Digitális műholdas műsorsugárzás: "Ku" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Elnézésedet kérem rosszul írtam nem figyeltem oda rendesen már ki vetem a lapkákat hogy újból megnézem de leltem egy mentést.
De ez sem teljes a frekvenciák szerintem valami oknál kicsit el vannak tolódva.
Meg a 12130 R valamiért ki maradt pedig tudom hogy azt is letárolta lásd a Synergy TV foto hétvégén visszateszem a lapkát újra megnézem...
Szia!
A keleti 56,0 fok, "körpoláros" pozícióban, lapkával én is szétnéztem már kedden reggel, s 9,0 dB feletti jelszinttel veszem a 12,130 GHz (R), SR:27500, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott, részben kódolatlan orosz tv-műsor csomagot.
Így sikeresen vettem az e transzponder legújabb programját, a 249/349 PIDs értékű, Synergy TV műsorát, néhány vételi fotómmal szemléltetve;

Kép.Kép.Kép

Vettem innen kódolatlanul a 247/347 PIDs értékekkel a Krim 24 műsorát, mely szintén 3 db vételi fotót mutatok be a VHF-I sávos krími TV-DX-ek könnyebb azonosításához is használhatóan;

Kép.Kép.Kép

A 180 cm-es antennával vett, körpoláros műsorcsomagból még három, általam eddig még nem vett, kódolatlan orosz tv-program vételét is szemléltetném, egy-egy vételi fotójukkal, ezek;
- PIK TV; PIDs: 241/341.
- Shop 24; 246/346.
- Russian MusicBox HD; 252/352.

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Sziasztok!

Nem tudom mennyire számít jó vételnek, de sikerült megcsípni 86,5 fokon az alau tv-t 180-as antennával. Ezen kívül találtam még 3 db data tp-t is, illetve nagyon határon vannak a 11495-ös és a 11504-es frekik, éppen csak hogy nem lockolnak.

Vételi adatok:
11632 V 1458 8/9 DVB-S2/QPSK

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta: Nem tudom mennyire számít jó vételnek, de sikerült megcsípni 86,5 fokon az alau tv-t 180-as antennával. Ezen kívül találtam még 3 db data tp-t is, illetve nagyon határon vannak a 11495-ös és a 11504-es frekik, éppen csak hogy nem lockolnak.
Vételi adatok: 11632 V 1458 8/9 DVB-S2/QPSK...
Jó vételnek számít, gratulálok az Alau TV vételéhez! Eszerint a keleti végek felé eléggé nyitott a kilátásod.
Helyileg, hol vadászgatsz, hol van a QTH-d, Debrecenben? Van valami oka, hogy ezt az orosz, Radikal Fotó képfeltöltőt használod, én lábrázást kapok tőle.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

ING-SAT írta:Jó vételnek számít, gratulálok az Alau TV vételéhez! Eszerint a keleti végek felé eléggé nyitott a kilátásod.
Helyileg, hol vadászgatsz, hol van a QTH-d, Debrecenben? Van valami oka, hogy ezt az orosz, Radikal Fotó képfeltöltőt használod, én lábrázást kapok tőle.

Üdv.: Mihály
Igazából Debrecen mellett vadászom egy kicsivel, csak így mindenkinek sikerül belőni, hogy mégis merre vagyok. A keleti végek felé annyira jó a rálátásom, hogy 95 fokról is sikerült lekeresni jó néhány frekvenciát, csak sajnos egyiken sincs normális tv adás. Még próbálkozom majd 88, 93.5 és 98 fokok vételével is, bár valószínűleg oda már kevés lesz a 180-as antenna. Különösebb oka nincs a radikal képfeltöltő használatának, csak annyi, hogy kitűnően lehet nagyítani a képet.

A közeljövőben majd szeretnék megpróbálkozni a C sáv vételével is, csak ugye már nem igazán alkalmas az idő a kinti szerelésre, így valószínűleg jövőre lesz majd belőle valami.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta:
ING-SAT írta:Jó vételnek számít, gratulálok az Alau TV vételéhez! Eszerint a keleti végek felé eléggé nyitott a kilátásod.
Helyileg, hol vadászgatsz, hol van a QTH-d, Debrecenben? Van valami oka, hogy ezt az orosz, Radikal Fotó képfeltöltőt használod, én lábrázást kapok tőle.
Üdv.: Mihály
Igazából Debrecen mellett vadászom egy kicsivel, csak így mindenkinek sikerül belőni, hogy mégis merre vagyok. A keleti végek felé annyira jó a rálátásom, hogy 95 fokról is sikerült lekeresni jó néhány frekvenciát, csak sajnos egyiken sincs normális tv adás. Még próbálkozom majd 88, 93.5 és 98 fokok vételével is, bár valószínűleg oda már kevés lesz a 180-as antenna. Különösebb oka nincs a radikal képfeltöltő használatának, csak annyi, hogy kitűnően lehet nagyítani a képet.
A közeljövőben majd szeretnék megpróbálkozni a C sáv vételével is, csak ugye már nem igazán alkalmas az idő a kinti szerelésre, így valószínűleg jövőre lesz majd belőle valami.
Itt Pesten a 95 fok már nagyon takart, nagyon kicsi az antenna emelkedési szöge. 10 évvel ezelőtt, még jól vettem a keleti 93,5 fokról a C-sávos indiai adókat, de ma már az utca fasor miatt az E.90,0 fokról is csak a legerősebb transzponderket tudom csak megfogni. Azért az a 95,0 fokos keleti vétel még akkor is igen érdekes lehet, ha a vett frekiken nincs "normális" adás. Akkor írjál azokról a nem normális adásokról. Mi, akik ezért-, vagy azért, nem látjuk már ezt a keleti pozíciót, szívesen olvasnánk onnan is vételi beszámolókat.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Fogok készíteni vételi beszámolót 95 fokról is, csak most éppen keresgélek még 86,5 és 90 fok között és találtam három frekvenciát, amit nem tudok hova tenni, hogy melyik holdról is fogható. Talán a Chinasat (87,5) lesz az, de nem vagyok teljesen biztos benne. Sajnos nincs rajta tv adás, így még nehezebb meghatározni. Annyi bizonyos, hogy 86,5 fokon túl van forgatva az antenna valamennyivel, de még valószínűleg nem a 90 fokon van, mert a szokásos frekvenciák onnan még nem jönnek.

Vételi adatok:
Kép

Bár a 3 frekvenciából a 12584-es nem igazán akar lockolni, a 12670-es frekvencia folyamatosan váltogatja a modulációt 8PSK és 16APSK között, míg a 12659-es frekvenciának is a modulációja hol QPSK vagy 32APSK, míg az SR-je is váltakozik, 8/9 vagy 1/4 értékekkel vehető a TBS kártyám szerint.
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Igen a Chinasat 12 daták.
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

feci01 írta:Igen a Chinasat 12 daták.
Köszi. Közben szétnéztem 90 fokon is és elég siralmas a helyzet a tavaszi állapothoz képest nagykecskével. Jelentősen csökkent a jel, csak néhány frekvenciát látok. Másnál is rosszabb a helyzet a korábbi állapotokhoz képest?

Szerencsére azért a 180-as antennával jobb a helyzet.
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Közben szétnéztem újra kelet 95 fokon, jelenleg ezen frekvenciák vehetők nálam, de mind data tp.

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Jelentősebb átrendeződések, az új, és "visszatért" kyrgyzstan-i programok tekintetében a keleti 46,0 fok (AzerSpace 1a) műholdpozícióból, 11,094 GHz (V), SR:29990, FEC:2/3 tanszponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, melynek vételéhez cca. 150 cm-es antenna ajánlott. A döntő mértékben kyrgyzstan-i tv-programokat tartalmazó műsorcsomag újabb csatorna adatai:
- Osh Prim; PIDs:61/62, (kirgíz nyelvű).
- Sentyabr; PIDs:85/86m, (kirgíz nyelvű).
- Kyrgyzstan; PIDs:1001/1002.
- Echo Manas; PIDs:96/97.
- Kanal 7; (Kyrgyzstan) PIDs:107/108, (kirgíz és orosz nyelvű).
Az új, (illetve visszatért) vételi lehetőségű műsorcsomagból vehető új kyrgyzstan-i tv-programokat, 1-2 db. vételi fotójával szemléltetem:

Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése