Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 72,1 fok (Intelsat 22) műholdpozícióból 3,962 GHz (L), SR:11931, FEC:3/4 transzponder értékű, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerű, ethiop, EBC közszolgálati csomagban megjelent, vehetővé vált az EBC 2 tv-program is, 603/604 PIDs értékekkel. A kódolatlan program vételéből 2 db. képernyő fotót is bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

ING-SAT írta:
chucky írta:Most, hogy végre felszerelésre került a tolómotor a 175cm-es antennámra, már sokkal könnyebb a vadászat. A pozíciók rögzítése közben meg is akadt a figyelmem 64 fok Keleten (Intelsat 906), ahol azt hittem csak az AFN minicsomagja vehető. Viszont meglepődve tapasztaltam, hogy a 3644R 8545 DVB-S 2/3 értékekkel sugárzó tanzániai IPP Media minicsomagja is megcsíphető. Igaz egyik sem újkeletű, de mivel még nem találtam róluk bejegyzést itt a fórumon, ezért a csomagban található 3 csatornáról (ITV, Capital TV, 5EATV) rögzített ma esti fotóim közül bemutatnék néhányat...
Szia Szabolcs!
Köszi a vételi infót a keleti 64,2 fok (Intelsat 906) 175 cm-es tükörrel való újabb vételi lehetőségedről.
Kiegészítő információ, hogy nálam a 180-assal, 2002 óta vehető, azóta is változatlan frekvencián (időközben SR változással) ez a tanzániai kis csomag. A weblapomnak a "C-sávú vételi lehetőségek/2002" oldalán, könyvtárában írtam róla.
Üdv.: Mihály
A nem új vételi infó a keleti 64,2 fok (Intelsat 906) műholdpozícióban a 3,654 GHz (R), SR:5632, FEC:3/4 transzponder értékű, mozambique mini csomagban, 321/260 PIDs értékekkel elindult TVM Internacional tv-programja, miután a csatornán megszűnt a TVM 2 programjának korábbi sugározása. A nálam 180 cm-es antennával vehető mozambique mini csomag (TVM Internacional) vételéből most rögzített képernyő fotóim közül, 2 db.-t bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 338
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

G-Sat 10 83° East
3766 V DVB-S/MPEG-2 4250 3/4
DDK Ranchi
Nem most indult,eddig elég gyengén jött.
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 78,5 fok (Thaicom 5) műholdpozícióból 3,440 GHz (H), SR:26666, FEC:2/3 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározott, döntően kódolt thai PSI műsorcsomagban 532/670 PIDs értékekkel elindult egy új, thai vásárlói csatorna a TVD Momo, amely a Lyngsat csatorna infójától eltérően, jelenleg kódolatlanul vehető! Vételéhez 150 cm-es antenna is elegendő.
Az új vételi lehetőségből, 2 db. képernyő fotómat (logot) is bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

HD-ra váltott és egyben új frekvenciára költözött a bangladeshi Maasranga TV az Apstar 7 (76.5K) holdon.
Az új vételi adatok: 4069H SR:4000 DVB-S2 8PSK, melyhez szerintem 150cm-es antenna is elegendő.
Az impozáns, jégmadarat ábrázoló logóból bemutatnék egy mostani friss felvételt.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:HD-ra váltott és egyben új frekvenciára költözött a bangladeshi Maasranga TV az Apstar 7 (76.5K) holdon.
Az új vételi adatok: 4069H SR:4000 DVB-S2 8PSK, melyhez szerintem 150cm-es antenna is elegendő.
Az impozáns, jégmadarat ábrázoló logóból bemutatnék egy mostani friss felvételt....
Sziasztok!

Egy heti, zalakarosi "bütyök áztatásból" két órája hazaérkezve, bekapcsoltam a PC-m, s az OMICOM kártyával azonnal lefuttattam egy "vak keresést" az Apstar 7-en (mivel itt hagytam a kisebbik Grante antennát egy hete) megtaláltam én is a 16:9 képformátumú, Full HD képtartalmú, MPEG-4 tömörítésű Maasranga TV programját. De mivel látom, Szabolcs már jelezte az új vételi lehetőséget, így én már csak megerősítem azt.

Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 76,5 fok (Apstar 7) műholdpozícióból 3,769 GHz (H), SR:13333, FEC:5/6 transzponder értékű, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározott "MX1" szolgáltatói csomagból sugározott bangladesi tv-programok egész sora szűnt meg hosszabb, rövidebb idő után, így pld. Gram Bangla, Star Bangla, Bangla Cinema, Movie 1 Bangla, Bangla Cinema, Probashi Bangla, Zoom Bangla, Zoom Vision, Music Bangla, Music Choice, Dolphin TV, Neha TV, stb.
A megszűnt bangladesi programok mellett az elmúlt hetekben azonban három új tv-program is elindult a műsorcsomagban.
Ezek csatorna adatai;
- P Cinema; PIDs:2003/3003.
- Priyo Cinema; PIDs:2004/3004.
- Channel 50; PIDs:2005/3005.
A jelenleg 150 cm-es antennával vehető "új" bangladesi programokról még az egy héttel ezelőtti elutazásomat megelőzően rögzített logo, inzert vételi fotóim közül, néhányat bemutatnék itt a Fórumon is;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, indiai, Planetcadt szolgáltatói műsor csomagjában 951/952 PIDs értékekkel néhány napja elindult az INH nevű, indiai, regionális információs csatorna is, melynek vételéhez 150 cm-es antenna ajánlott.
A Fórumunkon még be nem mutatott új indiai tv-programból rögzített képernyő fotóim közül, 2 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Legújabb vételi lehetőség a nyugati 47,5 fok (NSS 806) műholdpozícióból 4,095 GHz (L), SR:30000, FEC:2/3 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott műsorcsomagból 256/258 PIDs értékekkel vehetővé vált, brazil gyermekcsatorna, a ZooMoo Brasil programja, amelyet Full HD képtartalommal adnak.
A 160 cm-es antennával vehetővé vált programból rögzített logo képernyőfotómat közreadnám;

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Új vételi lehetőségek közé tartozik a keleti 20,0 fok (Arabsat 5C) műholdpozícióból 3,730 GHz (L), SR:1203, FEC:5/6, PIDs:257/258 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározott, francia nyelvű, Kongo-Kinshasai információs csatorna, a Kin 24 programja, amelyet melyet pld. a Flysat műholdas lista, tévesen, Kina 24 program névvel jelölt meg.
A 150 cm-es antennával vehetővé vált programból rögzített logo képernyő fotóim (screenshots) közül, néhányat közreadnék;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése