TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok, szia Józsi!
Ez már igen, gratulálok hozzá! Meg is nézettem már az asszonnyal. :)
Nos, nálam tegnap délelőtt kb. másfél órán keresztül volt vétel előbb az R2, majd pár fokkal elforgatva az R1 csatornán is (estefelé sajnos a jordán vétel nálam nem jött). Az R2-n iszonyat kavarodás volt, így azonosítani képtelenség volt bármit is, viszont az R1-en már jött szépen az orosz 1-es. Szinte már a hang is jött, mert annyira elhalkult a zúgás-sistergés. Segítséget/tanácsot szeretnék kérni, hogy itt a fórumon is elérhetővé tudjam tenni az eredményt. :) Hogyan tudnám feltölteni ide a képet és mire ügyeljek? Előre is köszönöm.
Üdv: Győzi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
Már nálam is jelen van a C3-on a Jordán TV
Kép Kép
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

István és Győzi gratulálok mindkettőtöknek a szép vételekhez. Mit írtátok, ma sem a zajt bámultuk a képernyőn. Részemről, ma inkább URH sávot böngésztem, így a TV-DX kicsit a háttérbe szorult. A Jordán TV-t délelőtt ill. késő délután is vettem. Ezen kívül R1-R4 is terjedt, többnyire az orosz 1tv és Rossia1 volt felismerhető. Az oroszokon kívül sikerült azonosítani egy örmény és egy grúz adást, de ezt képekben is:
R2: 1tv - Grúzia (egy nagyobb logo a riporter mikrofonján)
Kép Kép
R3: Azdarar TV - Örményország
Kép

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Gratulálok nektek a vételekhez. Nekem, még nem volt szerencsém, sajnos. (A földi tv-s topikban írtam róla bővebben) :(
A belorusz tv-k vételéről is lemondhatunk, ha jól olvasom a német fórumon olvasottakat. Tegnap, azaz 15.-én lekapcsolták az 1-es sávú (netán, az összeset 1-69-ig?) adókat. 1 német amatőrnek, pont előtte való nap sikerült a BT1-et színesben is vételeznie. Video: https://www.youtube.com/watch?v=W208d4W ... e=youtu.be

Remélem, pár nap és itt is lesz végre értékelhető terjedés.

Üdvözlettel:
logovadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a gratulációt.
Ma délelőtt nem voltam itthon, úgyhogy nem fogtam semmit, amikor Gyuri riasztott.
Tegnap délelőtt nálam délig kitartott a jordán vétel és még este 20 óra magasságában is jelentkezett, bár jóval gyengébb minőségben. A délelőtti alkalomkor hang is jött, de a minőség nem volt fotózható. Délután csak másodpercekre állt össze az R1 és R2 csatornákon a jel. A tegnapelőtti vételről azonban tennék fel képet - kis segítséggel sikerülni is fog.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Sikerült egy pár képet készítenem az Északi észak-keleti gyenge terjedésről. Sajnos az O2 csatornán nagyon gyenge volt a kép minőség alig azonosítható.
Az O1 csatornán valamivel jobb volt a kép de ez is csak nagyon gyenge minőségű vétel.

Kép.Kép
Belorusz az Oirt 1 csatornán.

Kép.Kép
O.1 , 1tv, ugy szintén O.1 russia 1

Nálam most délután, csend van a VHF I sávban.
Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

M.Győzi írta:Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a gratulációt.
Ma délelőtt nem voltam itthon, úgyhogy nem fogtam semmit, amikor Gyuri riasztott.
Tegnap délelőtt nálam délig kitartott a jordán vétel és még este 20 óra magasságában is jelentkezett, bár jóval gyengébb minőségben. A délelőtti alkalomkor hang is jött, de a minőség nem volt fotózható. Délután csak másodpercekre állt össze az R1 és R2 csatornákon a jel. A tegnapelőtti vételről azonban tennék fel képet - kis segítséggel sikerülni is fog.
Üdv: Győzi
Amíg sikerül elsajátítani a képfeltöltés "csínját-binját", szivesen feltöltöm pótlólag azokat a rögzített DX fotókat a megírandó, s feltett, kommenthez, hogy több mint két év után, lássunk már egy bácsföldvári valódi DX vételi fotót.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szervusz Mihály!
Köszönöm a felajánlást; valóban, amíg begyakorlom a feltöltést, jó megoldásnak tűnik a javaslatod. Így hát csak mondd, hogyan juttathatom el hozzád a fotókat?
Üdv: Győzi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

M.Győzi írta:Szervusz Mihály!
Köszönöm a felajánlást; valóban, amíg begyakorlom a feltöltést, jó megoldásnak tűnik a javaslatod. Így hát csak mondd, hogyan juttathatom el hozzád a fotókat?
Üdv: Győzi
PÜ-ben!
Mint ahogy történt ez a 2013.07.13.-i PÜ-ben, a "keretantennák" ügyében.
Bármilyen formátumban csatolásra kerülhet a fotó a PÜ-höz, majd én átalakitom jpg-re, s megfelelő méretűre.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
Ma délben volt egy kis terjedés R1-en.Ezen a csatornán volt olyan amikor 3 képvivő is jelen volt.
Kép ,
A képminőség nagyon gyenge volt, csak egy az 1tv volt azonosítható.
Kép.
R1-enalig fél órát kaptam. C3-ON nagyon gyenge szinkron nyomok jelentkeztek , de vétel sajnos nem.
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Válasz küldése