSK. A csatornák egy része ugyan már korábban bemutatásra került, de vannak újdonságok is az alábbi, frissen készült fotó összeállításban.
Tanzania Safari Channel, Sibuka Maisha, TBC 1 (híradórészlet), TBC 2, Upendo TV, TV-E, E.TV Africa, Channel Ten

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Sajnos a vasárnap éjszakai vihar kitépte a 240 cm-es antenna egyik feszítő betontuskóját a földből, így biztonsági megoldásként - ameddig elkészül a új betonalap - átfordítottam 40,5 fok Nyugatról, hogy ne kapja telibe az uralkodó szél. Jelenleg 10 fok Keletet (Eutelsat 10A) "nézi" a tükör. Mivel az itt található Startimes csomagok "gyengélkednek" mostanság, gondoltam nagyobb tükörrel talán sikerrel járok. Így is lett!
Leszkenneltem a jelenleg teljesen kódolatlan, főleg tanzániai műsorokat tartalmazó Startimes csomagot, melynek paraméterei a következők: 3759R SR:7610 DVB-S2 8PSK. A csatornák egy része ugyan már korábban bemutatásra került, de vannak újdonságok is az alábbi, frissen készült fotó összeállításban.
Tanzania Safari Channel, Sibuka Maisha, TBC 1 (híradórészlet), TBC 2, Upendo TV, TV-E, E.TV Africa, Channel Ten .....
Szia Szabolcs!
Gratulálok a remek vételeidhez és a fantasztikus minőségben rögzített, döntően új program logok bemutatásához.
Ilyenkor látni, hogy a gyengén vehető műholdpozíciók tekintetében mekkora vételi többletet biztosít egy 240 cm-es tükör. Nekem meg marad a "sárga irígység...
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése