Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Mára virradó éjjel, sikerült a szokásos szerb adók vétele mellett, egy pár éve nem látott helyi tv-csatorna adását ismét elcsípnem, új logóval, mégpedig a KANAL 9 TV-t. Bár, igen gyengén jött, épphogy színesben az UHF53-as csatornán, de azonosítható a jellegzetes 9-es logójáról. (RRA-n, TV K9 néven van.) Lásd: Eme, topik 54.-ik oldalán podapu 2013. szept 4.-ei vételeit. Eme, adás mellett vehető volt az RTS1 az E10-es, RTV1 az UHF43-as, Happy az UHF27-es, RTD/Delta az UHF44-es csatornákon. Gyengén, nyomokban, az RTV2 az UHF40-es, Pink az UHF56-os csatornán.

Kép Kép Kép
RTS1, E10, 12.-én 0 ó 40 perckor......RTV1, UHF43, 11.-én 21 ó 47 perckor.....RTD, UHF44, 12.-én 0 ó 31 perckor

Kép
KANAL 9 TV, UHF53, 0 ó 9 perckor

A tv, jelenlegi weboldala: http://www.kanal9tv.com/
Ha, jól értelmezem, akkor ez az adó Novi Sad-ból ad, vagyis Újvidékről. Az adóteljesítmény max. 1kW lehet szerintem.

Üdvözlettel:
logoavadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok, szia Logovadász!

Így van, a Kanal9 valóban Újvidékről ad a C53 csatornán. Az adóteljesítményről pontosabbat nem tudok, de lehet akár több is, mint 1 kw, mivel regionális adó, de sajnos pontos adatot nem találtam róla.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Ma késődélután egy kis tropó alakult ki északnyugati irányban (többekközött), azért emelem ki ezt az irányt, mert első ízben sikerült vennem Vasvár C multiplexét a C49 csatornán. Nem emlékszem, hogy analóg időben egyszer is találkoztam volna TV adással erről a telephelyről.
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Győzi!
M.Győzi írta:Ma késődélután egy kis tropó alakult ki északnyugati irányban (többekközött), azért emelem ki ezt az irányt, mert első ízben sikerült vennem Vasvár C multiplexét a C49 csatornán. Nem emlékszem, hogy analóg időben egyszer is találkoztam volna TV adással erről a telephelyről.
Biztos vagy Vasvár vételében - nem Komádi-t vetted? - tegnap délután én is vettem pár szerb analóg adást az UHF sávban...nekem érdekessebbek:
UHF 43 Metropolis ütötte "Szabadkát"
UHF 59 RTV Most

Ezek honnan adnak?

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Józsi!

A Metropolis Belgrádból ad, a TV Mostnak csak az újvidéki frekvenciáját ismerem: C50.
Ami a C mux vételét illeti: Először én is azt hittem, hogy Komádi az, ugyanis az nálam gyakori vendég, viszont az antenna Pécs irányába állt éppen és mikor északnak forgattam, a C49-en nem volt jel, ahogyan a C46-on sem, ahol ugye Komádiból az A mux megy - ezek csak később jelentkeztek. Csak ezért gondolom, hogy mégis Vasvár lehetett, hiszen Komádi több, mint 90 fokra van az antenna ezen pozíciójától. Egyébként nagyon akadozott a vétel és csak nyomokban jött rövid ideig.
És, ha már különleges vételek: nem sokkal azután, hogy beszámoltam erről a vételről, eltolódást tapasztaltam a csatornalistán. Mostanában gyakran lehet fogni a szegedi VTV-t, az este viszont eltűnt és helyette egy csomó kódolt csatorna jött be, mire rájöttem, hogy ez a B mux, csak azt nem tudtam, honnan került elő. A frekvenciatáblázatot böngészve csakis Tokaj található a C31 csatornán (554 MHz). Lehet, hogy olyan erősen jött Tokaj, hogy kiütötte Szegedet?
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia!
M.Győzi írta:És, ha már különleges vételek: nem sokkal azután, hogy beszámoltam erről a vételről, eltolódást tapasztaltam a csatornalistán. Mostanában gyakran lehet fogni a szegedi VTV-t, az este viszont eltűnt és helyette egy csomó kódolt csatorna jött be, mire rájöttem, hogy ez a B mux, csak azt nem tudtam, honnan került elő. A frekvenciatáblázatot böngészve csakis Tokaj található a C31 csatornán (554 MHz). Lehet, hogy olyan erősen jött Tokaj, hogy kiütötte Szegedet?
Igen, nagy valószínűséggel Tokajt vetted - infóm szerint tegnap este a Szegedi VTV adója állt...

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Vajon mekkora távolságból sikerültek ezek a vételek?
(Vasvárra és Tokajra gondolok.)
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

M.Győzi írta:Vajon mekkora távolságból sikerültek ezek a vételek?
(Vasvárra és Tokajra gondolok.)
Bácsföldvár központjától Vasvár 305km, Tokaj 306km. :)
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Akkor ez már hasonlít DX-re. :) Hát igen, csak normális antenna kell hozzá és mindjárt más a helyzet.
Köszönöm a választ!
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Felém is volt egy kissebb tropó tegnap este. Erősségére jellemző, hogy a lepkeantennát elég volt az ágy végébe lerakni a szobában, akkor is színesben volt vehető a TVR2 műsora, az UHF21-es csatin. Ablakba kitéve, sokkal jobban jött, de a hideg is vele együtt. :)

És még ezek voltak vehetőek: RTV2 az UHF24-es, a TVR2 az UHF27-es, Antena1 az UHF33-as, az RTV2 az UHF43as és a TVR1 a 44-es csatornákon is vehető volt. A III-as sávon, csak az RTV1, az E5-ös és E10-es csatikon, nyomokban az R9-en a TVR1.

Az Antena1 műsorán láttátok már az adó-telephely azonosítót, mint a "TVR3"-nál?? (Pl.: TVR Timisoara) A késő esti órákban megint kint volt az "ARAD" felirat a logó alatt.

Kép
Antena1, UHF33, 2014.12.23. 23 ó 13 perckor


M.Győzi: Szia. Lehetséges, hogy nem Vasvár-t, hanem a Sopron-i adót vételezted, ~150-160m-el van magasabban, mint a Vasvár-i adó. Nálam, állandó jelleggel van jelnyom onnan, a takarás ellenére is.
Vasvár, az analóg időkben a 33-as csatin, az M1-et és a 46-oson a TV2 sugározta. Szerintem jó terjedéskor nálad is bejöhettek. Vehetőek voltak, ha az antennát elforgattam arra, néha még Sopron/Bécs/Pozsony felé belőtt antennával is jöttek tropókor.

Németh Józsi: Én is hasonló találati eredményre jutottam mint M.Győzi. (Google-ba beír: "srb transmitters")
A tv-adók telephelyei, ha a Google nem téved:

Vojvodina/VajdaságBačka Palanka/iparterület

E43 - 1 kW - TV BAP
E59 - 1 kW - TV Most

Beograd/Terazija

E43 - 1 kW - TV Metropolis

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése