Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 3,887 GHz (V), SR:2960, FEC:3/4, PIDs:2003/3003 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározott, amerikai vallási csatorna nemzetközi adását, a 3ABN International programját, "ember emlékezet "óta nem láttam, nem vettem a 180 cm-es antennámmal. Most ezt is sikeresen vettem több alkalommal az elmúlt napokban.
Az angol nyelvű keresztény vallási szellemiségű csatorna logojáról készített képernyőfotómat közreadom;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta:A keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 3,887 GHz (V), SR:2960, FEC:3/4, PIDs:2003/3003 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározott, amerikai vallási csatorna nemzetközi adását, a 3ABN International programját, "ember emlékezet "óta nem láttam, nem vettem a 180 cm-es antennámmal. Most ezt is sikeresen vettem több alkalommal az elmúlt napokban.
Az Intelsat 20 érdekes dolgokat "művel" mostanában. Nekem 2 hete egyik este stabil vételem volt 175cm-es antennával a 3828V SR:7200 DVB-S2 8PSK frekiről. Mivel elég későre járt, gondoltam majd másnap készítek screenshotokat a vételről. De teljesen eltűnt reggelre és azóta se híre se hamva nálam. :cry:

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Az jelezték néhány napja a Lyngsat műholdas listára, hogy a keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 3,810 GHz (H) transzponderen megszűnt a pakisztáni (a CNBC Pakistán csatornáján indult) Jaag TV információs programjának sugározása. Ezzel szemben a mai napon is azt, továbbra vettem (veszem) a 3,810 GHz (H), SR:3312, FEC:2/3, PIDs:49/60 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározva, s vételéhez a 170 cm-es antenna is megfelelő.
Az angol nyelvű pakisztáni kereskedelmi csatorna vételéből készített logo, inzert vételi fotóim közül, 2 db.-ot közreadnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta:Az jelezték néhány napja a Lyngsat műholdas listára, hogy a keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 3,810 GHz (H) transzponderen megszűnt a pakisztáni Jaag TV információs programjának sugározása. Ezzel szemben a mai napon is azt, továbbra vettem (veszem) a 3,810 GHz (H), SR:3312, FEC:2/3, PIDs:49/60 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározva, s vételéhez a 170 cm-es antenna is megfelelő.
Valószínűleg kisebb antennával vehette a téves jelentés leadója. Az igaz, hogy jelentősen csökkent a jelszint az elmúlt hetekhez képest, hisz nálam 60-70%-kal jött, ami 130-140 cm-es antennát feltételez. Viszont pár napja visszaállt a "normális" 30-35%-ra. Így már valóban kell minimum 170cm.

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Újra elindult a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióban az indiai, India Crime programja, amely 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, indiai, Planetcadt szolgáltatói műsor csomagjában. A PIDs:951/952 csatorna értékekkel adott program vételéhez, a 140-150 cm-es antenna is elegendő.
2 db. vételi fotóm az újraindult indiai program vételéből;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Már mint egy két hete, fokozott figyelemmel kísérem a keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 4,184 GHz (V), SR:21600, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott, indiai Planetcast szolgáltatói csomagban történt "tényleges" változásokat, az elmúlt időszakban történt újabb indiai tv-programok megjelenéséről. A vehető 4 db. "újabb" tv-program tekintetében, csak a Shagun Tv csatornáján tudtam érdemleges program logot rögzíteni. Ennek acsatornának meg az a specialitása, hogy EPG-je szerint, ez a Shagun TV csatornája, de ott a (Shagun TV programazonosító "vízjelével"), a Velichan TV programja vehető, a műsorban a Velichan TV program logoját sugározzák. Egy másik érdemi újdonság a műsorcsomagban a Music Fatafati zenei programja, azt az elmúlt hét alatt sem sugározott program logot, vagy inzertett, csak programazonosító képjelet ad a képernyő jobb felső sarkában. ugyan így, nem tudtam logot rögzíteni a Pratinidhi TV csatornáról sem, annál is inkább, hogy a Pratinidhi csatornáján a Sunworld programját adják.!
A Planetcast műsorcsomagjából 170-180 cm-es antennával, kódolatlanul vehető (számomra) újdonság tv-programok csatorna adatai;
- Velichan TV (Shagun TV); PIDs:821/822 (általános program),
- Pratinidhi TV (Sunworld); PIDs: 866/867 (vallási szellemiségű program),
- Naaptol Malayalam; PIDs:871/872 (regionális vásárlói ajánló csatorna),
- Music Fatafati; PIDs:894/895 (zenei klip program).
A vett újabb tv-programokat 1-1 db. vételei fotómmal szemléltetnék;

Kép.Kép
........................................Velichan TV (Shagun TV)...............................................................................Pratinidhi TV

Kép.Kép
.........................................Naaptol Malayalam....................................................................................Music Fatafati
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 76,5 fok (Apstar 7) műholdpozíció 4,034 GHz (H), SR:4610, FEC:2/3, PIDs:308/256 PIDs értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva, már jó egynéhány napja elindult HD képtartalommal az egyik legrégebbi bangladesi kereskedelmi tv-csatorna, a Channel I adása is. Vételéhez a 140-150 cm-es antenna is elegendő lehet.
A 16:9 képformátumú HD-s műsorainak egy része még 4:3 képformátumban készült, így azokat széthúzzák 16:9 képformátumra.
Az HD képtartalmú Channel I HD bangladesi adásból rögzített, vételi fotóim közül, 4 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Igazi vételi csemegére hívnám fel a figyelmet! A Thaicom 5 hold (78,5K) néhány hete lekapcsolt 3480H transzponderét "újraélesztették", s immáron DVB-S2 8PSK modulációval SR:19200 2/3 értékekkel elindult egy csomag, mely a vietnami állami tévéket (VTV 1-9) tartalmazza SD és HD változattban egyaránt. Sajnos a HD változatok kódoltak, viszont az SD verziók jelenleg szabadon vehetőek. Mind a 8 SD csatornából készítettem egy gyors képernyőfotót. A megváltozott paraméterű transzponder vételéhez 150 cm-es antenna elegendő.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Igazi vételi csemegére hívnám fel a figyelmet! A Thaicom 5 hold (78,5K) néhány hete lekapcsolt 3480H transzponderét "újraélesztették", s immáron DVB-S2 8PSK modulációval SR:19200 2/3 értékekkel elindult egy csomag, mely a vietnámi állami tévéket (VTV 1-9) tartalmazza SD és HD változatban egyaránt. Sajnos a HD változatok kódoltak, viszont az SD verziók jelenleg szabadon vehetőek. Mind a 8 SD csatornából készítettem egy gyors képernyőfotót. A megváltozott paraméterű transzponder vételéhez 150 cm-es antenna elegendő....
Szabolcs remek vételi értesítőjéhez csatlakozva, bemutatnék egy fotó válogatást a vietnámi közszolgálati tv-műsor csomag (VTV), kódolatlan programok vétele során rögzített nagy számú logóim közül.
Külön érdekesség, hogy a 3,840 GHz (H) transzponderen elindított műsorcsomagban SID:51 csatornán (PIDs:1191/1192) a VTV 5 Tay Nam Bo nevű program is vehető, amely főleg a műsorkezdést követő időszakban, órákban, teljesen eltérő programot sugároz mint a VTV 5, így részben eltérő a programban sugározott logok, inzertek megjelenítése is. Így erről a részben külön programról az utolsó 2db. vételi fotómmal számolnék be.

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Nemrégiben elindult a maldív-szigeteki GO Plus TV programja az ABS2 (74.9K) műhold 3671V SR:1583 DVB-S2 QPSK 2/3 frekvenciájáról. Az új exotikus műsor tovább erősítheti ezen pozíció népszerűségét a "kisméretű" antennával rendelkezőknek.
A vételhez nálam 175cm-es antenna szükséges. A ma esti vételből 3 fotót bemutatnék.

Kép
Kép
Kép
Válasz küldése