Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: tvdx

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Békéscsabán ma délelõtt 10 óra után is kiváló képminõséggel jött Bp-Széchenyi analóg (UHF 24, 41, 58 ), Kékes analóg (UHF36, 53) színesben jött a TV2 UHF 22-ön Kabhegyrõl, UHF 42-ön Kiskõrösrõl, ill. két "helyi TV-t" is azonosítottam, az UHF 29 Csongrád TV ill. UHF 31 Kecskeméti TV. Ezen kívül egy újabb "nem létezõ" TVR1 adót sikerült vennem, az UHF 40 csatornán, az adó helyérõl információ az interneten fellelhetõ listákban nem található.

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

esti tropó

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Öttevényen inkább este volt jó vétel, a budapesti adó "árnyékából" (41-es csati) tûnt elõ a szokásos lengyel TVP2, többször is igen jó minõségben, valamint több szlovák, cseh állomás is szokatlanul jó minõségben jött, ezek közül is a távolabbiak, a közelieknél nem lehetett minõségjavulást tapasztalni.
Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Köszönöm Misi !

Köszönöm a "TV-DX / TV-DX a VHF-I. sávban" topikban tett észrevételedet !
Rövid infó: elkezdtem a most elõhívott negatívok filmszkennelését, természetesen a régi feljegyzéseimmel párosítva (szerencsére akkoriban szinte minden tekercsen elhelyeztem egy-egy képújság fotót- amirõl az aktuális dátum leolvasható).
Hát hüledezek... Így 20-25 év távlatából frissülnek az élmények, az újabbnál újabb azonosított TV adók...

Sajnos, itt Fertõdön Esztergomot éljük meg, kicsiben. Rengeteg idõt és energiát emészt fel a magát "F..." frakciónak nevezõ, egyébként közgyûlésben többségben lévõ csoport kezelése...

Nekem kihívás ez a küzdelem, de az idõmet felemészti.

Egy kérdés: érez valaki elhivatottságot ahhoz, hogy átvegye tõlem a Telehold "Teletech hírek" rovatának szerkesztését?

Kérem, hívjon (30/580-8887).

Üdvözlettel: Feri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Tegnap este és az éjszaka folyamán nem szûkölködtünk a tv adások terén. Jól vehetõ volt sok hazai városi tv, közepestõl az igen jó kép minõségig. E mellet a környezõ országok tv adásai is bõven voltak az éterben.

Hazai városi tv-k.
C29/H cstv Csongrád
C31/H ktv Kecskemét
C31/H fõnix tv Bp.
C34/H vtv Hódmezõvásárhely
C39/H Hajdúszoboszló
C42/H vtv Szeged
C48/H ctc Cegléd
C50/H kör tv Ráckeve
C50/H dél tv Kiskunfélegyháza
C50/H dtv Debrecen

Lengyel
C29/H TVP2 Rzeszow
Ukrán
C22/H INTER,C28/H 1+1,C34/H, ERA/PERSI (elsõ nemzeti csatorna)
Szlovák
STV2 C21/H,C25/H,C26/H,C30/H
Markiza C42/H,C43/H,C49/H
STV1 Meglepõ de csak a poprádi C47/H adót sikerült venni.
A Román analóg adókat nem sorolom mivel ezek a szomszédban vannak,rossz terjedési idõszakban is sok vehetõ.(nálam) :D
Szerbia BE-92
C22/H Szabadka
C37/H Belgrád(Konarevo brdo)
C66/H Novi sad
Pink tv
C35/H Belgrád (Konarevo brdo)
C45/H Beldrád (Avala)
C67/H Vrsac (Versec)
Happy tv
C32/H Vrsac
C34/H Szabadka
C64/H Belgrad (Avala)
TV AVALA
C28/H Belgrad (Avala)
C32/H Belgrad(Konarevo brdo)
1 Prva tv
C33/H Novi sad
C50/H Szabadka
VK-TV Nagykikinda regionális tv.
C39/H
Pannonia Novi sad Regionális tv
C64/H
Szerbiából az állandó vételeket,melyeket naponta látok nem írtam(PTC1,PTC2,RTV1,RTV2)

Most itt említem meg a DVB-T adásokat is.
Horvétország
D1 zóna C38/H Amux és C44/H Bmux
D2 zóna C39/H Bmux
Szlovakia
C61/V Poprad
C64/V Kassa
Romania
C54/H Sibiu(Nagyszeben) a C47-en a másik mux nem állt össze,gyenge volt itt a jel.
Szerbia
C27/H Belgrad
Annak ellenére hogy Újvidék sokkal közelebb van a DVB-T C31/H csatornán még jel sem volt,ennek ellenére a távolabbi Belgrádból érkezõ jel igen erõs volt.
Röviden ennyi történt az éjszaka. Déli irányból volt a legerõsebb a terjedés,200-300km közötti távolságban.

Kép.Kép.Kép.Kép.
KépKép.Kép

Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

podapu írta:Sziasztok!

Tegnap este és az éjszaka folyamán nem szûkölködtünk a tv adások terén. Jól vehetõ volt sok hazai városi tv, közepestõl az igen jó kép minõségig. E mellet a környezõ országok tv adásai is bõven voltak az éterben.

Üdv.: podapu
Tényleg jó terjedés volt tegnapelõtt este, panaszkodtak is a kábeltv elõfizetõink, hogy "csíkos" a kép az RTL Klub-on. UHF 49-rõl kerül be a rendszerbe, csoport antenna van rá a jobb irányhatás érdekébe, de itt Békéscsabán ilyen tropós idõszakban mindig van a csatornán zavar. Sajnos, a zavaró adót még nem sikerült elcsípnem. Az UHF 57 vétele még rosszabb, elõbb sorpáros, az érdekessége, hogy Szentes vételét Kabhegy zavarja, ráadásul az adók iránya is közel azonos.

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma délelõtt Békéscsaba belvárosában TV-DX-eltem egyet, az egyik 10 emeletes lakóház tetején egy Hirschmann gyártmányú lepkeantennával. Volt egy kis terjedés, így számos magyar mellett 3 szomszédos ország adását is tudtam venni:
Szerbia: C40 PTB2, C43 PTB1, C61 RTC2 (színes, közepes ill. gyenge minõségben) - Szabadka
Szlovákia: C30 STV2 (ki tudtam forgatni a TVR2 alól), C42 Markíza (színes közepes minõség), C47 STV1 (Csaba TV adója alig 2km-re, megfelelõ antenna állásnál alig zavart) - Poprád
Románia: egy adást említenék meg, mert ez új "csatorna" számomra, C36 TVR2 színes stabil, Kékes miatt sor páros - az internetes adólistákban nem szerepel. Az adó Békéscsabától déli irányba található. Egy bolgár fórumon C58 TVR1 és C36 TVR2 Semmenic (Gozna-kõ) adóállomást említik. Összevetve a vétel irányával, több mint valószínû...

Vevõkészülékem egy Promax mérõ TV.

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma éjszaka, és még most reggel sem volt híja az adásokban, lehetett válogatni.

Segítséget kérnék egy tv csatorna azonosításában, hogy ha valaki már fogta.
Szerb városi tv-trõl lehet szó, de a neten sem találtam róla semmit.
A vétel Szarvast figyelembe véve 160-170°déli irányból a C.25/H csatornán, az erõs zavarások miatt lehet hogy nem pontos a megadott fok.

Kép

Ügv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

podapu írta:Sziasztok.

Ma éjszaka, és még most reggel sem volt híja az adásokban, lehetett válogatni.

Segítséget kérnék egy tv csatorna azonosításában, hogy ha valaki már fogta.
Szerb városi tv-trõl lehet szó, de a neten sem találtam róla semmit.
A vétel Szarvast figyelembe véve 160-170°déli irányból a C.25/H csatornán, az erõs zavarások miatt lehet hogy nem pontos a megadott fok.

Ügv.: podapu
Szia Gyuri!

http://www.tvbanat.com/
"Vršac - breg, kanal 25, Kikinda - kanal 29"

szerb "NHH" oldala:
http://www.rra.org.rs/index.php?id=5&task=dozvole

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.Józsi

Köszönöm a segítséget!

Jelenleg is jó terjedés van kelet, délkelet, dél, dél-délnyugati irányból,úgy tûnik mai éjszaka is hozhat valami érdekességet.
Gyenge közepes minõségben jön a Bosnyák BHT1 C46/H, FTV C55/H délrõl Szerbia felõl a Pink C37,C67,C45, a VK RTV a 39,a PTC"(RTS2) a C22,C24,C39,C54,C61,C63,PTC1 a C55,a BE-92 a C44,C46,C66,AVALA a C28,C30,C67.Happy tv a C27,C32,C34,C64.Jön a Horvát DVB-T C38, A Román adások szinte mindent elnyomnak, a C36/h csatornán a TVR2 Kékest úgy elnyomta hogy még egy csík se maradt. Most nézem már gyenge képminõségben az Ukrán adók is jelen vannak a O22,034 csatornával. A sok adó jelenléte csíkos ,sokszor zavart képet okoz,de idõnként letisztul a kép,és ekkor hibátlan a képminõség.
Jó vételt mindenkinek!
Üdv.:podapu

Egy pár szót a HAPPY tv-rõl.A közelmultban egyesült a két tv csatorna a KOSAVA és a HAPPY tv. Mostmár csak HAPPY TV néven él tovább ez a program, a tetetextbõl is kikerült a (kosava)

Kép.Kép.Kép
Ilyen a képminõség ma este! BE-92 Crveni Cot (Novi Sad) C66/H 210km, Most tv Kula C37/H 175km
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

egy vétel 1989-bõl

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A régi vhs-kazettáimat nézegettem, és találtam egy-két érdekes felvételt. Ezek közül, most az 1989. év végi romániai forradalom idején fogott TRL inzertjét mellékeltem. Még válogatok majd, van egy-két ritkán látott monoszkóp is.
Jó vételt, üdv.: Szilárd
Kép
Horváth Szilárd
Válasz küldése