Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. Misi

Köszönöm, és igazad lett, mivel ezen a csatornán csak ez az adó van: Јагодина-Средњи врх, канал 68
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!

Gratulálok, szép vételek! Szombat délutánra már nekem is lesz újra "összeköttetésem a rendszerrel" (t.i.: tetőjavítás zajlik nálunk éppen).
Remélem, a hétvégén errefelé is lesz valami!

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nem igazán jött be a tropó előrejelzés. Legalább is az irányában van eltérés. Észak-északkeleti irány és dél délnyugati irány erősödött fel későn este. Az az Ukrajnától Szerbia és Boszni a iránya. Tudom 4 napja is a Szerb adásokról írtam de nem hagyhatom azért ki a ma reggelt sem, mert 300 km feletti távolságot érdemes megemlíteni. Persze ma éjjel sem aludtam sokat. :)

Kép.Kép
-- VHF C.5 PTPC--------------------VHF C.11 BHRT

Szerbiából ismét sikerült vennem a PTKB adását Kraljevobol 345 km a C.48/H csatornán

Kép.Kép

E mellet Kraljevotol kissé nyugatra egy számomra új, városi tv műsorát vettem a C.34 csatornán
Čačak, Szerbia РТВ Галаксија 32
A vétel 330 km A képminőség gyenge de azonosítható.

Kép.Kép

Az Ukrán vételek sem voltak nagyon jó minőségűek, ellentétben a Szerb adásokkal.
Kép.Kép
-------- O.34/H---------------------- C.40/H Belgrad
Üdv.: podapu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Ma reggel itt Jászfényszarun is volt egy kis tropó nagyon sok hónap óta..
C29 Federálnaja TV Kép , C35 OBN Kép


Ui: Gratulálok Gyuri a nagyon szép vételekhez.
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A tegnapi és a mai nap is hozott jó vételeket, és még most is erős a tropó!

Románia felől, Szerbia, Bosznia felől jó a vétel, Szlovénia felől gyenge a jel, viszont az Osztrák mux a C.34 csatornán vehető jelenleg is.
Analóg adásban Boszniából a BHRT műsorát több tv csatornán is sikerült venni.
VHF C.11, UHF C.24, C.33, C.46. A 24 és 33 csatornákon még nem láttam mostanában adást Boszniából, de olyan erős volt a térető hogy elnyomta a hibátlan képminőségű újvidéki C.24-es csatornán sugárzott PTC2 műsorát. Úgyszintén a C.33 csatornán elnyomta a Pink TV-t és a román Antenna adását. Természetesen ennek az lett az eredménye hogy egyik sem jött jól, csak sejthető, alig felismerhető adások voltak :) Ahol nem volt semmi zavar ott igen jó minőségben volt vehető a tv adás. pl: OBN

Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok! :)

Nem csak a tegnapi vagy a tegnap előtti nap bővelkedett a vételekben,de a mai nap túl tett az elmúlt napokon. Még csak reggel van és sikerült körbe fogni az országot! :)
Nem teszem most külön a digitális és analóg vételeket, elvégre földi adások és így érezhető az összkép a vételekről.
Talán megint a Bosnyákokkal kezdem mivel nem szomszédos ország.

---OBN C.35/H-----------------FTV C.29/H----------------PTPC C.5/H--------------------BHRT C.11/H
Kép.Kép.Kép.Kép

Ausztria. DVB-T C.34/H
Kép.Kép

Szlovénia. DVB-T C.27/H
Kép.Kép

Horvátország. DVB-T C.21/H
Kép.Kép

Szerbia. DVB-T2 C.28/H, C.30/H
Kép.Kép

Románia. C.52/H, C30/H és az UHF sáv felén Román adás :)
Kép.Kép

Ukrajna. O.34/H, O.48/H Csak itt volt színesben jobb minőségben az analóg adás a többi csak FF-ben fogható.
Kép.Kép

Szlovákia. DVB-T, Kassa C.25/V, Poprad C.27/V, Selmecbánya C.21/V
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Az elmúlt 3 nap vételei:

Kezdjük sorjában, DVB-T: Nov 1.-én az esti és 2.-ára virradó éjjel/hajnalban, óránként több alkalommal is vehető volt az osztrák B-X2-es mux a Bécsi adóról, az UHF34-es csatornán. Hajnaltól csak nyomokban volt vehető, késsőbb este rövid ideig ismét vehető volt. Ez, nem volt elmondható a szlovénekről, pedig állandó jelnyom volt itt is, sokszor 20-30% vagy afölötti "jelminőség"-nyom volt, csak hajnalban fél 3-3 óra között és este 10 óra után volt csak rövid ideig vehető, így sikerült rövid részleteket felvennem az adásokból. Aztán, mintha elfújta volna a szél, úgy elment a terjedés ma (3.-án) kora délután 1-2 óra környékén, akkor pici nyom volt itt-ott, este 5 órára beállt az átlagos értékekre mindegyik adó. Este 10 után "mocorogtak" a horvát muxok, a 36-os, 39-es és 44-es csatornákon, de nem volt elég a jel a lockoláshoz a 36-os csatin lévő közszolgálati csomag vételéhez. (62-64/49%-et jelzett 1-2 alkalommal.) A szlovén vételekről a topikjában.

Analóg adók:

Itt, már több volt a választék, román, szerb, bosnyák adók voltak vehetőek. Nov. 1.-én este és 2.-ai nap nagy részében inkább a románok és bosnyák adók jöttek, míg 2.-án este a szerbek voltak jobban vehetőek. Bár, a bosnyák adók nem jöttek olyan jól mint, az Alföldön Gyurinak. 1.-éjétől, 3-án délelőtt 10 óráig, szinte állandó káosz volt vehető. az E5-ös csatornán. Időnként az RTRS és az RTS1 volt itt vehető. Több tv-adást több frekin is sikerült vételeznem, köztük a TVR1 műsorát az UHF27-es csatornán is, színesben, amiről tavaly szeptember írtam. (Eme, topik 55-ik oldalán.) Ugyanígy, a 31-es csatornán lévő TVR2-őt is. A többi képekben.

TVR1:
Kép Kép Kép
.........R9, 3.-án, 1 ó 2 perc.......UHF27, 2.-án 5 ó 24 perc és UHF58, 23 ó 44 perc

TVR2:
Kép Kép
..UHF21, 1.-én 17 ó 44 perc...UHF31, 2.-án 5 ó 4 perc, és a 36-os csatin is jött.

RTS1:
Kép Kép
......E6, 2.-án 5 óra 45 perc.....E10, 3.-án 0 óra 7 perc

RTRS:
Kép Kép
.....E5, 2.-án 10 óra 46 perc és E12, 22 óra 14 perc

És, a többi adás:
Kép Kép Kép
Antena 1, UHF33, 1.-én 19 óra 46 perc..RTV1, UHF43, 23 ó 47 perc...DELTA, UHF44, 23 ó 56 perc
Kép Kép Kép
Happy, UHF27, 2.-án 22 ó 37 perc...B92, UHF66, 22 ó 46 perc....1PRVA, UHF33, 22 ó 34 perc
Kép Kép
BHT1, E11, 2.-án 4 ó 45 perckor.....???, UHF31, 3.-án 0 ó 9 perc

DVB-T jelnyommal még senki sem találkozott a III-as sávon??

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Logovadász!

Jók a vételeid, gratulálok!
Reális esély a VHF-III. sávú DVB-T adók közül, ha nem is sok, talán az olasz adókra van. Nem tudom, hogy Szerbia, Bosznia-Hercegovina, esetleg Románia fog-e VHF-en adni, ki tudja. Tudtommal Svédországban is sugároznak, de onnan tropós jelet fogni, szinte csoda lenne. Az biztos, hogy Csehország, Ausztria, Szlovákia, Horvátország, Szlovénia, Németország nem sugároz ezen a sávon.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Logovadász, én is gratulálok a szép vételeidhez!
Hogy válaszoljak Szilárd kérdésére, egyelőre semmi jele annak, hogy Szerbia használná az III. sávot digitális műsorszórásra. Persze, még jövő júniusig bármi kiderülhet, de látva az esedékes csatornakiosztást, nincs közte felsorolva.
Egyébként, hamár írok a topicba, az elmúlt napokban nálam is egész jó vételi viszonyok voltak; nagyon kevésen múlt csak, hogy sikerült letárolni az osztrák muxot a C34 csatornán. Sajnos nem volt elég erős a jel ahhoz, hogy a box letárolja, de jelen volt, az biztos és szépen el is nyomta a Happyt ezen a csatornán.
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Szia Szilu/M.Győzi. Köszönöm szépen, a gratulációkat. M.Győzi, gratulálok, az osztrák majdnem vételedhez, ~170km-el távolabbról vételezted volna az adást.

Hát, ami a III-as sávú vételt illeti, szerintem Gyurinak és Józsinak van a legnagyobb esélye az olasz adók esetleges vételére. Sokkal jobbak ott a vételi lehetőségek, mint az ország többi pontján, látván, az igen jó szerb/bosnyák vételeket. Ezeken túl, már szinte talán-talán (200km-en csak tenger, ott jobban terjed) karnyújtásnyira vannak, az olasz adók. Délebbre, meg M.Győzinek van még esélye, elvégre tőle, csak 600-650km-re vannak. Bár, tőlem Venezia csak 510km. :D Ami, meg a románokat illeti, ha 5 mux lesz, akkor eme muxok egyike, a III-as sávon lesz. Az ország nagy részén gondot okozhat, a távolabbi adók esetleges vételét illetően.

Részletek itt: http://ulozto.net/xfB3h5Nf/tabel-multip ... omania-pdf vagy ömlesztve itt, szövegesen: http://pastebin.com/WKCi5yVU

Visszatérve, az elmúlt napok vételére: Az UHF27-es csatin lévő román adó, ezekről a telephelyekről jöhetett, 5kW-al:
ALBA, Magura, Boui-Deva ~395km
HUNEDOARA, Magura Boiu -355

Ha, netán, egyikről se, akkor még ez a telephely jöhetne számításba, de, ez már igencsak extrém vétel lett volna:
Barlad, Trestiana ~700km csak 100W-al ad.

Az, utolsó képen lévő adó mi lehetett? Román vagy szerb, netán bosnyák, kár, hogy nem jött jobban.

Üdvözlettel:
logovadasz
Válasz küldése