Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A legújabb, még a Lyngsat műholdas programlistáján sem szereplő tv-program, a nyugati 5,0 fok (Eutelsat 5 West A) műholdpozíció ún. "C-sávú" transzponderei tekintetében 4,157 GHz (L), SR:1793, FEC:7/8, PIDs:33/34 transzponder adatokkal, MPEG-2 DVB-S QPSK rendszerben, modulációval sugározva, külön frekvencián, ismételten elindult benin-i, francia nyelven adott, BB 24 hírcsatorna műsora, melynek vételéhez 160-170 cm-es antenna ajánlott.
Az új vételű benini hírcsatorna vételét logoja vételi fotójával is szemléltetem:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

180-cm-es antennával nehezen fogható a keleti 72,1 fok (Intelsat 22) műholdpozíció. Mivel a keleti 57,0 fok műholdpozícióból több ethiop közszolgálati csatorna költöztek át a keleti 72,1 fok műholdpozícióba a közeli múltba, így megpróbálkoztam az "itteni vételükkel" is. A tapasztalatok nem túl kedvezőbbek, hiszen amíg a keleti 57,0 fok (NSS 12) műholdpozícióból kitűnően vehető volt 180 cm-es antennával valamennyi ethiop tv-program, addig a keleti 72,1 fokról korlátozottak a vételi lehetőségek, hiszen 180 cm-es antennával sem érhető el stabil, csak időszaki vétel a 3,962 Ghz (L), SR:11930, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S, QPSK rendszerben adott ethiop, EBC közszolgálati programok egyes (regionális) csatornái amhara, illetve tigrai nyelven.
Ezek a következők:
- EBC 3; PIDs:103/104.
- EBC North; PIDs:203/204.
- EBC East; PIDs:303/304.
- EBC South; PIDs:403/404.
- Addis TV (EBC 2); PIDs:503/504.
Az ismertetett csatorna adatú központi-, és a regionális EBC tv-csatornák vételéből egy mini logo/inzert fotógyűjteményt mutatnék be:

Kép.Kép.Kép
Kép.Kép. Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép

Megemlíteném még, hogy bár e műholdpozícióban 3,980 GHz, SR:2730, FEC:3/4 transzponder értékekkel elindult egy további ethiop regionális csatorna, a TV Oromiyaa programja is, de a 180 cm-es antennámmal eddig, azt nem tudtam "megfogni".
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

180 cm-es antennával csupán egyetlen Guinea-i tv-program érhető el Magyarország területéről, ez az RTG (Guinea) programja, amely 180 cm-es antennával elérhető a nyugati 27,5 fok (Intelsat 907) műholdpozícióból.
A napokban elindult egy további, szintén 180 cm-es antennával vehető guineai tv-program a nyugati 24,5 fok (Intelsat 905) műholdpozícióból, 3,662 GHz (R), SR:4880, FEC:1/2, PIDs:33/34 transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval sugározva. A francia nyelvű, Pán-Afrikai sport és kulturális csatorna, a CIS TV "megjelenését" három nappal ezelőtt, Horváth János (régimotoros) amatőrtársunk jelezte ugyan már a Lyngsat műholdas program/frekvencia lista felé, de mivel itt a Fórumunkon nem jelezte, nem mutatta be az új vételi lehetőséget, így most én pótolom azt.
Az új guineai tv-program vételéből rögzített logó, illetve az "alkotó, összetevő" két részprogram inzertjeiről vételi fotókat is bemutatok:

Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 66,0 fok (Intelsat 17) műholdpozícióból 3,845 GHz (V), SR:27692 FEC:7/8 transzponder értékkel, MPEG-2/MPEG-4, DVB-S QPSK rendszerben, modulációval sugározott Tata Communications szolgáltatói csomagban három új, indiai tv-program jelent meg (melyet a Lyngsat műholdas csatorna és frekvencia lista felé is jeleztem), melyek vételéhez 180 cm-es antenna szükséges
Ezen új tv-programok csatorna adatai:
- Ayurveda TV; PIDs: 5401/5402, (vallási szellemiségű program).
- MK Tunes; PIDs:5501/5502, (zenei program).
- MK Six; PIDs:5601/5602 (vegyes, fil, stb. program).
Az új indiai programokat 1-2 logo vételi fotójukkal is szemléltetem:

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 10,0 fok (Eutelsat 10A) műholdpozícióban már több hónapja megjelent a nigériai vallási csatorna, a DCLM - Deeper Christian Life Ministry programja, de amíg korábban, egy egy -egy alkalommal, egy egy programmal jelentkezett, s program azonosító logot, inzertet sem adott, addig most 3,688 GHz (R), SR:2592 FEC:3/4, PIDs:308/104 transzponder adatokkal, MPEG-2, SDVB-S QPSK rendszerben adott DCLM műsora, lényegében "állandó programmal" vehető 170-180 cm-es antennával, s több hónapi megfigyelés után, most már több logot is sikerült róla rögzítenem, melyek közül néhányat bemutatnék.

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióból 4,063 (L), SR:7000, FEC:3/4 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott brazil minicsomagból, már egy jó hónapja fogható kódolatlanul a 1160/1120 PIDs értékű SyFy Brasil film és tematikus szórakoztató csatorna, de mivel e transzponder (nálam) az egyik legnehezebben foghatók közé tartozik, így a SyFy Brasil programját, csak időszakosan, csak alkalomszerűen tudom fogni azóta is. Ezek során rögzítettem néhány fotót, melyekből 2 db.-ot bemutatnék. A portugál nyelvű, tematikus brazil csatorna vételéhez (nálam), minimálisan is 180-210 cm-es antenna ajánlott.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
jamina68
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.08.20. 23:29
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Vételi telephely: Békéscsaba

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: jamina68 »

ING-SAT írta:A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióból 4,063 (L), SR:7000, FEC:3/4 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott brazil minicsomagból, már egy jó hónapja fogható kódolatlanul a 1160/1120 PIDs értékű SyFy Brasil film és tematikus szórakoztató csatorna, de mivel e transzponder (nálam) az egyik legnehezebben foghatók közé tartozik, így a SyFy Brasil programját, csak időszakosan, csak alkalomszerűen tudom fogni azóta is. Ezek során rögzítettem néhány fotót, melyekből 2 db.-ot bemutatnék. A portugál nyelvű, tematikus brazil csatorna vételéhez (nálam), minimálisan is 180-210 cm-es antenna ajánlott.

Kép.Kép
Békéscsabán 6 szeletes JONSA márkájú, 240-es prímes tükörrel, valamint 2 tüskés Dreamsat fejjel a fent említett transzponder megnyugtató tartalékkal vehető.
Tisztelettel: jamina68
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

jamina68 írta:
ING-SAT írta:A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióból 4,063 (L), SR:7000, FEC:3/4 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott brazil minicsomagból, már egy jó hónapja fogható kódolatlanul a 1160/1120 PIDs értékű SyFy Brasil film és tematikus szórakoztató csatorna, de mivel e transzponder (nálam) az egyik legnehezebben foghatók közé tartozik, így a SyFy Brasil programját, csak időszakosan, csak alkalomszerűen tudom fogni azóta is. Ezek során rögzítettem néhány fotót, melyekből 2 db.-ot bemutatnék. A portugál nyelvű, tematikus brazil csatorna vételéhez (nálam), minimálisan is 180-210 cm-es antenna ajánlott...
Békéscsabán 6 szeletes JONSA márkájú, 240-es prímes tükörrel, valamint 2 tüskés Dreamsat fejjel a fent említett transzponder megnyugtató tartalékkal vehető.
Tisztelettel: jamina68
Szia Sándor!
Köszi a jelzést, a vételi infót a 240-es tükröd tekintetében!
Mint jeleztem, nálam (a Grante 180-as tükörrel) csak szaggatottan, alkalomszerűen vehető ez a transzponder. Persze a 240 cm-es tükör az kb. 80 %-al nagyobb hasznos vételi felülette biztosít. Sajnos, én csak 180-assal tudok "vadászgatni", így minden vételi infómat ehhez viszonyítom.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Mivel már több mint 3 hónapja néztem át a nyugati 55,5 fok (Intelsat 34) műholdpozícióból 180 cm-es antennával elérhető újabb vételi lehetőségeket, így most több régebbi-, és újabb, újdonságot is leltem:
A 3,872 GHz (H), SR:9333, FEC:5/6 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott, spanyol honosságú, "Overon" kódolt szolgáltatói csomagban már lassan három hónapja megjelent a vallási szellemiségű "Angel TV" csatorna család legújabb változata, az Angel TV Portugués programja 850/4195 PIDs értékekkel, kódolatlanul, 4:3-as képformátumban, melynek vételéhez 180 cm-es antenna ajánlott.
A legújabb Angel TV-s csatorna vételét 3 db. vételi fotómmal is szemléltetném:

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Hosszabb (több mint egy évi) szünet után, megváltozott vételi paraméterekkel ismét fogató a nyugati 55,5 fok (Intelsat 34) műholdpozícióból az ecuadori, Tropical TV zenei programja, 4,107 GHz (H), SR:1300, FEC:3/5, PIDs:160/161 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva. A spanyol nyelvű, ecuadori zenei program vételéhez (nálam) 180 cm-es antenna ajánlott.
A Tropical TV programjának új vételi adatokkal történt vételéből 2 db. (logo) vételi fotómat is bemutatom:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése