Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Tudom tisztában vagyok vele de én még a SD adások képét is nagyolom de ez a képszerkesztés pixelek meg egyebek nem a érősegem.
Örültem hogy rá jöttem hogy kel feltelni a tinipic féltöltővel mert eddig csak egy magyar online képfeltöltő linkjét be másoltam.
Kezdjük a elején VLC vel csinálok egy pillanat képet és hogyan tovább.Hajdú úr sok képet szokót fel tölteni biztos van valami bevált gyors technikája.
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

chucky írta:
feci01 írta:Néhány pillanatkép a ST 2 88.0°E Skynindo.tv Indonesia műsorcsomagjából. 3546 V DVB-S2 23333-3/4 8PSK
Szia Feci,

Mekkora tartalékkal veszed ezt a csomagot/holdat?

Szabolcs
A új nagy csomag 220 centis tükörrel minimális tartalékkal jön nálam a új kis csomagot mikor ezt próbálgattam épen egy pillanatra sikerült de még nincs beállítva a antennám és tolómotor sincs rajta kézzel állítottam.
A3632 v frekit még nem sikerült 3657,3671 H frekiket sokat próbáltam 175 centis tükörrel is, szerintem egy nagyon jól beállított 180-190 centis tükörrel lehetne fogni.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Tudom tisztában vagyok vele de én még a SD adások képét is nagyolom de ez a képszerkesztés pixelek meg egyebek nem a érősegem.
Örültem hogy rá jöttem hogy kel feltelni a tinipic féltöltővel mert eddig csak egy magyar online képfeltöltő linkjét be másoltam.
Kezdjük a elején VLC vel csinálok egy pillanat képet és hogyan tovább. Hajdú úr sok képet szokót fel tölteni biztos van valami bevált gyors technikája.
Kedves Feri!
Több módszer ismert a képek rögzítéséhez, és az fórumokra történő "felrakáshoz", de ezek másodlagosak, elsődleges a vételi különlegességek, újdonságok bemutatása a Fórumon, olvasóink, amatőr társaink informálására.
Én is használom a VLC "pillanatkép" zögzítést is, s az így, eredeti méretében, png képformátumban rögzített képeket általában átalakítom egy kiválasztott programmal (pld. PhotoLine) jpg képformátumra (ezáltal lényegesen kevesebb helyet foglal), s szintén a kedvezőbb helykihasználás miatt, a 4:3 képformátumú képeket 520x390 pixel (képpont), míg a 16:9 képformátumú (HD) adásokból rögzített pillanat képet átalakítom 640x360 képpont méretűre a Fórumra való feltöltést megelőzően. De ez csak egy általam használt megoldás, aminél sokkal jobbak is vannak, lehetnek. A Fórumra történő képfeltöltéshez én is használom a "TinyPic" programot is (de jó a tartalékba más program is, mivel időnként nem működik a TinyPic), aminél a "Resize" program résznél kiválasztható módozatok közül, vagy a Website/Email (320x240), vagy nagyobb méretben való megjelentés érdekében a Message Board (640x480) méret utasítást célszerű kiválasztani. Ezek, egyébként biztosítják azt is, hogy akár mekkora méretű képernyőfotót (screenhots) készítettél, de ezek a program részek a Fórumra már a kiválasztott méretben helyezik el a fotódat. Természetesen vannak más módszerek is, de ez az egyik legegyszerűbb, legkönnyebben használható.
(Ha tudok bármiben segíteni, szóljál, akár PÜ-ben is.)
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Még néhány pillanat felvétel a ST 2 88.0°E Skynindo.tv Indonesia műsorcsomagjából. 3546 V DVB-S2, 23333-3/4 8PSK.
Köszönöm a képfeltöltésben a segítséget ez talán jobb lesz.
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép
Kép
Kép Kép
Kép Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Még néhány pillanat felvétel a ST 2 88.0°E Skynindo.tv Indonesia műsorcsomagjából. 3546 V DVB-S2, 23333-3/4 8PSK.
Köszönöm a képfeltöltésben a segítséget ez talán jobb lesz....
Szia Feri!
Kitűnő vételek, tökéletes képfeltöltés!
Ez már csak azzal tökéletesíthetőbb, ha esetleg sikerülne a bemutatott programokról (azok egy részéről) logot, inzertet is rögzíteni és bemutatni azokat itt a Fórumon.
(Amennyiben sikerülne majd logot is rögzítened az egyes programokról, akkor szívesen segítek abban, hogy a régebbi programkép helyére beillesszük az új, a logo, vagy inzert vételi fotót.)
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:7/8 értékű, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben adott, indiai Planetcast szolgáltatói csomagban a PIDs:931/932 értékű csatornán elindult az indiai, Khabrain Abhi Tak tematikus csatorna programja. Megemlíteném, hogy ezen program már korábban is megjelent e műholdon, de rövid idejű, teszt jellegű adása után meg is szűnt. Remélhetőleg most már, stabilabb sugározására lehet számítani.
A mostan vételéből rögzített logo, inzert fotók közül, 2 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Egy régebbi, de általam már "ember emlékezte óta" nem vett, a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból 3,884 GHz (H), SR:1500, FEC:5/6 értékű, MPEG-4, DVB-S QPSK rendszerben-, PIDs:101/256 értékű csatornán sugározott indiai, Sakshi TV csatorna programját szeretném bemutatni. A program transzpondere nálam a leggyengébbek közé tartozik, így a már, részben takart 150 cm-es antennámmal nem tudtam venni már több év óta.
Most szerencsém volt, e vétel során rögzített program logo és hiradó inzert vételi fotóját bemutatnám.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Az Intelsat 20 (68.5K) műholdról néhány napja elindult a KU sávból már ismert TRT World HD angol nyelvű programja.
Vételi adatok: 4076V SR:3906 FEC:5/6 DVB-S MPEG-4 HD
A Flysat tévesen DVB-S2-nek hozta ezt az újdonságot, de ma már jeleztem nekik és javították. A vételhez 140-150 cm-es antenna elegendő lehet.
A műsorból egy logót és egy hírolvasót sikerült rögzítenem az este folyamán.....
A hétvégén én is megnéztem ezt az új TRT World HD vételi lehetőséget, mivel török programmal nem igen találkozhattunk ezen műholdpozícióban, főleg nem a C-sávban.
A Lyngsaton még DVB-S2, 8PSK-val volt fenn, SD képminőség jelzéssel, így azt korrigáltattam. A program valóban magas jelszinttel vehető, így vételéhez a 150 cm-es antenna is elegendő nálam is.
Az AzBox műholdvevőmmel könnyen lekerestem, megtaláltam, de érdekes módon az OMICOM S2-es PC-kártyám "vakkereséssel" elég nehezen találta meg, kézi adatbevitelre volt szükség nálam.
Ismétlésként, megerősítésként, egy vételi fotóm a TRT World HD MPEG-4 rendszerben, 813/823 PIDs csatornaértékekkel adott programjából;

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Új, vélhetően zenei program tesztel az Apstar 7 (76.5K) 4031H (SR:1610 DVB-S2, 8PSK) frekvenciáján. A nepáli Janata TV full HD-ban sugározza műsorát, melyből csupán egy pillanatképet tudok bemutatni, mivel sajnos a klippek között semmiféle inzertet nem sugároznak. A stabil vételhez becslésem szerint minimum 160-170cm-es antenna ajánlott.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Új, vélhetően zenei program tesztel az Apstar 7 (76.5K) 4031H (SR:1610 DVB-S2, 8PSK) frekvenciáján. A nepáli Janata TV full HD-ban sugározza műsorát, melyből csupán egy pillanatképet tudok bemutatni, mivel sajnos a klippek között semmiféle inzertet nem sugároznak. A stabil vételhez becslésem szerint minimum 160-170cm-es antenna ajánlott...
Szia Szabolcs!

A hasznos, a gyors figyelemfelhívó jelzésed után, tegnap este én is lekerestem ezt a nepáli, HD-s zenei programot. A Janata TV-t az OMICOM S2-es PC kártyám a 4,029 GHz (H), SR:1610, FEC:2/3, PIDs:33/34 transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugárzottként kereste le. A tegnap késő esti vételkor a 150 cm-es antenna is elegendő volt nálam, ezzel szemben, a mai esős időben már nem elegendő a 150-es antenna az érdemi vételéhez.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése