TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Várom a további ötleteket...
Kép Kép Kép

...közben az R3-on...ezek azonosításával is lehet próbálkozni...köszi :wink:
Kép Kép
Szia Józsi!
A most feltett fotóid, különösen az "első fotósor középső képe, olyan jó minőségű, hogy arra egyértelműen kimondható, hogy az nem a Rossiya 24 programazonosítója. Egyébként is, az egy sorban [ ROSSIYA 24 ] ként tünteti fel a programazonosítóját.

A második fotósor, második fotóján látható "székes" programazonosító a REN TV-jé, annak ez az új típusú megjelenítése. Persze a REN TV-ből számtalan helyi változat is lehetséges.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "logovadász", sziasztok!
logovadasz írta:Viszont a 24-es logójú nem a Rossiya 24, hanem ez olvasható a képen: "пугаидк 24". Ebből próbáljatok kiindulni mi lehet ez.
Köszi, pont most olvastam ki a feliratot "Луганськ" és lám mit találtam !!! - http://guzei.com/online_tv/watch.php?on ... 902&lang=5

Köszi mindenkinek az azonosítással eltöltött időt és fáradozást!!!

üdv Józsi

ui: Misi külön köszönöm neked is :D
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Kép Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok
Szia Józsi
A távolság Békéstől számítva.

Éjfélig keresgéltem nem sok mindent találtam.


Kép
Üdv.: podapu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Szóval ez egy szakadár TV? :shock: Ezek beröffentettek egy O2-n sugárzó adót? Vagy ott régen is volt adás?
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Valószínű és nem is egy városból sugároznak, mivel rövidebb hosszabb feliratok is találhatók. Talán az első tippem volt jó hogy városnevek és Orosz adás. De erre én sem gondoltam.

Viszont egy Ukrán adatbázisban sem találok az O.2 Csatornán xxx24-es adót csak ezt az egyet! Luhansk
2 Novy kanal Ivano-Frankivsk
2 Persii Nationalinii Kiev
2 TRK Era Kiev
2 h Inter Mykolaiv
2 5 Kanal (Ucraina) Novi Mayaki
2 Lugansk-24 Luhansk

Keressetek ti is, több szem többet lát!
Üdv.: podapu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: chucky »

Szia Józsi!

Szép fogás! Kicsit keresgettem, de a Lugansk-24 logója elvileg ugyanúgy éz ki, mint a Russia 24 logója. Azaz vízszintesen van elrendezve kék alapon a szöveg, piros alapon a szám. Legalábbis olyan képeket találtam csak. Így valószínű, hogy valami más lesz vagy azóta "arculatváltás" volt. Bár szerintem arrafelé kisebb gondjuk is nagyobb ilyesminél.

Szabolcs
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Laci, sziasztok!
LuciFerko írta:Szóval ez egy szakadár TV? :shock: Ezek beröffentettek egy O2-n sugárzó adót? Vagy ott régen is volt adás?
Így is nevezhetjük...ezek szerint egyik félnek sem érdeke a totális infrastruktúra lerombolása, az adót "találták" ITU szerint Luganszk városban van kiosztva a frekvencia, FMSCAN ill. az ukrán adatbázis alapján: "Telekanal 1+1"
http://fmscan.org/ml.php?r=f&t=8100570
http://ukrtvr.org/efir-po-naselenikh-punktakh/34/237

Továbbá a neten olvastam, hogy a Krím-félszigeten is üzemel egy Krím 24 névre hallgató TV, hogy melyik csatornán sugároz, azt nem tudom.

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Szabolcs!
chucky írta:Szép fogás! Kicsit keresgettem, de a Lugansk-24 logója elvileg ugyanúgy éz ki, mint a Russia 24 logója. Azaz vízszintesen van elrendezve kék alapon a szöveg, piros alapon a szám. Legalábbis olyan képeket találtam csak. Így valószínű, hogy valami más lesz vagy azóta "arculatváltás" volt. Bár szerintem arrafelé kisebb gondjuk is nagyobb ilyesminél.
Nem engem illet az érdem, hanem Hajnal Istvánt, ő számolt be először az adó vételéről, én csak megoldottam a rejtélyt. Amit feltettem logót, az az online adásból való...elnézve egy "profi" információs csatornát látok, kiváló minőségben nem egy polgárháború közepén összecsapott "valamit".

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Németh Józsi írta:Szia Szabolcs!
chucky írta:Szép fogás! Kicsit keresgettem, de a Lugansk-24 logója elvileg ugyanúgy éz ki, mint a Russia 24 logója. Azaz vízszintesen van elrendezve kék alapon a szöveg, piros alapon a szám. Legalábbis olyan képeket találtam csak. Így valószínű, hogy valami más lesz vagy azóta "arculatváltás" volt. Bár szerintem arrafelé kisebb gondjuk is nagyobb ilyesminél.
Nem engem illet az érdem, hanem Hajnal Istvánt, ő számolt be először az adó vételéről, én csak megoldottam a rejtélyt. Amit feltettem logót, az az online adásból való...elnézve egy "profi" információs csatornát látok, kiváló minőségben nem egy polgárháború közepén összecsapott "valamit".

üdv Józsi

Hát igen Józsi, tiszteljük is a probléma meg oldó képességed!!! :D :D
Üdv.: podapu
Válasz küldése