TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az első ES ami igen rövid ideig tartott a minőség sem volt valami jó.
Mindössze pár perces vétel az E3 csatornán a JRTV adása.
Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Gratulálok Gyuri!
Tényleg rövid ideig tarthatott, mert nálam még csak nem is jelezte a dxmaps, hogy ES lenne.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri, sziasztok!

Nálam is kb. ilyen minőségű volt a Jordán TV vétele, az orosz kicsit jobb. Ma kora este R1-en villant be kép, de nagyon gyenge volt...

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Kicsit felújítottam a DX technikámat -> PC alaplap, processzor, operációs rendszer csere -> 2-3 estére tervezett munka több, mint 1 hétig tartott. Tegnapelőtt állt össze a technika, tegnap sikerült élesben is kipróbálni. Meglepetésemre a késő esti órákban - 21 óra után - némi terjedést észleltem az R1-2 csatornákon + az OIRT-URH-n. Sajnos gyenge, hullámzó vétel sikeredett - kényszerűségből analóg TV tuner kártyát is ki kellett cserélnem (most egy bolhapiacon 300 Ft-ért beszerzett Mercury PC TV üzemel), így a korábbi vételeimhez nem tudok hasonlítani. Mintha a tuner érzéketlenebb lenne, mint az előző (ITV-301), viszont közepes jelszinten (140km-re lévő román TV adó) zajmentesebb képet látok.

Akkor a lényeg, vagyis a vételek:
R1 - 1tv, rossia1, Tv Center volt azonosítható + egy ismeretlen logó is feltűnt pár másodpercre
R2 - 1tv
URH - R.Rossia1, R.Mayak, UR2, Avto Radio,

logok térképen

üdv Józsi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Szia Józsi!

Gratulálok a szép vételekhez és az új berendezéshez.
Nálanm eddig semmi sem volt , de ma fél 10 körül az R1 aktív volt. Az azonosítás nem sikerült nagyon gyenge volt a vétel.

Üdv: Hajnal István
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!

Köszönöm, természetesen vannak fotóim is, csak időm nincs felpakolni a netre...igazából nem volt extra minőségű vétel, a rögzített logókban semmi újdonság, majd ha lesz rá időm feltöltöm őket.

üdv Józsi

szerkesztve:

Kép Kép
Kép Kép

1tv - órája (magyar idő szerint 22:19-kor)
Rossia 1 - GTRK nevét nem lehet kiolvasni
TV Center - (logó forma, méret és elhelyezés alapján)
unid - (gyenge szinkron bizonytalan volt a vétel)
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Tegnapi R1 vételből kiemelnék egy adást, ha ez azonosító, akkor számomra ismeretlen:
Kép Kép Kép

A felirat: "доказательство бога" (bizonyíték isten) - közben youtube-ról: https://youtu.be/OUEp2LbqGTg - első fotón a bal alsó logó "NTV" feliratot rejtheti...mire megírtam a hozzászólást, szépen meglett a megfejtés.

Sajnos a képernyőn alig láttam valamit...csak folyamatos interferenciát...feljegyeztem pár képvivő frekvenciát: 49,7399; 49,7408; 49,7436; 49,7487; 49,7499; 49,7604 MHz.

üdv Józsi

szerkesztve:...és ami még érdekesebb, két listázott adó van az R1-en, Mirnij 500 Watt - valahol Kelet-Szibériában ill. Totma 100 Watt "csak" 2034 km távolságra :D
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Józsi.

Nem tudom hogy csinálod de jól csinálod :D Nálam csak azonosíthatatlan gyenge jel volt.
Szép vétel! :D
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!
podapu írta:Nem tudom hogy csinálod de jól csinálod :D Nálam csak azonosíthatatlan gyenge jel volt.
Szép vétel! :D
köszönöm, ezt én sem tudom, hogy hogyan csinálom...csak jött valami...az érzéketlen Mercury TV kártyával. Sajnos kis jelnél semmi vétel vele, ill. 3-4 másodperc mire "észrevesz" bármit, míg a régi koreai ITV-301 egyből szinkront talál és képet ad. Ebből adódóan vasárnap visszaszereltem a ITV-301-et, és kézzel rátettem egy másik gyártó által azonos chipset-tel épített tuner kártya driverét. Hang nincs, instabil a működés, de még "próbálkozok".

üdv Józsi
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Németh Józsi írta:Sziasztok!

Tegnapi R1 vételből kiemelnék egy adást, ha ez azonosító, akkor számomra ismeretlen:
Kép Kép Kép

A felirat: "доказательство бога" (bizonyíték isten) - közben youtube-ról: https://youtu.be/OUEp2LbqGTg - első fotón a bal alsó logó "NTV" feliratot rejtheti...mire megírtam a hozzászólást, szépen meglett a megfejtés.

Sajnos a képernyőn alig láttam valamit...csak folyamatos interferenciát...feljegyeztem pár képvivő frekvenciát: 49,7399; 49,7408; 49,7436; 49,7487; 49,7499; 49,7604 MHz.

üdv Józsi

szerkesztve:...és ami még érdekesebb, két listázott adó van az R1-en, Mirnij 500 Watt - valahol Kelet-Szibériában ill. Totma 100 Watt "csak" 2034 km távolságra :D
Józsi! Szerintem lesz nekik nagyobb adójuk is a közelben, mert 2001-2002 táján mamáméknál rendszeresen rámászott a budapesti MTV1-re! "HTB" logo volt talán egy kis földgömbbel a bal alsó sarokban. Vagy az a 100 watt ütötte ki 80 km-re a széchenyi hegyi adót? :shock:
Válasz küldése