TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

14:15-kor rögzítettem a C2 csatornáról: http://www.youtube.com/watch?v=eh0CfeOZT_k
A kép használhatatlan, szinte csak szinkronjel nyomok, ennek ellenére a hang szinte folyamatos. Mivel logót nem sikerült kivenni, így ismeretlen perzsa nyelvű (iráni) adásként "jegyzem".

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Igaz, hogy Szerbiában élek, de mostanáig fogalmam sem volt róla, hogy még nálunk is működik TV adó az I sávban. Említettem, hogy két lepkém van, de az egyiket már évek óta nem használom, mert elromlott; fehér-fekete sávok láthatók az amúgy akár tiszta képpel együtt és idegesítően zúg, főleg a gyengébb adásoknál. Miután nem találtam semmi érdekeset az I sávban, átkapcsoltam a lepkére és tisztán bejött az RTV1 (Újvidék1) programja a C2 és az R1 csatornákon. Ekkor döbbentem rá, hogy mi is történt valójában. Mivel a nagyszülőkkel ikerházban lakunk és jelenleg az ő padlásrészükön rázzák át a tetőt, elképzelhető, hogy a munkálatok során kihúzták merő véletlenségből az antennám levezetőjét és udvariasan vissza is kötötték, csak épp nem a megfelelőt, hanem a rosszat. Látom én, hogy tiszta a Yu Echo szabadkai TV adása, mondom ez lehetetlen Szentes irányából. Ez az antenna pontosan 330 foknál áll jelenleg, ezért gondolom, hogy Szabadkáról jöhet a két I sávú csatornán az adás. :)
Üdv: Győzi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

M.Győzi írta:....Miután nem találtam semmi érdekeset az I sávban, átkapcsoltam a lepkére és tisztán bejött az RTV1 (Újvidék1) programja a C2 és az R1 csatornákon....
Ez azért érdekes lenne, hisz tudomásom szerint úgy az anno Jugoszláviában, mint Szerbiában is, a VHF I.-III. tv-sávokban "System B" rendszerű csatorna kiosztást alkalmaztak, a CClR.02.04. és 05-12, vagy E.02-04 és E.05-12. csatorna jelölésekkel, s az "Orosz rendszerű" R.1.-R.12. csatorna kiosztást soha sem. Így az R.1. csatornán való "újvidéki vétel" egyéb gondolatokat ébreszt!
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Estére felerősödött a terjedés, igaz csak a megszokott adók C3,O2,O1, de most időnként színesben.

Kép Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Délelőtt 11:30 körül értem haza, akkor hívott Józsi barátunk hogy nálam is jön e kelet felől egy új adás feltehetően Grúz vagy valamelyik szomszédos ország Grúzia szomszédságában. Gyenge képminőségben de jött!
Pár másodpercre a nagyban sugárzott logót is sikerült venni de eddig még nem sikerült azonosítani.
Az adás az O.3 csatornán volt vehető. A logó csak a film elején látható, utána pár percre eltűnt az adás. Ez a logó van fent a bal felső sarokban adás közben. A vételi irány kb: keleti 100 fok.
http://youtu.be/BR_pDawHnSg
Kép
Örményország, Azdarar tv OIRT 3 Vételi távolság 2060 km.

Ezen kívül vehező volt az 1tv a Rossia1 a 01,02,03 csatornákon.
Kép.Kép.Kép
és az 0.2 csatornán jött még a CTC és a iu tv.

Az 0.1 csatornán most is fogható az 1tv, az adás többségében színes. ( 20:22 )
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Gyuri az előző hozzászólásában már utalt egy eddig még azonosítatlan csatorna vételére, ami mindkettőnknek sikerült az OIRT 3 csatornán.
Kép Kép

további két csatornáról is tennék fel felvételt, a "ju TV" és "Ren TV" vétele is sikerült, bár nem olyan jó minőségben, mint Gyurinak.
Kép Kép

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Csak fájdítjátok a szívemet ezzel a sok szép vétellel. :( Nekem most csak egy szobaantenna maradt; még a VHF I antennám is tropárament.
Na Gyuri, megvan az idei grúz kakukktojásod. :)
Üdv: Győzi
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Fél órában online vettem egy gyors örmény nyelvleckét, a logó mellett a felirat "ԱՁԴԱՐԱՐ" = AZDARAR (latin betűkkel), erre már egyszerű volt rákeresni a neten 8) vagyis az AZDARAR TV-t sikerült vennünk Örményországból :D :D :D
Kép
http://www.artv.am/

Általam készített video: http://youtu.be/c0jgjALam-w

Szerkesztve 23:40:
közben megleltem egy újabb infót (angolul): "the 3rd VHF in Yerevan, now taken by "AR" TV company" - adó helye
Jereván :)

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi, Gyuri!
Szép vétel, szép azonosítás, gratulálok! Nem tudom, melyik a nagyobb dobás! :-)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Itt Jászfényszarun ma délben volt egy kis ES. A C.3-as csatornán jött két arab adás.
Az egyik a Jordán TV műsora, és utána egy másik arab műsor, amit a Podapu már előzőleg fogott csak azonosítani nem lehetett, mert nagyon gyenge volt a vétel.
Nálam is gyenge volt, mind a kettő 170 és 180 fok között érkezett.

Kép , Kép

Üdv Hajnal István
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Válasz küldése