Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

Gratula!

Persze hogy jobb a digitális adás az analóg kábeles TV2-nél... Gondolom, nálatok is Sat-Trakt szolgáltat...
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A ma reggel is tropóval indult. Sikerült fogni a Román TTV Transilvania adását a C.56 csatornán de nagyon gyenge képminőségbe. Feltehetően 100-200 W-os adó lehet mivel a PRO TV a C.37 csatornán Nagyvárad 2kW adóteljesítményről igen jól vehető.
ÉK-ti irányból jól vehetők a Magyar városi tv-k is, mint a DTV C.48/H, Kölcsey tv C.49/H, Sátoraljaújhely C.50, de azt erősen zavarja az egri városi tv, mi-tv a C. 55/H csatornán.
Nagyon jól vehetők az Ukrán analóg adások.
Déli - Délnyugati irány is igen erős, ma is jön a Bosnyák tv, Horvát dvb-t, szerb analóg és dvb-t2 is.
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Nálam is érezhető volt az erős tropó a reggeli órákban. Analógban a megszokottakon kívül semmi sem jött. Szentesről fél 7 körül már akadozott a digitális vétel, ezzelszemben Pécsről a C mux még negyed 9-kor is stabil volt. Időhiány miatt az antenna még mindig a padláson.
Üdv: Győzi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

RTRS, BHT1 inzert

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

2 nappal korábban éjjel 2 óra felé sikerült az RTRS vétele a CCIR 6-ös csatornán, erősen fédelve az OIRT7-en lévő M1 adásával. (Elvileg a Tab-i adó. Ez, nem Kab-hegy átjátszóadója?) És a BHT1 országzászlós inzertjét is sikerült fognom műsorzáráskor, az előtti este néha színesben is vehető volt. Ma reggel 9 óra után a CCIR 5-ös csatornán is jött ismét az RTRS színesben, de a kép eléggé béna minőségűre sikeredett. (Döglődik a fényképező, valószínűleg firmware, de nem biztos. Videókkal nincs gond.) És a CCIR 9-es csatornán is 2 tv-adás zavarását egymáson, nagyon gyengén, de azonosítható volt, hogy 4:3 vagy anamorf 16:9 e az adás formátuma, és milyen jellegű volt az adott kép. A többi éppen vehető tv-adás képe és emez között váltogatván a tv-csatornákat, én az alábbi adókat zártam ki, hogy nem az, bár emezek közül bármelyik bezavarhat(ta/ja) ettől függetlenül: RTS1 (amire PTC1 néven hivatkoztam korábbi leírásokban), RTRS és a BHT1.

Van valakinek tippje arról, hogy mit lehetne itt jó terjedéskor venni? Átnézvén a jegyzeteket, majdnem azon a frekin, a Pink-et vettem az OIRT 9-es csatin és a cseh Nova meg a román TVR1-et még, amúgy állandóan szinte mindig a HRT1 volt itt vehető terjedéskor.

Kép 2013.08.03. 2 óra 5 perc, CCIR 11, BHT 1 Kép 2013.08.03. 2 óra 11 perc, CCIR 6, RTRS

És a színes kép linkként: http://s14.postimg.org/c6bocoskx/SDC10484.jpg 2013.08.05. 9 óra 15 perc, CCIR 5, RTRS

Rövidke felvétel itt (ennél picit jobban is jött késsőbb): http://data.hu/get/6805468/SDC10480.zip 2013.08.05 8 óra 45 perc, CCIR 9, ???

Ma, lekapcsolták az első körben érintett analóg tv-adókat, így pár hónapig szabad a vadászat, az éterben a megüresedett frekiken vehető esetleges tv-adások vételére. Viszont már novemberben indul a B-mux ott, ahol nem volt még. És további 18 telephelyen átjátszóadók beüzemelése.

A BHT1 és az FTV mikor adja általában a monoszkópot és mennyi ideig?

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

A BHT1-en nincs monoszkóp, ott a csatorna emblémája látható adászárás után. Az FTV-n van monoszkót. Mindkettőn adászárástól (kb. 2 óra körültől) adáskezdésig (kb. 6-7 óráig).

A HRT1 már rég nincs analoógban.

Én Vajdaságban az alábbiakat tudom venni a VHF-III sávban:

K05 - RTS1 (Szabadka) / RTRS
K06 - RTS1 (Avala) / RTRS
R07 - RTL Klub (Csávoly)
R08 - M1 (Kékes)
R09 - TVR1 (Világos)
K09 - BHT1 / RTRS
K10 - RTS1 (Vörösbérs, Tarcal-hegy)
K11 - BHT1 (Vlašić)
K12 - RTRS / Prva Srpska

Az analóg lekapcsolásik volt még M1 az R10-en Szentesről és az R12-őn Kab-hegyről.

Üdv.

Franjo
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

franjobp írta:A BHT1-en nincs monoszkóp, ott a csatorna emblémája látható adászárás után. Az FTV-n van monoszkót. Mindkettőn adászárástól (kb. 2 óra körültől) adáskezdésig....
Ezt volt a boszniai BHT 1 tv-programjának Snell & Willcox típusú monoszkópja, amíg sugározták adásidőn kívül.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Igen, de már nem sugározzák, ezért is írtam, hogy jelenleg nincs.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

franjobp írta:Igen, de már nem sugározzák, ezért is írtam, hogy jelenleg nincs.
Igen! Ezért is írtam a bemutatásához, hogy EZ VOLT!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Köszi Franjo az infókat.

Albán, macedón, bolgár, görög adások vételéhez nagyon durva terjedés kell, ha jól sejtem. A szomszédságban, és nálunk lesz a III-as sávban valamikor DVB-T adás?

És a monoszkópon ne vesszetek össze. :D

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia "logovadasz"!
logovadasz írta: És a CCIR 9-es csatornán is 2 tv-adás zavarását egymáson, nagyon gyengén, de azonosítható volt, hogy 4:3 vagy anamorf 16:9 e az adás formátuma, és milyen jellegű volt az adott kép...

Van valakinek tippje arról, hogy mit lehetne itt jó terjedéskor venni? Átnézvén a jegyzeteket, majdnem azon a frekin, a Pink-et vettem az OIRT 9-es csatin és a cseh Nova meg a román TVR1-et még, amúgy állandóan szinte mindig a HRT1 volt itt vehető terjedéskor.
A román TVR1 a 16:9 formátumú anyagot az analóg adókon amorf 4:3-ban sugározza. O9-es csatorna vétele könnyen elképzelhető a magyarmedvesi (Urseni) adóállomásról.

üdv Józsi
Válasz küldése