Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

LuciFerko írta:Sajnos nincs C sávos fejem, ezért írtam ide, hogy másnak sikerül-e. Mert ha igen, beruházok egyre (Kérdés, elég-e a 90-es tányér)
Magát a holdat elvileg tudnám venni.
Minimum 180-as tükör kell, s azzal is csak néhány transzponder fogható meg, a többi még nagyobb tükröt igényelhet. De legfőbb vételi gong, a kellő rálátás biztosítása, mivel a műholdpozíció lényegében "0 emelkedési szöggel" van már Budapest térségében.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Akkor ezt kicsit benéztem, mert úgy tűnt, hogy a horizont felett van jóval. Nálad van valami vétel erről a tp-ről?
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

LuciFerko írta:Akkor ezt kicsit benéztem, mert úgy tűnt, hogy a horizont felett van jóval. Nálad van valami vétel erről a tp-ről?
Én nem tudom fogni Észak-Pesten, nem látom már ezt a műholdpozíciót. Horváth János (régimotoros) Szolnokon, egy 10 emletes ház tején lévő 180 cm-es antennával lát néhány transzpondert.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

ING-SAT írta:
LuciFerko írta:Akkor ezt kicsit benéztem, mert úgy tűnt, hogy a horizont felett van jóval. Nálad van valami vétel erről a tp-ről?
Én nem tudom fogni Észak-Pesten, nem látom már ezt a műholdpozíciót. Horváth János (régimotoros) Szolnokon, egy 10 emletes ház tején lévő 180 cm-es antennával lát néhány transzpondert.
Én is 10 emeletesben lakok Székesfehérváron, és szép kilátás van nyugat és keleti irányba. János hogy rendezte le a közös képviselővel ezt? Mert szerintem lennének érdekes megnyilvánulások, ha a tetőn megjelenne egy 2 méteres tányér. (+még akarok VHF1-ORIT-CCIR FM-re, UFH-re antennát oda ki)
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 5,0 fok (Eutelsat 5 West A) műholdpozícióból, némileg módosult transzponder-, és sugárzási adatokkal vehető a nigéria, Dunamis TV vallási csatorna programa. Vételi adatai: 4,021 GHz (R), SR:1245, FEC:3/4, PIDs:259/257 transzponder adatok, s MPEG-4, DVB-S2 8PSK sugározási rendszer, moduláció. Vételéhez 180 cm-es natenna ajánlott. Az angol nyelvű nigériai vallási tv-programot néhány vételi fotójával szemléltetem. Érdekességként még megjegyzem, hogy a műhold "egyező transzponderéről" (C8) a 4,022 GHz (R) csatornán, már egy másik nigériai vallási tv-program vehető, ez az Angel TV programja. A két program frekvenciabeli közelsége miatt, általában csak az egyik állítható be a műholdvevőkön!)

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 5,0 fok (Eutelsat 5 West A) műholdpozícióból 3,727 GHz (R), SR:29950, FEC:7/8 transzponder adatokkal sugározott műsorcsomagban, MPEG-4 rendszerben ismét vehetővé vált a spanyol televízió közszolgálati, nemzetközi programjának afrikai változata, a TVE Internacional Africa csatorna. A spanyol nyelvű nemzetközi program 3554/3553 PIDs értékkkel vehető a műsorcsomagból, s a stabil vételéhez 160-180 cm-es antenna ajánlott.
A spanyol nemzetközi program Afrikának szánt változatából 2 db. vételi fotóm bemutatnám:

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Ismét egy újabb programmal bűvült a keleti 10,0 fok (Eutelsat 10A) műholdpozícióból 3,721 GHz (R), SR:3303, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott ugandai tv-program csomag, mivel 512/513 PIDs értékekkel elindult a Face TV (ugandai) zenei csatorna programja is. Vételéhez szintén 180 cm-es antenna szükséges!
Az angol nyelvű, 16:9-es képformátumú ugandai zenei csatorna vételi lehetőségből rögzített fotóim közül néhányat szemléltetésként bemutatok:

Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Ismét újabb program bővülések történtek a a keleti 68,5 fok (Intelsat 20) műholdpozíció 4,184 GHz (V), SR:21600, FEC:5/6 transzponder értékű, s MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott indiai műsorcsomagban. Éredemi program sugározással is elindult már az Best Deal TV indiai (hindi nyelvű) vásárlói csatorna programja, 861/862 PIDs értékekkel, valamint elindult tesztábra sugározással a szintén indiai, News 30 információs csatorna a 846/847 PIDs értékekkel, továbbá a Fata Fati csatorna tesztje is, 856/857 PIDs értékekkel. Az újabb indiai programok csomagbeli vételéhez is, min. 180 cm-es antenna szükséges.
A Best Deal TV indiai program vételéből rögzített logo vételi fotóimat bemutatnám:

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
jamina68
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014.08.20. 23:29
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Vételi telephely: Békéscsaba

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: jamina68 »

Üdvözletem!
Tudja e valaki, hogy a SES 6 40,5 fok Nyugaton levő 3875 L 3867 QPSK-ban sugárzott Caribbean Faith Network adása mikor szünt meg? Esetleg másik holdra került?
Köszi.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

jamina68 írta:Tudja e valaki, hogy a SES 6 40,5 fok Nyugaton levő 3875 L 3867 QPSK-ban sugárzott Caribbean Faith Network adása mikor szünt meg? Esetleg másik holdra került?
Ismereteim szerint, csak erről a műholdpozícióról és transzponderről fogható a Guyana-i Caribbean Faith Network vallási csatorna műsora! Tapasztalataim szerint, a vallási csatorna programja nem "folyamatos", azaz, vagy van adás a megjelölt A/V PIDs értékű csatornáján, vagy nincs! Mostanában valóban ritkábban lehet látni, s így fogni ezt a guyanai tv-programot.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése