Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

feci01 írta:Nem tudom próbálkozót e valaki 83 kelet G-Sat10 vételével de nagyobb tükörrel érdemes lenne próbálni nekem 175 cm tükörrel egy data sikerült .
http://kepfeltoltes.hu/151226/83.0E-RFS ... es.hu_.png
Nekem is csak a data van meg 180-al.
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szervusztok,

Közel 2 hónapja kezdtem foglalkozni C sávos vétellel egy 140cm-es Triax prím antennával.
Ezen időszak vételi eredményeit szeretném megosztani veletek. Talán segítség lehet kisméretű antennával próbálkozóknak, illetve viszonyítási alapnak sem rossz behatárolni az egyes holdak, transzponderek minimális antennaigényét.
A felsoroltak mindegyike stabil vétel, 3 narancs színű kivételével, ezek szaggattak. A legtöbb időt a 68.5K/76.5K/78.5K holdakkal töltöttem, a többi hold még finomítható. A listát a későbbiekben frissítem majd, újabb eredményekkel.
Jelenleg egy Ideasat ID-800 kétpoláros LNB-t használok.

Kép...Kép

Üdv.: Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta: Közel 2 hónapja kezdtem foglalkozni C sávos vétellel egy 140cm-es Triax prím antennával.
Ezen időszak vételi eredményeit szeretném megosztani veletek. Talán segítség lehet kisméretű antennával próbálkozóknak, illetve viszonyítási alapnak sem rossz behatárolni az egyes holdak, transzponderek minimális antennaigényét.
A felsoroltak mindegyike stabil vétel, 3 narancs színű kivételével, ezek szaggattak. A legtöbb időt a 68.5K/76.5K/78.5K holdakkal töltöttem, a többi hold még finomítható. A listát a későbbiekben frissítem majd, újabb eredményekkel.
Jelenleg egy Ideasat ID-800 kétpoláros LNB-t használok. [
Szia Szabolcs!
Mikori időpontú a "lista összeállításod"?
- A K.10,0 fokról a Rwanda TV-nek [3,700 (L), 1667, S2] én, nyomát sem látom, míg ugyan itt, a jóval gyöngébb TV Cabo Verde-t kitűnően veszem az (L) poláron, de az (R) poláron az Ugandai muxot is.
- A W.5,0 fokon a benini ORTB és a BB 24 programok már egy jó ideje közös csomagban vannak, azaz a BB 24 (4,157 GHz) frekvenciája már megszűnt.
Egyébként nagyon jó ötletnek tartom a kisebb méretű antennák tekintetében is bemutatni a vételi lehetőségeket.
Csak megjegyzésként, talán jó lenne jelezni a listádban, hogy közülük melyek a kódolt programok, csomagok.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szervusz Mihály,

A keleti 10 fokon tegnap előtt (26-án) végeztem a keresést, a Rwanda TV-t is akkor tároltam le. De holnap odatekerek és megnézem újra.
5 fok Nyugatot is újrakerestem, ott valóban nem javítottam az ORTB és a BB24 adatait.
Beírom majd, hogy mik a kódolt programok, így a következő frissítésben már így fogom feltenni.
Köszönöm az észrevételeid!

Szabolcs
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Hosszú szünet után ismételten megjelentek tv-programok a nyugati 8,0 fok (Eutelsat 8 West B) műholdpozíció "C-sávú" frekvencia tartományában is.
A 3,808 GHz (L), SR:1250, FEC:5/6, PIDs:2001/3001 transzponder adatokkal, MPEG-2, DVB-S2 QPSK rendszerben, modulációval, vehetővé vált az Afrikának szánt francia, de angol nyelvű, sorozat csatorna, a Nika TV programja.
Mivel a program nálam, a vételi minimum 5,2 dB jelszint igényhez képest, 10,5-11,5 közötti dB jelszinttel vehető, így vételéhez akár a 140-150 cm-es antenna is elegendő lehet.
Az új program vételéből rögzített 2 db. (közel hasonló megjelenésű) Nika TV logó fotómat közreadom:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

ING-SAT írta:
chucky írta: Közel 2 hónapja kezdtem foglalkozni C sávos vétellel egy 140cm-es Triax prím antennával.
Ezen időszak vételi eredményeit szeretném megosztani veletek. Talán segítség lehet kisméretű antennával próbálkozóknak, illetve viszonyítási alapnak sem rossz behatárolni az egyes holdak, transzponderek minimális antennaigényét.
A felsoroltak mindegyike stabil vétel, 3 narancs színű kivételével, ezek szaggattak. A legtöbb időt a 68.5K/76.5K/78.5K holdakkal töltöttem, a többi hold még finomítható. A listát a későbbiekben frissítem majd, újabb eredményekkel.
Jelenleg egy Ideasat ID-800 kétpoláros LNB-t használok. [
Szia Szabolcs!
Mikori időpontú a "lista összeállításod"?
- A K.10,0 fokról a Rwanda TV-nek [3,700 (L), 1667, S2] én, nyomát sem látom, míg ugyan itt, a jóval gyöngébb TV Cabo Verde-t kitűnően veszem az (L) poláron, de az (R) poláron az Ugandai muxot is.
- A W.5,0 fokon a benini ORTB és a BB 24 programok már egy jó ideje közös csomagban vannak, azaz a BB 24 (4,157 GHz) frekvenciája már megszűnt.
Egyébként nagyon jó ötletnek tartom a kisebb méretű antennák tekintetében is bemutatni a vételi lehetőségeket.
Csak megjegyzésként, talán jó lenne jelezni a listádban, hogy közülük melyek a kódolt programok, csomagok.
Üdv.: Mihály
Szia Szabolcs!

Én a 78,5° 3520 H SR:28125 frekiről szeretnék egy képet látni. Légyszi tegyél fel ide.
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

regimotoros írta: Én a 78,5° 3520 H SR:28125 frekiről szeretnék egy képet látni. Légyszi tegyél fel ide.
Kedves János,

Friss fotókat készítettem az említett TP-ről:

Kép Kép Kép
Kép Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:
regimotoros írta: Én a 78,5° 3520 H SR:28125 frekiről szeretnék egy képet látni. Légyszi tegyél fel ide.
Kedves János,
Friss fotókat készítettem az említett TP-ről:
Köszi Szabolcs!
Tökéletes a prezentációd! Főleg a BISS-ek!
Igaz, én 150-essel veszem, de van annyi tartaléka, hogy 140-essel is vehetőnek kell lenni, kellő beállítás esetén.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta: - A K.10,0 fokról a Rwanda TV-nek [3,700 (L), 1667, S2] én, nyomát sem látom, míg ugyan itt, a jóval gyöngébb TV Cabo Verde-t kitűnően veszem az (L) poláron, de az (R) poláron az Ugandai muxot is.
Szervusz Mihály,

Visszamentem ma a keleti 10 fokra a Rwanda TV miatt. vételem igazolásául az alábbi fotót készítettem. Sajnos épp technikai szünet (állókép) fogadott.

Kép

Üdv.Szabolcs
Válasz küldése