Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Mivel rossz alvó vagyok és gyakran ébredek korán reggel,főleg a folyamatos hátfájás miatt. De 13-án egy aránylag nagy,
ÉK-DNy-ti irányú tropóra ébredtem. Vehetők voltak az Ukrán analóg adások a Szlovák DVB-T adások és dél-délnyugati irányból a Szerb analóg, digitális, Horvát digitális és Bosnyák analóg adások.
Kép.Kép

Kép.Kép

Kép.Kép.Kép

A nagyon kora reggeli vételeknek köszönhető hogy ilyenkor egy két ETC-t is sikerül elcsípni :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A március 14-e egy átlagos nap lett semmi különleges nagyobb távolságú vétel nem volt. De 15-én reggel a közeledő hidegfront hatására egy erős, de csak déli-délnyugati terjedés alakult ki az időjárás hatásaként. Szerbiából számos városi tv adását lehetett venni, a nagyobb teljesítményű Országos lefedettségű adások mellet. Folyamatos volt a DVB-T vétel, Szerbiából és Horvátországból.

Kép.Kép.Kép.

Kép.Kép.Kép

Kép.Kép.Kép

Santos TV Zrenjanin, C.38
Mertropolis Belgrád, C.43
Duga TV Pozarevac, C.47
VKRTV Kikinda, C.39
Rubin TV Kikinda, C.65
Ponon TV Szabadka, C.65
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Egy OIRT1 csatornán történt vételről számolnék be, de ezt ebbe a topicba kell írnom. Ionoszférikus vételekre várva, egy adó rendszeresen meg-megjelenik nálam. A vétel iránya észak-kelet. Igaz a vétel gyenge, de már nem sok adó üzemel a "környéken" - így némi kutatás és egy internetes stream összehasonlítást követően mondhatom, hogy az ukrán 1+1 TV lembergi adójának jelét veszem. Az ERP: 117kW - távolsága kb. 400km.
Megosztanék egy fotót, sajnos a vétel minősége nagyon gyenge, a kép szinkronhibás, de itt talán kivehető a jobb felső sarokban lévő 1+1 logó (világos folt) ill. a baloldalon felül az ukrán zászló látható.

Kép

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!

Gratulálok a lembergi vételhez! Remélem, előbb-utóbb sikerül jobb képet is "lőnöd"! :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Érdemes lesz az antennákat és a tv-t beüzemelni, ha jók az előrejelzések jó tropós napoknak nézünk elébe. Már, ma reggel is egész jó minőségben voltak vehetők a szokásos román és szerb tv-adók. Sikerült 1 eddig nem látott tv-csatornát is elcsípnem. És, az 1PRVA logót cserélt vagy másik tv-csatornát sugároznak a frekvenciáin?

A vett csatornák listája:

RTS1: CCIR10
RTS2: UHF24
RTV1: UHF43 és 41 és 64
RTV2: UHF40 és 62
TVR1: OIRT9
TVR2: UHF21 és 27
TVR Timisoara: UHF53
BHT1: CCIR11 és UHF46 és 40, itt nem láttam eddig még.
1PRVA: UHF33, nagyon gyengén még az UHF50-es és CCIR12-es csatikon.
BH: UHF32

És, ezek mellett, a Pink BH-t, az UHF23-ason, épphogy látható volt Szentes digitális zaja alatt. Ugyanígy, az RTS2-őt, az UHF22-es csatin Kabhegy digitális zaja alatt.


Kép Kép Kép
TVR1, OIRT9, 8 óra 19 perckor....TVR2, UHF21, 8 óra 18 perckor......TVR Timisoara, UHF53, 8 óra 21 perckor
Kép Kép Kép
RTS1, CCIR10, 7 óra 18 perckor...RTS2, UHF24, 0 óra 33 perckor...1PRVA(?), UHF33, 7 óra 36 perckor
Kép Kép
RTV1, UHF43....................RTV2, UHF40, mindkettő 8 óra 31 perckor

És, ezzel az adóval találkozott már valaki?
Kép
???, UHF60, 8 óra 54 perckor, itt jó régen, az "AИOИO HTCB" (jól írom?) feliratozású logóval ellátott tv-csatornát sikerült vételeznem. A jobb felső sarokban a szöveg legvégén még van egy "a" betű is kék háttérrel és alatta hőmérséklet kijelzéssel.

Videó: http://data.hu/get/7728787/SDC11538_UHF ... vadasz.zip

Üdvözlettel:
logovadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Józsi!

Az UHF 60-ason korábban az Apolo TV sugárzott Újvidékről, most már ugyanitt a Novosadska TV ad. Egyébként érdekes, hogy amikor Szentes irányába állítom az antennát, ez az adó igen zajos, nyilván a C mux miatt, pedig napközben nincs digitális vételem vagy talán csak nagyon alacsony a jelszint, nem tudom. Ami pedig a Prvát illeti, szerintem a logócsere a gyásznapok miatt lehet az árvíz áldozataira emlékezve vagy egyébként is logót cseréltek, de a lényeg, hogy a csatorna ugyanaz és nevet sem változtatott.
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia M.Győzi

Köszi, az azonosítást, így már tudom mi ez és honnan ad. Novi Sad/Petrovaradin-ról ad 1kW-al. (cca. 205-210km) Az 1PRVA esetében, szerintem is az van, amit írtál. A weblapjukon, a jól ismert logója látható. Szerintem Szentes vétele ezen a frekin eléggé nehézkes lesz, ha állandóan tudod venni a műsort ~35km-ről, hiába áll háttal neki az antenna.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Az elmúlt 4 nap vételei közül, csak a gyakrabban vehetőeket, röviden ismertetem.

2014.06.10-e: Az ismert adók, TVR1, az OIRT9-en színesben. TVR2, az UHF21-es csatornán is ugyanígy, az RTV1-el együtt vehető volt a kora délelőtti órákban. Emellett az RTS1 és 2 a szokásos CCIR10-es és UHF24-es frekiken vehető volt. Ez utóbbi TXT-el együtt. És, ismét sikerült elcsípnem, az UHF31-es csatornán lévő, eddig még, mindig nem azonosított TV-csatornát, amelyről eme topik 59.-ik oldalán, ekkor: "hétf. dec. 23, 2013 12:21 am" már beszámoltam. Úgy néz ki, nem "pena", hanem "peha" felirat olvasható a kép jobb felső sarkában. Megfigyelhető az 5 ágú fehér csillag is a fenyőzöld háromszögben. És emellett a bal felső sarokban az OBN logoja látható. (Gondolom, annak a műsorát vette át. És, van az OBN-nek az UHF31-esen reléadója?)

Kép Kép
Ismeretlen, UHF31, 2014.06.10. 8 óra 35 perckor

2014.06.13-a: Az ismert adók, RTS1: CCIR10, RTS2: UHF24, RTV1: UHF43 Ezek mellett, az RTS2, az UHF22-es csatornán épphogy színesben, megjelenvén a "digitális" zaj alól. Pár órával késsőbb, a Pink BH is ugyanígy az UHF23-ason is. A Happy TV-t az UHF 27-es és 34-es csatornákon, előbbi épphogy színesben, az utóbbi ff-ben és kondihibás tápra jellemző 2 vaskos csíkkal volt vehető. Mert, az adóberendezése nagyon gyengélkedett, néha pár másodpercre helyreállt, akkor egész jól vehető volt színesben, viszont ilyenkor gyengén csíkosan is. (1db adóról vagy 2 különböző helyről jött? Mert, akkor ezért volt csíkos a kép.) Az 1PRVA, az UHF33-ason is vehető volt, késsőbb nagy nehezen kinyomta a B92 műsora. Ez utóbbi emellett, az UHF66-oson is vehető volt színesben, és nagyon gyengén épphogy színesben az UHF68-ason is. Ismét sikerült a Novosadska TV-t is elcsípnem, az UHF60-as csatornán.
És, mára virradó éjjel sikerült első alkalommal a TV Sabac vétele az UHF62-es csatornán, emellett a Pink-et az UHF69-esen és a RTV Podrinje adását az UHF50-es csatornán is. Bár, emezt nagyon gyenge minőségben, épphogy azonosíthatóan.

Kép Kép
B92, UHF66, 06.13. 1 óra 44 perckor....Novosadska TV, UHF60, 06.13. 1 óra 43 perckor
Kép Kép
Pink, UHF69, 06.13. 2 óra 58 perckor..........3 órakor.........
Kép
TV Sabac, UHF62, 06.13. 2 óra 43 perckor

TV Podrinje videó: http://data.hu/get/7795367/SDC11730_TV_ ... vadasz.zip

És 2014.06.11-én 8 óra 34 perckor így döngetett a horvát közszolgálati mux, az UHF36-os csatornán.
Kép

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "logovadasz"!

Köszönöm a segítséget az ionoszférikus vételeim azonosításában.
logovadasz írta: Úgy néz ki, nem "pena", hanem "peha" felirat olvasható a kép jobb felső sarkában. Megfigyelhető az 5 ágú fehér csillag is a fenyőzöld háromszögben. És emellett a bal felső sarokban az OBN logoja látható. (Gondolom, annak a műsorát vette át. És, van az OBN-nek az UHF31-esen reléadója?)
Megnéztem a vételről készült fotót, szerintem a logó Cirill betűs felirat. A zöld háromszög egy nagy "A" betű, a "peha" latin betűs átiratban "rena" -> Arena. OBN logójából következtetve feltehetően bosnyák :)- még ez a szerencse, mert van egy hozzáférhető nyilvántartás a bosnyák távközlési hatóság honlapján: http://rak.ba/eng/index.php?uid=1276851773
Ezek alapján Bijeljina helyi jogosultság: Nezavisni TV- Studio "Arena" -> http://youtu.be/1Y76YNxiDlM

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Logovadász!

Szép vételek! A szerb tv adókra igencsak jellemző ez a kondihibára utaló csíkozás; a Happy a C27-on Újvidékről, míg a C34-en Szabadkáról ad.
Üdv: Győzi
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Kérdésem lehet egyszerű de nem nagyon értek a analóg tv vételhez UHF antennám van fent eddig a legalacsonyabb frekvencia a c6 csatornán a TVR1 vétele most a c4 csatornán fogtam valami szemcsés tv adást és a sárrét fm rádió adást halom rajta jó minőségben szerintem a erősítőmmel van gond.
Válasz küldése