Digitális műholdas műsorsugárzás: "Ku" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta:A keleti 70,5 fokon az alábbi adatokkal bukkantam a Magna TV-re.
Vételi adatok:
Eutelsat 70B (70.5E) 11251 Horizontal 1000,026 3/4 DVB-S2/QPSK2
Miután 2016. legutolsó napjaiban a keleti 70,5 fok (Eutelsat 70B) műholdpozícióban, több mint 2 év üzemelés után, megszűnt a Magna TV programját is tartalmazó, 11,356 GHz (V) transzponderen a bangladesi és Sri-lankai, valamint indiai tv-programokat tartalmazó "Horizon Teleports" szolgáltatói csomag sugározása, 2017. év első napjaiban valóban elindult (visszatért) a Magna TV programja e műholdpozícióba, 11,250 GHz (H), SR:1000, FEC:3/4, SID:1, PIDs:256/257 (normál hangcsatornás) transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 QPSK (és nem QPSK2) rendszerben, az ún- "Wide" nyalábon sugározva.
A program nálam 13 dB-s jelszinttel vehető, így vételéhez a 120-140 cm-es antenna is elegendő lehet.
Az "új" program (vételi lehetőség) iránt érdeklődőknek bemutatnám a program sugározott logoját is, melyet több, némileg eltérő megjelenítésben is sikerült ma délelőtt rögzítenem:

Kép.Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Hosszabb idő után, egy újabb afgán tv-program elindult el a keleti 48,0 fok (Afghansat 1) műholdpozíció egyetlen nagy műsorcsomagjában, az a 11,293 GHz (V), SR:27500, FEC:3/4 értékkel, DVB-S, QPSK rendszerben sugározott, afgán "OQAAB" szolgáltatói műsorcsomagban. Ezek a 818/172 PIDs értékű (MPEG-2 rendszerű), Maarif TV programja, melynek vételéhez (a napi különböző időszakaiban változó) 150-180 cm-es antenna szükséges.
Az újabb afgán tv-program vételét 3 db. logo, inzert vételi fotómmal is szemléltetem;

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

ING-SAT írta:Hosszabb idő után, egy újabb afgán tv-program elindult el a keleti 48,0 fok (Afghansat 1) műholdpozíció egyetlen nagy műsorcsomagjában, az a 11,293 GHz (V), SR:27500, FEC:3/4 értékkel, DVB-S, QPSK rendszerben sugározott, afgán "OQAAB" szolgáltatói műsorcsomagban. Ezek a 818/172 PIDs értékű (MPEG-2 rendszerű), Maarif TV programja, melynek vételéhez (a napi különböző időszakaiban változó) 150-180 cm-es antenna szükséges.
Nagykecskeméti antennával is lehet sikerrel próbálkozni :)
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

A keleti 30,5 fokon a Sudan TV-t most sikerült először előcsalogatnom 180 cm-es antennával:

Arabsat 5A (30.5E)
12718 Vertical 3000,531 3/4
DVB-S/QPSK

Kép

Ugyanezen pozícióban fogható az Ashorooq TV is.

Arabsat 5A (30.5E)
12722 Vertical 2220,099 3/4
DVB-S/QPSK
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 56,0 fok (Express AT1) műholdpozícióban közel kettő hónapja elindult, MPEG-4, DVB-S2 8PSK modulációval adott, 12,207 GHz, SR:27500, FEC:3/4, PIDs:203/303 transzponder értékű (egy csatornás), OTS TV Novosibirsk programja mellett az elmúlt napokban megjelent további, 2 db. új, kódolatlan, orosz nyelvű tv-program is.
Vételükhöz "körpoláros", azaz R/L poláros LNB (fej) ajánlott. Ilyennel, a 140-150 cm-es antenna is elegendő lehet a stabil vételükhöz.
Ezen új programok csatorna adatai:
- Agro TV; PIDs:206/306.
- Tri Angela; PIDs:207/307.
Az új vételű orosz nyelvű tv-programokat, 1-1 db., mai napi vételi fotómmal is bemutatom, s közreadok az OTS TV Novosibirsk programjából is, egy mai napi, ünnepi programazonosítóval ellátott logoja vételi fotóját is;

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta:
ING-SAT írta:Hosszabb idő után, egy újabb afgán tv-program elindult el a keleti 48,0 fok (Afghansat 1) műholdpozíció egyetlen nagy műsorcsomagjában, az a 11,293 GHz (V), SR:27500, FEC:3/4 értékkel, DVB-S, QPSK rendszerben sugározott, afgán "OQAAB" szolgáltatói műsorcsomagban. Ezek a 818/172 PIDs értékű (MPEG-2 rendszerű), Maarif TV programja, melynek vételéhez (a napi különböző időszakaiban változó) 150-180 cm-es antenna szükséges.
Nagykecskeméti antennával is lehet sikerrel próbálkozni :)
Mint jeleztem, a dél-előtti (cca. 9:00 órai) és az esti (cca 21:00 órai) vételi lehetőség antennaszükséglete mögött jelentős méretbeli különbségek vannak! Részletesebben írtam erről már pld. a 2015. december 25.-i kommentemben is! Érdemes néha "visszaolvasni is", mielőtt megjegyzéseket teszünk! Mit írtam 2015.12.25.-én?; a stabil, állandó vételhez de. 9:00 óra korül 120-140 cm-es, míg este 21:00 óra körül 160-180 cm-es antenna ajánlott! [Ennek figyelembe vételével, kb. ez idő sávban rögzíthetsz pld. logot, inzertet, s nem egy akármilyen pillanat programrészletet, mivel az "számomra" egyáltalán nem bizonyítja az adott program stabil, 24 órás vételét! Nem véletlenül törekszem lehetőség szerint arra, hogy valami "érdemi képet" rögzítsek a vett programból, s a Fórum kommentjeimben elsősorban "ilyenekkel jelenek meg". A pillanatképek számomra erősen csökkent értékű vétel dokumentálások!)
Kérnék egy "időkijelzéses" (pld. hiradó előtti) vételi fotót az Afghansat 1 -ről 21:00 óra körüli időpontban "Nagy-kecskével", sem nem 180-as tükörrel!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

ING-SAT írta:Mint jeleztem, a dél-előtti (cca. 9:00 órai) és az esti (cca 21:00 órai) vételi lehetőség antennaszükséglete mögött jelentős méretbeli különbségek vannak! Részletesebben írtam erről már pld. a 2015. december 25.-i kommentemben is! Érdemes néha "visszaolvasni is", mielőtt megjegyzéseket teszünk! Mit írtam 2015.12.25.-én?; a stabil, állandó vételhez de. 9:00 óra korül 120-140 cm-es, míg este 21:00 óra körül 160-180 cm-es antenna ajánlott! [Ennek figyelembe vételével, kb. ez idő sávban rögzíthetsz pld. logot, inzertet, s nem egy akármilyen pillanat programrészletet, mivel az "számomra" egyáltalán nem bizonyítja az adott program stabil, 24 órás vételét! Nem véletlenül törekszem lehetőség szerint arra, hogy valami "érdemi képet" rögzítsek a vett programból, s a Fórum kommentjeimben elsősorban "ilyenekkel jelenek meg". A pillanatképek számomra erősen csökkent értékű vétel dokumentálások!)
Kérnék egy "időkijelzéses" (pld. hiradó előtti) vételi fotót az Afghansat 1 -ről 21:00 óra körüli időpontban "Nagy-kecskével", sem nem 180-as tükörrel!
Azt azért senki nem várhatja el, hogy több 100 hozzászólást bárki visszaolvasson és csak azután bátorkodjon bármint is beírni. Illetve, hogy téged a pillanatképek nem érdekelnek az egy dolog, attól még másnak lehet érdekes, engem meg a logók nem érdekelnek különösebben és attól, hogy egy pillanatképet közlök nem jelenti azt, hogy csak akkor járok abban a műholdpozícióban. De úgy látom akkor inkább hanyagolom a fórum színesebbé tételét, mert eddig igyekeztem a változásokat megosztani másokkal is amiket észreveszek, de akkor megtartom magamnak, nincs ebből semmi probléma.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta:
ING-SAT írta:Mint jeleztem, a dél-előtti (cca. 9:00 órai) és az esti (cca 21:00 órai) vételi lehetőség antennaszükséglete mögött jelentős méretbeli különbségek vannak! Részletesebben írtam erről már pld. a 2015. december 25.-i kommentemben is! Érdemes néha "visszaolvasni is", mielőtt megjegyzéseket teszünk! Mit írtam 2015.12.25.-én?; a stabil, állandó vételhez de. 9:00 óra korül 120-140 cm-es, míg este 21:00 óra körül 160-180 cm-es antenna ajánlott! [Ennek figyelembe vételével, kb. ez idő sávban rögzíthetsz pld. logot, inzertet, s nem egy akármilyen pillanat programrészletet, mivel az "számomra" egyáltalán nem bizonyítja az adott program stabil, 24 órás vételét! Nem véletlenül törekszem lehetőség szerint arra, hogy valami "érdemi képet" rögzítsek a vett programból, s a Fórum kommentjeimben elsősorban "ilyenekkel jelenek meg". A pillanatképek számomra erősen csökkent értékű vétel dokumentálások!)
Kérnék egy "időkijelzéses" (pld. hiradó előtti) vételi fotót az Afghansat 1 -ről 21:00 óra körüli időpontban "Nagy-kecskével", sem nem 180-as tükörrel!
Azt azért senki nem várhatja el, hogy több 100 hozzászólást bárki visszaolvasson és csak azután bátorkodjon bármint is beírni. Illetve, hogy téged a pillanatképek nem érdekelnek az egy dolog, attól még másnak lehet érdekes, engem meg a logók nem érdekelnek különösebben és attól, hogy egy pillanatképet közlök nem jelenti azt, hogy csak akkor járok abban a műholdpozícióban. Na meg kinek van ideje amúgy is 24 órán keresztül folyamatosan ellenőrizni, hogy most akkor van vétel, vagy nincs. De úgy látom akkor inkább hanyagolom a fórum színesebbé tételét, mert eddig igyekeztem a változásokat megosztani másokkal is amiket észreveszek, de akkor megtartom magamnak, nincs ebből semmi probléma.
Szia Robertooo!!

Nem kell félreértelmezni a megjegyzésemet. Mindig is értékeltem a hasznos vételi infóidat, s külön is kértem, hogy oszd meg azokat a fórumunk íróival, olvasóival is. Remélem ezt megteszed a jövőben is.
Megjegyzést, észrevételt, Te tettél az Afghansat 1 vételével kapcsolatosan jelzett 160-180 cm-es antenna igény megjelölésemet követően, bár én jeleztem, hogy ez a méret igény, erősen napszak függő! Így, ha már ilyen gyorsan visszajelzünk egy kommentbeli infó közléssel kapcsolatban, akkor nem árt ha a konkrét műholdpozíciót érintő korábbi bejegyzésekbe is beleolvasunk, ez nem több száz bejegyzést jelent, és jelentett jelen esetben sem.
Mint fórum moderátornak, ugyan be van állítva "élőként" reggeltől késő estig a Fórum a PC-men, de ez nem azt jelenti, hogy egy 24 órán át ellenőrzöm az egyes vételei lehetőségeket. Előfordul, hogy én is dolgozom egy kicsit, mert valamiből azért meg kell élni.

A felteendő fórum fotókkal kapcsolatban a saját meglátásom továbbra is az, hogy a szöveges vételi infó közlésen túl közreadott vételi fotónak valami többlet információt célszerű közvetíteni az olvasók felé. Pld. egy "felpucolt csirke", vagy egyéb, program azonosítási adatot nem biztosító vétel fotója, képe, nem tudom, hogy milyen további vételi infót hordozhat az után, hogy jelezik, hogy; az adott paraméterű műsorcsomag minden programját kitűnően veszik.
Pld. mint az "ilyenekre" gondolok:
Kép.Kép Kép Kép

A Fórum olvasói felé is egy gesztus, hogy ha, nem csak kiteszünk a nyilvánosság elé, valami, semmi érdemleges infót nem tartalmazó vételi fotót, hanem ha az adott vételt, programot, pld. annak teszt ábrája, logoja, inzertje, órája, stb. vételi fotójával ismertetjük, tesszük meg. Én, legalább is ezt teszem a Fórumunk elindítása, azaz 8 év óta. Az olyan "jelentéktelen" műholdas platformok, mint pld. a "Lyngsat" is, az új vételi lehetőségeket, az adott új program logójával mutatja be, szemlélteti. Kicsibe, mi is próbálgatnánk a "nagy elődök" által kidolgozott, alkalmazott, formációkat követni, ha van erre lehetőségünk.
Tehát nem megsértődni kell, hanem együtt gondolkodva, érdekes bejegyzésekkel, és "látványos" fotókkal közösen építenünk, alakítanunk a Magyar (Sat) TV-DX Klub Fórumát. Ehhez kérem továbbra a Te segítséged, együttműködésedet is.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Ha lehetne egy javaslatom a műholdas vételeknél fel lehetne osztani a fórumot műholdakra mert tényleg kezd átláthatatlan leni.
Lásd. http://www.satclub.pl/tematy-szczegolow ... a041473d88
http://sat-dx.club/viewforum.php?f=3&si ... 0b2aa729ec
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Ha lehetne egy javaslatom a műholdas vételeknél fel lehetne osztani a fórumot műholdakra mert tényleg kezd átláthatatlan leni.
Lásd. http://www.satclub.pl/tematy-szczegolow ... a041473d88
http://sat-dx.club/viewforum.php?f=3&si ... 0b2aa729ec
Szia Feci!
Az ötlet alapvetően jó is lehetne, de azért mi nem vagyunk sem a lengyel-, sem orosz, sem a német sat-dx klub. Százada sincs a kommentelőink és ezrede sem az olvasóink száma, mint nekik. Nyolc év után, ez a Fórum (zsebből finanszírozott webtárhely) drasztikus átalakítását jelentené, s cca. 100 műholdra bontás, a viszonylag kevés kommentelőnk miatt, nem hogy egyszerűbb, hanem talán átláthatatlanabb helyzetet teremtene. De köszi az észrevételt, a javaslatot, valamilyen megoldáson célszerű lesz majd gondolkodni.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése