DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Földi digitális TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. Logovadasz

Szerintem erre a két adóra van esélyed de nagy, persze ha nincs csatorna fedésed. Valamelyik mux-ot csak el tudod csípni.
Poprádra nagy az esély mivel nagyon magasan van az adó 1935 m. Nálam is gyakori vendég pedig majd 250 km a távolság!
Kép
Poprád,:
Név: Poprad, Kráľova hoľa
http://p.coldline.hu/2014/12/20/1684678 ... wLTv99.png

Selmecbánya,:
Név: Banská Štiavnica, Sitno
http://p.coldline.hu/2014/12/20/1684688 ... 3rukd0.png
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Logovadász!

Elnézést, nem vettem észre a szlovák érdeklődésedet, csak most, Podapu válasza után... :oops:

Amit hozzátennék, az annyi, hogy Öttevényen Pozsony nagyon nagy térerővel fogható (ami az 50 km távolság miatt nem is csoda), Nyitra kevésbé erős, és Jávoros (Velká Javorina) is elég erős, de Sárszentágotához utóbbi már távol van. Ami biztos, hogy mindenképpen szükséged van egy vertikális antennára, helyes polaritás nélkül nem érdemes 100 km távolságról próbálkozni.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Akkor részletezném, mely adókról lenne elvi esélyem az adók vételére (lepkeantennával):

Bratislava: UHF27-es csatorna esetén, hátulról a TVR2/Happy zavarhatja minimálisan az esetleges vételt. Oldalról, a szlovén Pohorje terjedhet (és terjed is) be időnként. Viszont, jövőre ez a freki fedésben lesz a Kiskőrös/Csávoly-i adók miatt. (E-mux). UHF39-es és 44-es csati esetén, oldalról Kékes, hátulról a horvát adók szólhatnak bele az esetleges vételbe. Az 56-os csati esetén, majd jövőre a Kékes-i E-mux szólhat bele a vételbe. Jelnyom csak egyszer volt, a Kékesi mux tesztjét leszámítva.

Banska Stiavnica: UHF21-es csatin ugyanúgy oldalról a TVR2 és hátulról a horvát adók szólhatnak bele az esetleges vételbe. A 31-es csati fedésben van a Főnix TV miatt, esetleges adáskimaradás esetén van csak elvi lehetőség, de hátulról Nagykanizsa is minimálisan zavarhat. Ugyanígy a 48-as csatin lévő mux is a Fehérvár TV miatt. Az 50-es csati fedésben, az Úzd-i E-mux miatt.

Banska Bystrica: UHF33-as csatin oldalról minimálisan bezavarhat a Sopron-i E-mux, esetleg Jihlava is. És a 49-es csatin Sopron felől jöhet zavarás. (C-mux) A 40-es csati fedésben, a Szfvár-i D-mux miatt. Ugyanígy az 51-es is Kab-Hegy-i E-mux miatt. Az 56-os csatornán szlovák helyi adó vételének van elvi esélye.

Nitra: Az UHF21-es csatin TVR2 és horvátok. UHF31-es és 48-as csatik fedésben helyi adók, míg az 50-esen az országos muxok egyike miatt. Az 54-es csatin lenne szlovák helyi adó vételének elvi esélye. Az 52-esen lévő helyi tv is fedésben van.

Lucenec: A 33-as és 49-es csatikon van elvi esély, Sopron bezavarhat. A 32-esen lévő fedésben az Úzd-i D-mux miatt. A 60-as csatin lévőt, oldalról a Szentes-i C-mux zavarhatja. Kissebb tropókor már van onnan jelnyom, hiába áll háttal neki az antenna.

Nové Mesto nad Váhom: A 23-as csatin a Szentes-i A-mux és a horvátok is bezavarhatnak. Az 55-ös és 57-es csatik ugyanúgy fedésben vannak. Az 56-oson lévő jöhetne innen szóba.

Poprad: A 22-es, 24-es, 41-es, 55-ös, 57-es csatik fedésben vannak. A 27-es, 39-es, 44-es, 54-es csatornákon lenne esély a vételre. A 28-as csatin lévő helyi mux is takarásban van Kiskőrős/Csávoly-i C-mux miatt. Ezt, a telephelyet a nagy távolság miatt nem vetettem fel. A 270km-es távolság miatt nem olyan könnyű lesz a vétele szerintem.

Egyszóval: Elég sok freki fedésben van, sok frekit elfoglal ez az 5 országos mux az éterben sajnos. Ha, csak 3 lenne, több szabad freki lenne, jobbak lennének a lehetőségek. X-elemes antennával jobbak lennének az esélyek, de kérdés mennyivel, az előre-hátra viszony is számítana sok freki esetén, gondolom oldalról jobb a zavarjel-elnyomása az antennáknak. Kb. 40-50dB is meg van ha jól sejtem. Bezzeg analóg időkben, azért ff/színes minőségben vehetőek voltak állandó jelleggel. Nem, olyan jók itt a vételi lehetőségek, mint az Alföldön.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia logovadász!

A Román adókat felejtsd el, messze van hozzád nem okozhatnak nagy zavart! Én igen közel vagyok és egy darab dróttal is jönnek a román adók mégis tudom fogni a szlovák adókat. Nem állandóan de nagyon kicsi tropó kell hozzá és jön Poprád, Selmecbánya. Az biztos hogy hogy a lepkének nincs jó a iránykarakterisztikája, de ha vertikálisra fordítod nem fog a Román zavarni sem a Horvát adó. Nálam nagyon zavar a kékes a 36,38,44 csatornán mégis tudom fogni a Horvátokat, mert 90 fokos a zavarási szög és nem befolyásolja mert 90°-ban kevesebb jelet szed össze az antenna. Ha nagyobb a zavar még akkor is némileg ki lehet szűrni a zavaró adót nagyon pontos be állításnál. Viszont ha még sem sikerül, akkor érdemes 2 lepkét összekötni, há másért nem is de akkor szűkül a nyílásszög és biztos vagyok benne hogy így majd sikered lesz!
Üdv.: podapu
Avatar
Kocsis Ferenc
Site Admin
Hozzászólások: 958
Csatlakozott: 2008.09.15. 18:19
Tartózkodási hely: Fertőd
Vételi telephely: Fertőd
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Kocsis Ferenc »

Szevasztok!

Naprakész a szlovák DVB-T adólista is: http://www.kocsis-ferenc.hu/content/szlovakia

Üdv: Feri
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Logovadász! Nekem Székesfehérváron sem jön Pozsony. V polárban próbáltam lepke antennával, egy 10 emeletes panel tetején! (Sarló utca)
De viszont a szlovén MUX rendszresen jön a 27-esen esténként.
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

szia LuciFerko

Hát, ez kész vicc. :) Pedig, a dvbtmap.eu szerint lenne lehetőséged. Jó tropókor sem volt semmi jelnyom? Szfvár, nagy részén, a vasútállomástól északra és a Palotavárosi panelektől keletre, a Budai lakótelepeken át egészen az Öreghegy lábáig, pont optikai rálátás van a Pozsonyi adóra, a Móri-árkon át. Míg, Öreghegy nagy részén, már a Móri-árok oldalfala miatt kis takarásban van, hiába van 30-40m-el magassabban. Bezzeg, Mór-on már elvi lehetőség lenne, pláne a dombok tetején, ott már "zöld színű" lefedettség van. Próbáld meg, amit podapu is javasolt vagyis Poprád és Selmecbánya vételét. Milyen beltérivel vételeznéd a műsort? Jelnyom-ot nem mindegyik jelez ki jóval a vételhatár alatt, nem úgy mint a STRONG SRT8903-as boxnál.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

nem vettem észre jelnyomot sem. :( Ez egy Wayteq HD-95CX stb.
Selmecbányáról csak az E21-re látok reális esélyt, a többi takarásban van.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia LuciFerko!

Ezek szerint nem elég a lepke a vételhez! A lepke nem rossz antenna, de csak méreteihez és tömegéhez képest. Szerintem irányított, nagy nyereségű antennára lenne szükséged ahhoz, hogy vételi határon lévő adókat tudj fogni. Például Spektrum, Fesa, Inglar 91F, 92F, és kötnék hozzá egy Terra AB011-et is. De még így sem biztos a vétel, az egyedi, helyi viszonyok miatt.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Re: DVB-T mûsorsugárzás Szlovákiában.

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

Szia Szilárd!

A következő problémám van:

-A közös képviselő csak úgy járult hozzá, hogy "ésszel" oldjam meg.
-kb 50 méterre a szomszéd panelen GSM átjátszó van, pont felém is néző antennákkal.

Most a lepke a liftszekrény oldalán lévő rácsra van fel gyorskötözőzve. A GSM tornyot árnyékolja a liftszekrény.
Válasz küldése