Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 47,5 fok (NSS 806) műholdpozícióból 4,015 GHz (L), SR:30000, FEC:2/3 transzponder értékekkel korábban sugározott brazil, "Record" nagy műsorcsomagjának (regionális változatok) megszűnése után, a 4,009 GHz (L), SR:19200, FEC:2/3 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva elindult egy új, "Record törzs-csomag", melyből az alábbi programok vehetők (nálam) 170-180 cm-es antennával:
- Record Nacional HD; PIDs:110/121,
- Record HD; PIDs:220/221,
- Record News (SD); PIDs:510/521.
A "szűkített új csomagból" jelenleg vehető programokat 2-2 db. vételi fotójával (logo, inzert) szemléltetem. A Record Nacional HD és a Record HD programok fő különbözősége, hogy a két programot 1 óra időeltolódással sugározzák.

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 68,0 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 160-180 cm-es antennával vehető 4,090 GHz (H), SR:14368, FEC:3/4 transzponder értékű, indiai csomagba visszatért 1401/1402 PIDs értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva az indiai Mangal Kalash, indiai vallási szellemiségű tv-program, amely most, egy szintén vallási szellemiségű program, a Love World India programjának átvételével tesztel.
Az újabb indiai program vételét 2 db. inzertjének vételi fotójával szemléltetem, amelyeknél a Mangal Kalash mini logoja (programazonosító képjele) a vételi fotók bal alsó sarkában került elhelyezésre.

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Feci tippje után picit még piszkáltam a depol lapkán és valóban segített a dolgon, hisz még előjött néhány csatorna 40.5 W-ről. Így összesen már 24 tp-t szkenneltem le.

Kép Kép Kép

Szombaton a Quiz TV is jött 3667 R SR: 2222 DVB-S, de valamiért most nem látom, akkor meg nem fotóztam le.
Úgy veszem észre, hogy a hold a késő esti/éjszakai órákban vehető a legerősebben (nem csak a hideg miatt).

Megnéztem a régebbi Dragon S1100 beltérimmel (mert ez jelzi a lock határ alatt is a jelminőséget), hogy esetleg melyek azok a frekvenciák, ahol csak egy pici hiányzik a lockhoz. Így még 13 freki esélyes, talán érzékenyebb fejjel, vagy kiváló, vételt segítő időjárási viszonyok esetén.

Valamint eddig csak érintőlegesen jártam a 34.5W-n, most visszamentem és itt is készítettem néhány képet a vételekről. A két elefántcsontparti csatorna mellett jól vehető a Grönlandi- és a kódolt AFN csomag is.

Kép Kép Kép

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 17,0 fok műholdpozíció (Amos 5 műholdjának) meghibásodása miatti "program-hely változások" egyik utolsó költözése a keleti 5,0 fok (SES 5) műholdpozícióba (már közel egy hónapja) vándorolt, nigériai, Wap TV kereskedelmi programja, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval sugározva, melynek vételi transzponder adatai: 3,680 GHz (L), SR:1517, FEC:3/5, PIDs:100/110.
Az angol nyelvű Wap TV vételéhez e műholdpozícióban (nálam) 170-180 cm-es antenna szükséges, melynek vételét 2 db. (közel hasonló kivitelű), logo fotójával szemléltetném:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Még mindig az év vévén történt változásokat, új vételi lehetőségek bemutatását szeretném folytatni.
A nyugati 24,5 fok (Intelsat 905) műholdpozícióból 3,688 GHz (R), SR:21050, FEC:2/3 transzponder értékekkel sugározott egyiptomi ERTU műsorcsomagban 518/656 PIDs értékekkel, 150 cm-es antennával is vehetővé vált a Nile Sport programja. Szintén az újabb vételi lehetőségek közé tartozik e műholdpozícióban az ORTM (Mali) tv-programja, amely 180 cm-es antennával, 4,120 GHz (R), SR:5303, FEC:1/2, PIDs:308/256 transzponder adatokkal érhető el.
Az újabb programok vételéből logo (a Nile Sportnál 2 db., némileg eltérő változatú) fotókat is bemutatnék:

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Még 2015 végén elindult a keleti 68,0 fok (Intelsat 20) műholdpozícióból 160-180 cm-es antennával vehető 4,090 GHz (H), SR:14368, FEC:3/4 transzponder értékekkel, s MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott, Sanget Marathi, indiai regionális tv-program, 901/902 PIDs értékekkel.
Az újabb indiai program vételét 2 db. logo vételi fotójával szemléltetem;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Bár, már egy jó ideje megjelent a keleti 66,0 fok (Intelsat 17) műholdpozícióból 180-210 cm-es antennával vehető 3,984 GHz (H), SR:14400, FEC:2/3 transzponder értékekkel, s MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott, Encompas Digital Media HD-s szolgáltatói mini csomagjában az indiai, Media One Gulf programja 1826/1827 PIDs értékekkel, de a vételi lehetőség még nem került bemutatásra a Fórumunkon, így hát, most pótolom.
Az újabb, 16:9-es képformátumban adott indiai program vételét, logojának vételi fotójával szemléltetem;

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A Keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból 150 cm-es antennával is vehető, 3,725 GHz (H), SR:26666, FEC:3/4 értékű indiai (NSTPL) szolgáltatói műsorcsomagból 658/659 PIDs csatorna értékekkel, vehetővé vált egy újabb, indiai regionális csatorna, a Maharashtra 1 programja; MPEG-4, DVB-S QPSK rendszerben, modulációval.
Két vételi fotómat is bemutatnám az újabb indiai regionális program vételéből:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Viszonylag gyakoriak a program változások a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból 150 cm-es antennával vehető 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:7/8 transzponder értékű, MPEG-4 tömörítési rendszerben sugározott indiai, Essel Shyam szolgáltatói csomagjából vehető programok tekintetében. Elindult a napokban e műsorcsomagban (bár képminőségét tekintve, elég tesztjelleggel) a 811/812 PIDs értékű Tak Dhina Din programja, valamint, 911/912 PIDs értékekkel, a szintén indiai, Mauja Mostii programja, bár minőségét tekintve, ez is eléggé teszt jellegű.
A két újabb indiai tv-programot 1-1 vételi fotójával szemléltetem:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése