Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Fehérvár TV

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Szia franjobp/podapu, szép lista, szép vételek, sajnos én meg vagyok szórva itt digitális zajjal is, nem csak analóggal. :D (15-16 frekin, ha jól számolom. Meg, hajnalban nem igen vagyok fent.)

Az adók helyes neveit, nem könnyű leírni, ez leginkább, a szláv/cirill betűs adókra igaz. Néha, még a TV-szolgáltatók se tudják jól. DIGI-n az újvidéki tv, 1-es csatornája RTV1 helyett, RTS1-et írt a beltéri, ha jól rémlik. Tavaly láttam úgy. PTB1/2 néven is írtam régebben, az átlagember számára a képernyőn látható szöveg a könnyebben azonosítható, nem a helyes leírás, pláne ha képet nem látott még az adásról.)

Nem, kimondottan DX. mivel állandó jelleggel fogható nálam. Bár, több mint 1 hetes a felvétel. Július 1-én kis arculatváltás volt a Fehérvár TV-n, ami magával hozta a képújság fejlécének/logó cseréjét is.

Kép Kép

Hát, mit ne mondjak, ronda a logó, a régi országalmás ftv logó tetszett a legjobban, kifejezve a város történelmi múltját. Monoszkópot mennyire ritkán adnak a helyi tv-k? A Fehérvár és a Főnix-nél láttam jó régen, 1-2 alkalommal. Másik adóról nem rémlik.

Üdvözlettel:
logovadasz
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Végülis, ez is földi vétel.
Még egy hét és Szeged, Szentes kikapcsol. Van esetleg információ arról, hogy az analóg leállás után erősítenének a digitális jelen? Csak azért, mert hamár kénytelenek vagyunk lenyelni ezt a békát, legalább tévézni tudjunk. :)
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

M.Győzi írta:Sziasztok!
Végülis, ez is földi vétel.
Még egy hét és Szeged, Szentes kikapcsol. Van esetleg információ arról, hogy az analóg leállás után erősítenének a digitális jelen? Csak azért, mert hamár kénytelenek vagyunk lenyelni ezt a békát, legalább tévézni tudjunk. :)
Üdv: Győzi
Szia Győzi!

Teljesítményt biztos, hogy nem fognak emelni. Szentes most is a maximálisan engedélyezett teljesítménnyel üzemel, ami viszont vétel szempontjából jelenthet valamit, hogy alacsonyabb frekvenciákra költöztetik a digitális multiplexeket. Ez Szentes és Szeged esetében a C MUX 65 -> 23 költöztetést jelent. Az A MUX Szentesről továbbra is marad a 60-as csatornán, a jelenlegi 100 kW teljesítménnyel.

üdv Józsi

ui: a költözés csak az év vége felé várható...
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
A kora reggeli órákban több Szerb analóg állomás volt vehető itt Gödön.(Legjobb minőségben PTC-2 Ch-61)

Kép
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia,

Gratula, ez a szabadkai adó.

Üdv.
F.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia franjobp!

Köszi.Tegnap 12-13-óra között több Orosz állomás is jelentkezett az I-sávban.Képet viszont oda azért nem tettem fel mert gyenge minőségü volt.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nem tudom elképzelni hogy csak felém lenne tropó, mivel 28-óta szinte minden reggel 9-10 óra magasságáig jó a vétel a környező országokból. Hogy mennyire jó? Szinte hibátlan a vétel: Szlováki, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország, Bosznia felől.
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Nos, Gyuri, nem vagy egyedül; nálam is mindennapos vendég a reggeli és az esti tropó.
Tegnap este már a digitális adások között is szét tudtam nézni:
Sikerült vennem a horvát A muxot a C38 csatornán Belje adóról, illetve csak bejött némi forgatás után a csávolyi A mux is.
Üdv: Győzi
Avatar
franjobp
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2011.05.15. 18:33
Tartózkodási hely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)
Vételi telephely: Budapest - Bácskossuthfalva (HR: D1)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: franjobp »

Szia Győzi,

Látom már teszelsz... Beszámolót kérünk, milyen eredményeket sikerült elérned a magyar digitális adások vételében. Folyamatosan az A MUX vétele? Padláson van még az antennád?

Üdv.

Franjo
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok - szia Franjo!

Az antenna még mindig a padláson van, így ennek fényében érdemes mérlegre venni a vett eredményeket. Mondanom sem kell, hogy Vörösbércről folyamatos a szerb vétel egész nap. Csak estefele tudtam dx-elni, akkorra már stabilan jött a horvát A mux a C38 csatornán. Ma ugyan Csávolyt nem sikerült behozni, de helyette jelenleg is kiváló képminőségben jön Szeged/Szentes felől az A és C mux is; jelenleg épp a Szulejmánt nézzük. :) Kíváncsi leszek, mennyire tart ki a vétel. Édesapám szerint a TV2 jobb, mint a kábel tv-knél.
Üdv: Győzi
Válasz küldése