Különleges tesztábrák

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 48,0 fok (Afghansat 1) műholdpozícióból a 11,293 GHz (V), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékű műsorcsomagban található gyermekcsatorna, az Aria TV által, adás befejezés után sugározott SMPTE típusú, programazonosító jelképpel ellátott, elektronikus tesztábráját bemutatom:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 42,0 fok (Türksat 3A) műholdpozícióból a 11,472 GHz (H), SR:23450, FEC:5/6 transzponder értékű műsorcsomagban 1101/1111 PIDs értékekkel található grúz, általános csatorna, az Adjara TV adás befejezés utáni, programazonosító jelképpel ellátott, 16:9-es képformátumú elektronikus tesztábráját bemutatom, melyet tegnap éjszaka rögzítettem:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Csak kiegészités képpen emliteném meg. A tesztábra gyakran változik szineiben és feliratokkal.
Kép
Kép
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Korábbi tesztábrájuk.
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Csak kiegészités képpen emliteném meg. A tesztábra gyakran változik szineiben és feliratokkal....
Szia Sándor!
Egy lényeges körülményről nem számoltál be, még pedig, hogy az általad bemutatott "eltérő, s korábbi" grúz, Adjara TV tesztábrák még mind, 4:3 képformátumúak voltak! (Bár Te ezeket is 16:9-es képernyő beállításnál rögzítetted.)
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Misi! Én fotozom a képem és az nagyon látszik is.Mondhatnám azt teszem közzé amit látok mint ahogy az a régi TV-DX-es időszakban volt.Egyébként ezeket a tesztábrákat már korábban közzé tettem a másik fórumon.(az álltalad fotózottat is)Szakmai részletekbe nem bocsájkoznák az előzőekben leirtak miatt.Az tény hogy az álltalam leirtak valósak.Engem csak a jószándék vezérelt és azért egészitettem ki a hozzá szólást néhány fotóval.Nem értem miért kellett volna mégegyszer leirnom amit már a korábbi hozzá szólásodban megtettél?
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:Misi! Én fotozom a képem és az nagyon látszik is.Mondhatnám azt teszem közzé amit látok mint ahogy az a régi TV-DX-es időszakban volt.Egyébként ezeket a tesztábrákat már korábban közzé tettem a másik fórumon.(az álltalad fotózottat is)Szakmai részletekbe nem bocsájkoznák az előzőekben leirtak miatt.Az tény hogy az álltalam leirtak valósak.Engem csak a jószándék vezérelt és azért egészitettem ki a hozzá szólást néhány fotóval.Nem értem miért kellett volna mégegyszer leirnom amit már a korábbi hozzá szólásodban megtettél?
Szia Sándor!
Miért akarnék én vitatkozni Veled?! Csupán jeleztem, hogy egy ilyen nagy tapasztalatú amatőr társtól, esetleg teljesebb körű-, pontosabb információkat várhatnak a Fórumunk kevésbé tapasztalt, de érdeklődő olvasói is. Te lehet, hogy azt fotózód amit látsz, és azt teszed fel a Fórumra is, de ezek szerint rosszul látod az egyes vételeket, és méret hibásan teszed felazokat. Talán rosszul van beállítva a tv-d, azaz minden adást, akár 4:3 képarányú, akár 16:9-es képarányú, mindent egységesen jelenít meg. Ez pedig hiba. Én nem tudnám az egyébként 4:3 képarányú adás esetén elviselni a túl széles vállú-, "széthúzott fejű" embereket a tévémen. De lehet, hogy csak én vagyok a túl igényes, akkor bocsi!.
Üdv.:
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A tegnapi napon már bemutatott, a nyugati 7,3 fok (Nilesat) műholdpozíció Eutelsat 7 West A műholdjáról, (annak "MENA" sugározási nyalábjáról) 11,392 GHz (V), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékekkel sugározott Noor szolgáltatói csomagban nem csak az első szudáni sportcsatorna, a Sudan Sport programjának vételi lehetősége nyílt meg, hanem a 1407/2407 PIDs értékű teszt csatornán (Wertex 02) vehető egy TVB feliratú (valószínűsíthetően a Hon-kongi TVB programjának) 16:9 képformátumú, PM5644 típusú, elektronikus tesztábrája is. A tesztábra érdekessége, hogy 2008. évi, "álló" naptárt" és álló időmérőt, órát tartalmaz, hiszen a tesztábra "nem változó" kijelzése: 08-06-09 05:58:55.
A tesztábra különlegességet egy vételi fotójával is bemutatom:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Ismét változott a tesztábra felirata. (HOTBIRD 13E 12558/V/27500)
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Egy különleges elektronikus tesztábra vételére hívnám fel az etc-k iránt érdeklődők figyelmét.
A nyugati 7,3 fok (Eutelsat 7 West A) műholdpozícióból vehető tv-program újdonságok keresése során sikerült a 10,726 GHz (H), SR:27500, FEC:5/6 transzponder értékű, MPEG-2 rendszerben sugározott műsorok csomagjában talált több újdonság körében, sikeresen vettem a 4722/4723 PIDs értékű csatornán az Al Awhad 2 TV programját is, s e vételeim során rögzítettem a program alábbiakban bemutatandó, programazonosítós, SMPTE típusú tesztábráját is.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése