Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Ma sikerült fognom a szerb Happy TV adását a Ch-27. csatornán.

Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Egy hónapos kényszer kihagyás után újra fent vannak az antennák egy része. Egyenlőre csak két UHF antenna.
Lassan egy éve teszteljük a 818-as továbbfejlesztett antennát és a vihar után azok kerültek fel az árbocra.
Köszönöm a segítséget Józsinak és Szilárdnak hogy eljöttek és segítettek az antenna programozásában, és külön köszönöm Szilárdnak hogy olyan messziről eljött és segített renbe tenni az árbocot és fel cipelte az antennákat! :)
Egy újítást is tesztelek készítettem egy dupla polár váltót az UHF sávra. Némi módosítás a váltónál és az antennáknál szükséges, és utána teljesen tökéletes lesz, legalább is bízok benne! :)
Kép

Lassan vételi eredmény is születik. Ahogy meg szűnt a C.65 csatornán az adás Szentesröl, sikerült vennem 3 városi tv adását Szerbiából.
YU Eco, Pannon TV, Szabadkáról és a TV Rubin Nagykikinda. Mind a három adás a C.65/H csatornán vehető, a tv adók kis teljesítménye miatt nem igazán jó a képminőség.

Kép.Kép.Kép
Kép.Kép

A YU Eco 2013.10.20 vétel, a Rubin és a Pannon ma reggeli, pontosan most is jön, van egy kis tropo dél-délnyugati irányból.
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Ma éjjel 1 óra 50 perc és 2 óra 45 perc között, az alábbi tv csatornákat sikerült vételeznem:

CCIR5 és 10: RTS1 (Ez utóbbi, közepes minőségben színesben.)
CCIR11: BHT1 (Csak fekete-fehérben, gyengén.)*
OIRT9: TVR1 (Épphogy azonosíthatóan, a 8-as csatornán csak nyomokban, és ugyanígy a TVR2 a 21-es csatornán is.)
UHF24 és 61: RTS2 (Mindkettő frekin, szinte ugyanolyan minőségben színesben.)
UHF41 és 43: RTV1 (Ez utóbbi, a szokott közepes-jó minőségben.)
UHF40: RTV2 (Gyengén, a Soproni B-mux miatt. )
UHF44: Mozaik TV/RTD/Delta (Meglepően jól jött, a TXT is nyomokban.)
UHF27: Happy (Gyengén, néha színes, 18+ tartalom ment éppen rajta.)
UHF66: B92 (Épphogy, azonosítható minőségben jött.)
UHF33/50: 1PRVA: (Az, előbbin néha színesben.)

Kép Kép Delta/Mozaik TV, UHF44, 2 óra tájban.

És, szinkronjel-nyomok, az alábbi frekiken: UHF48/49/51/62/69-es csatornákon. Emellett, az UHF64-es csatornán 2 adás is zavarta egymást, igencsak gyengén volt vehető, nem lehetett semmit sem "kihámozni" a képből. Az OBN (UHF35) vételének, pár nap múlva annyi neki, mivel itt lesz Kab-Hegyről a B-mux.

És, egy furcsaság, kalózadó-e(?) vagy minek nevezzem:

Kép UHF34, RTL KLUB 2013.10.16 2 óra 55 perc 9 másodperckor.

Ez, nem tudom honnan jön, valószínűleg valahonnan az ország déli része felől. Mivel, Bp felől nem jön, elvileg ott a Bp/Városmajor-on lenne egy átjátszó, ami ezen a frekin ad(na) jelenleg is. Ezen a RTL-en, nincs kint a "Digitális átállás" tájékoztató szöveg, a képernyő sarkában, és ~1.5-2 másodpercet késik az analóg adásokhoz képest. Vagyis nem egy analóg gerincadót reléz, hanem digitális forrásról megy. Ezen, a napon éjjel fél 3 körül már vége volt a műsornak. Műsorzárás után 5-10 percnél tovább nem igen szoktak adni monoszkópot. Körülbelül 2 hónapja üzemelhet, ha nem több. Csak az erősítős lepkeantennával lehetett fogni (és nyomokban mindig), ehhez nem volt elég a BHG-s antennaerősítő. Ha, valakinek van lehetősége, fogni egy vagy több átjátszóadóról az RTL KLUB műsorát, nézzen rá, ott mi a helyzet. Analógot reléz, vagy digitális forrást analóg frekin?

Az, aznapi műsor: http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=hu

Az itt lévő listákon, nincs az UHF34-en RTL KLUB-ot sugárzó átjátszóadó (~8 Mpixel-es méret!): http://dtvnews.hu/sites/default/files/i ... aso_02.jpg
http://dtvnews.hu/sites/default/files/i ... aso_02.jpg

NMHH-s lista: http://nmhh.hu/dokumentum/153561/orszag ... 120901.pdf

*A kisérleti/üzemi(?) T-DAB adás meddig lesz még a 11D csatornán? Enyhén takarásban van miatta. Lesz belőle valami, vagy megszűnik valamikor?

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

Szép vételek, gratula!

A 34-es csatornán az RTL nem lehet, hogy valamelyik analóg kábeltévé hálózatból szűrődött be? Korábban nekem is volt ilyen, amikor még nem használtam árnyékolt kábelt...

Üdv.
Franjo
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Nem egy DX távolság, de jobb helyet nem találtam a hozzászólásomnak. Tegnap a szlovák DVB-T vételekről küldött beszámolóm előtt kerestem ezt a kis helyi adót - DVB-T rendszerben - ma megtaláltam analógban, azaz a Mesto TV Komarno még mindig az 53-as csatornán analógban sugározza a műsorát :) A vétel távolsága kb. 35km.

Kép

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Nos, az analóg műsorszórás Magyarországon immár csak történelem. Végigkísértem az adók utolsó "rúgásait" és már nyilván csak a "Álljon át!" feliratot sugározzák egy bizonyos ideig, de műsor nem megy sehol. Egy kis vételi javulás hozzásegített az úzdi RTL-hez, valamint az M1-hez Kékesről. Hát ennyi, mostmár csak a környező országokból lehet számítani analóg dx-re.
:(
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Sajnos Magyarországon befellegzett az analógnak, de nem úgy a románoknál: jelenleg is igen erős tropó van keleti irányból. Egy újabb antennát tesztelek éppen, amely a jelek szerint a 21-40 csatornák között a legerősebb. Nem vagyok járatos az antennák neveiben, pontosabban nem tudom, melyik micsoda; ez nagyon hasonló a lepkéhez és négy elemes; az elemek egymás felett helyezkednek el. A lényeg az, hogy ezzel sikerült befognom a TVR2 adását a C34 csatornán. Két oldallal feljebb megtaláltam egy román adólistát, de a román neveket nem tudom beazonosítani, csak pár kivétellel. Tudja valaki, honnan vettem az adást?
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Győzi!
M.Győzi írta:Egy újabb antennát tesztelek éppen, amely a jelek szerint a 21-40 csatornák között a legerősebb. Nem vagyok járatos az antennák neveiben, pontosabban nem tudom, melyik micsoda; ez nagyon hasonló a lepkéhez és négy elemes; az elemek egymás felett helyezkednek el.
...gondolom ez egy rács előtt...vagyis ez a "nagy lepke antenna".
M.Győzi írta:A lényeg az, hogy ezzel sikerült befognom a TVR2 adását a C34 csatornán.
A C34-en nem ismerek a határ közelében román adót. Ezen a csatornán Bukarestből és Jászvásárhelyről (Iasi) sugároznak, de ezek az adók nagyon messze vannak. Jól olvastad le a csatornaszámot? mert a TVR2-t Világos a C35-ön, Gozna-kő a C36-on sugározza...itt Békés megyében mindkettő állandóan vehető.

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Szia Józsi!

A C36-on nálam is állandó vételnek számít a TVR2, és igen, most a C35-ön is fogható; teljesen kiütötte a Pinket. Talán arról lehet szó, hogy az erősítő annyira túlvezérli a jelet, hogy a C34-re is átterjedt. Igen, fenn az általad említett adót láttam ezen a csatornán, de mint mondtad, hozzám ez túl messze van.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Ma egész nap elég erős tropó van jelen délnyugati, nyugati irányból. Most, hogy leszűkült a kör az analóg vételeket illetően, már jobban koncentrálok a boszniai TV adásokra. A C11 csatornán szépen jön a BHT1, a C29-en a Federalna TV és a C32-n is veszem már elég jó minőségben a BN TV-t a TV2 lekapcsolása óta. A C59 csatornán is valami erőlködött, talán a TV TK ez, de nem volt elég stabil a vétel az azonosításhoz.
Üdv: Győzi
Válasz küldése