Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 76,5 fok (Apstar 7) műholdpozícióból 3,769 GHz (H), SR:13333, FEC:5/6 transzponder adatokkal, DVB-S rendszerben sugározott, s akár 150 cm-es antennával is vehető műsorcsomagban elindult MPEG-4 tömörítési rendszerben, 2 db. újabb bangladesi tv-program, amely még a Lyngsat csatornalistájában sem szerepel. Ezek:
- Zoom Bangla; PIDs:2005/3005
- Movie 1 Bangla; PIds:2008/3008.
A vett új banladesi tv-programokat 2-2 db. vételi fotójukkal is szemléltetem:

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Több mint három hónap után, ma délután, ismét beraktam a 180 cm-es tükrömbe a körpolarizált jelek vételére szolgáló (egyik) C-sávú LNB-met, "szétnézve" ezzel is az újabb vételei lehetőségek tekintetében.
A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióból, 3,627 GHz (L), SR:2787, FEC:3/5 transzponder értékkel, MPEG-2, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval, 160-180 cm-es antennával vehetővé vált a portugál nyelvű, brazil tematikus csatorna, az AgroBrasil TV programja, 256/258 PIDs értékekkel.
Az újabb brazil program mai vételét, logója vételi fotójával szemléltetem:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta:A keleti 78,5 fok (Thaicom 5) műholdpozícióból adott, s 150 cm-es antennával vehető, 3,480 GHz (H), SR:30000, FEC:5/6 transzponder...
Szerusz Mihály,

Nem vettél észre a fent említett transzpondernél jelszint csökkenést az elmúlt napokban/hetekben?
Nálam sokszor már a vételi küszöb alatt van, pedig korábban stabilan vettem.

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:
ING-SAT írta:A keleti 78,5 fok (Thaicom 5) műholdpozícióból adott, s 150 cm-es antennával vehető, 3,480 GHz (H), SR:30000, FEC:5/6 transzponder...
Szerusz Mihály,
Nem vettél észre a fent említett transzpondernél jelszint csökkenést az elmúlt napokban/hetekben?
Nálam sokszor már a vételi küszöb alatt van, pedig korábban stabilan vettem.
Szabolcs
Szia Szabolcs!
A 3,440 (H), 3,480 (H), 3,520 (H) és a 3,600 (H) thai "mester négyesből" nálam is mindig a 3,480 (H) transzponder volt a leggyöngébb, ez már több mint egy éve így van (így tapasztalom). A 150-essel azért a vételi küszöb határát azért mindig eléri, de azért számottevő jelszint különbséget tapasztaltam a reggeli, kora délutáni és a késő esti jelszintek között.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Még tegnap vett változás, és tegnap megtörtént vételi jelzésem a Lyngsat műholdas listához, a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból, 4,096 GHz (H), SR:2170, FEC:2/3 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott calcuttai minicsomagban, hogy az Uttar Bangla programjának megszüntetése után, egyező csatorna adatokkal az AKD CN News információs program indult el, 34/35 PIDs értékekkel. Az új program vételéhez, szintén 150 cm-es antenna szükséges, s az újabb indiai program vételét 2 db. (logo, inzert) vételi fotóval szemléltetném.

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Folytatnám a "barangolásom" a több mint három hónapi " távollét" után, a körpoláros, C-sávú (számomra) új tv-programok vételi lehetősége bemutatása körében. A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióból, 4,086 GHz (L), SR:4442, FEC:5/6 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval, 180 cm-es antennával vehetővé vált a spanyol nyelvű, venezuelai tv-csatorna, a TVR HD programjának vétele, HD képtartalommal, 34/33 PIDs értékekkel, valamint 16:9 -es képformátumban.
Az új venezuelai HD-s program vételét, logója vételi fotójával szemléltetem:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta: A nyugati 40,5 fok (SES 6) műholdpozícióból, 4,086 GHz (L), SR:4442, FEC:5/6 transzponder értékkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval, 180 cm-es antennával vehetővé vált a spanyol nyelvű, venezuelai tv-csatorna, a TVR HD programjának vétele, HD képtartalommal, 34/33 PIDs értékekkel, valamint 16:9 -es képformátumban.
Visszanéztem a jegyzeteim és február 21-én én is vettem ezt a csatornát. Igaz 1-2 nap múlva már nem. Gondolom visszavettek a n teljesítményből.

Közben a thaicomos problémát is sikerült megoldani. Kiderült, hogy a kilombozó gyümölcsfák okozták a vétel gyengülését. Igaz az antenna egy kis részét takarták ki, de ez elég volt ahhoz, hogy egyes tp-k teljesen eltűnjenek. Most emeltem kb 20 centit az antennán és ismét visszatért az összes korábbi vételem erről a holdról:
3440, 3480, 3520, 3564, 3575, 3600, 3696 horizontális frekvenciák jönnek.

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Legújabb vételi lehetőség a keleti 5,0 fok (SES 5) műholdpozícióban a 3,850 GHz (R), SR:2720, FEC:5/6, PIDs:258/260 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben elindult, angol nyelvű, nigériai vallási csatorna, az ACBN Africa programja, melynek vételéhez (nálam) 160 cm-es antenna ajánlott.
Az e műholdpozícióból vett legújabb program vételéből 2 db. fotót mutatnék be:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Újabb, és újabb tv-programok indulnak el a nyugati 8,0 fok (Eutelsat 8 West B) műholdpozíció C-sávjában is. A 4,066 GHz (L), SR:1041, FEC:2/3, PIDs:513/4115 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval elindult e műholdpozícióban is a francia nyelvű, most 10 éves, DBS TV- Dan Broadcasting System (Cameroon) programja, melynek vételéhez (nálam) 180 cm-es antenna szükséges.
A W.8,0 fok műholdpozícióból vett újabb C-sávú tv-program vételéből 2 db. (logo, inzert) fotót bemutatnék:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Újabb vételi lehetőség a nyugati 8,0 fok (Eutelsat 8 West B) műholdpozíció C-sávjában a 4,033 GHz (L), SR:1041, FEC:5/6, PIDs:513/4115 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval elindult, angol nyelvű, vallási szellemiségű, Divine TV (Cameroon) programja, melynek vételéhez (nálam) szintén 180 cm-es antenna szükséges.
A W.8,0 fok műholdpozícióból vett újabb C-sávú tv-program vételéből 3 db. (logo, inzert, programkép) fotót is bemutatnék:

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése