TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

A Geminidák meteorraj kicsit megbolygatta az ionoszférát. Szombat este folyamatos terjedés volt az R1 csatornán, de a vétel nagyon gyenge volt, folyamatosan hullámzott, így a szinkron nem állt össze. :(

Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Tegnap a hajnali órákban a Nap egy X2.0 "korona kilökődést" produkált, ami a föld irányában tart. http://youtu.be/Y5VPgSIqAr4 A napszél ma délelőtt éri el a Föld légkörét http://www.solarham.net/cmewatch2.htm -> talán lesz egy kis terjedés :?: :?: :?:

üdv Józsi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma 16 óra után volt egy kisebb terjedés az R1 és R2 csatornán. R2-n csak szinkronjel nyomokat láttam, az R1-n igazi kavalkád fogadott. Sajnos emiatt értékelhető vétel nem született, de azért "hoztam" egy kis ízelítőt :)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!

Gratula az évvégi ionoszférikus vételekhez!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Valakinek van információja arról, hogy az oroszok meddig fognak még a VHF1-es sávban sugározni? Valahol olyasmit olvastam, hogy a gazdasági helyzet miatt bizonytalan ideig el lett halasztva a digitális átállás. Gondolom Grúzia, Örményország, stb marad még egy darabig szintén.
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

logovadasz írta:Sziasztok

Nálam, sajnos nem sok minden volt vehető, lemaradtam róla. Du. negyed 4 és 4 óra közt volt csak alkalmam vadászni, egyéb kerti teendők miatt. Az R1 és R2-es csatikon semmi nem volt azonosítható. A E3-on, is csak szinkronjelnyom. Az R4-en csak szinkronjel, míg az R3-on, fél 4 után a REN TV-t tudtam csak beazonosítani. Előtte negyed 4 után, egy az 1tv-hez hasonló kinézetű, de "eldőltebb" logójú tv- adást láttam kis ideig. A 7-es számra hajaz leginkább. Videó van róla, eléggé gyenge minőségben. Mit láttok ki belőle?

Videó, 15 óra 19 perckor: http://data.hu/get/7823885/SDC11741_Unk ... vadasz.zip

Egyébként, német dx fórumon, panaszkodnak, hogy gyenge az idei szezon is. Tény, e hónapban kirívó jó minőségben nem sikerült semmit sem vételeznem, szemben a május 13.-ai és 31.-ei nappal. Még 24.-én és 27.-én is jobban jöttek a tv-adók.

Üdvözlettel:
logovadasz
Szia! Nem láttam a videót, de nem ez lehetett?
http://tv7.kz/ru
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Néhány perccel 16:30 után az OIRT 1 csatornán szinkronjelnyomokat észleltem :o , néhány perc múlva már a kép is összeállt...a terjedés erősen hullámozva kb. 20 percet tartott...1db adás azonosítva :D
Kép

üdv Józsi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Szia Józsi!
Gratulálok a vételedhez.
Itt nálam Jászfényszarun még szinkron nyomok se, SDR-rel sem.
Üdv
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!

Gratulálok!!!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat! - közben feltöltöttem egy videót is a tegnapi vételről: http://youtu.be/FGJ0SToTdQ0
Nem teljesen ide tartozik, de sikeresen "széttúrtam" a PC-m analóg TV tuner kártyás beállításait. Sajnos a tunert Karácsonykor egy véletlen folytán sikerült "megsütnöm" (nem vacsorára :) ) - DVB-T STB 5VDC antennaerősítő tápját egy gyors, de hibás mozdulattal ráküldtem a tunerkártya antenna bemenetére...így hamar kiderült, hogy a koreai tervezőknek sikerült megspórolnia egy bemeneti leválasztó kondenzátort, így az aluláteresztő szűrőkör induktivitásain keresztül a DC fesz a VHF I. sávú rész aktív elemeire jutott -> ennek hatására kijött belőle a "füst". Bontott alkatrészekből a TV tunerkártyát javítottam, de érzéketlenebb, mint előtte volt :( Ha a felvételt megnéztétek, sajnos a digitális zajszűrő beállításait is sikerült megváltoztatnom, és nem tudom, mi volt előtte :( és az is jól hallatszik...VAC-ot (Virtual Audio Cable) is menet közben állítottam be, mert a "rögzítőre" a TV tuner hangja nem érkezett meg, pedig a hangszórókon jól szólt (így jár az, aki két hangkártyával, 4-5 jelforrással és 3 audio kimenet között "zsonglőrködik", hirtelen kell felvételt készítenie és nem tudja, mi volt az utolsó beállítás) :D :D :D

Sok, sok DX-et mindenkinek a 2015-ös évre!!!
üdv Józsi
Válasz küldése