Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A dél-délnyugati reggeli tropó ma is erős. Jól vehetők a Szerb analóg és digitális adások, a Horvát DVB-T adás és a Bosnyák analóg adások.
Reggel a tv2 indulásáig sikerült vennem a Horvát A muxot Papuk C.23/H csatornén. 258 km.
Kép.Kép

Szerb DVB-T2 a C.47/H csatornán

Kép

Bosznia C.29/H 363 km.
Kép

Aktív az ionoszféra is!

A C.37/H csatornán valamivel 8 óra előtt egy másik adó kezdte zavarni az addig egész jó minőségben fogható Pink TV adását. Irányba fordítva az antennát megjelent az RTV Pancevo adása. Ebben a formában most látom először hogy a ciril p betű előtt egy 2-es is található. 238 km
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Szépen indult a mai nap a tv-dx szempontjából. Nem sokkal 5 óra előtt ébredtem és szokás szerint indítom
a tv-t, hogy ha valami érdekes vétel akad. Elsőként mindig megnézem van e tv2 és rtl klub, ha nincs még nagyobb az esély a városi tv-k vételére. Be kapcsolás után elsőnek nézem az 57 (RTL) csatornát és látom van már adás. Mondom magamban a francba már megint elaludtam van már adás az rtl-en. Mikor felkerült a szemüveg is akkor látom hogy a Bácska tv (Verbász) Szerbiából hibátlan képminőségben, pedig a távolság 160 km. Gondolhatjátok elég gyorsan felébredtem.
Kép
Végignéztem minden csatornát és a C.55/H csatornán elég jó képminőségben látom a Szlovák markizát.
Kép
Gondolván, mi lehet itt északi irányból,még is csak van analóg adása Szlovákiának. Fordítok 180 fokot és sehol semmi, Szerbiából jön az adás valamelyik Szlovák lakta településről. Közben nézem az Ukrán adókat azok is igen jó képminőségben foghatók.
Kép
A Fehérvár tv-t már említettem a riadóláncban, nem láttam még ilyen tökéletes képminőségben.
Távolság:180 km, C.48/H csatornán.
Kép
Szerbia felől minden nagy teljesítményű adó hibátlan képminőségben volt vehető. PTC1, PTC2, Happy tv, 1prva, pink tv.
A C:37 csatorna volt a legaktívabb a mai reggelen. TVR2, PRO tv, Pancsevó, Pink tv és a híd tv adása volt fogható ezen a csatornán.
Kép
Sikerült újra vennem a Sat tv adását, a C.66/H csatornán Požarevac, Vételi távolság 253 km
Kép
Bosznia: C.29/H hibátlan képminőség a távolság 363 km. Ezen kívül, OBN C.35/H, TK tv C.59/H és a leggyengébb képminőséggel fogtam a BHT1 adását Boszniából.
Kép.Kép
Kép.Kép
Sikerült vennem Romániából a TVN adását C.31/H csatornán de az erős Szerb zavarok miatt nem igazán lett jó a kép. A távolság nem nagy (Temesvár) de az adó teljesítménye viszont kicsi, így ritkán látom az adást.
Kép.Kép
Később sikerült egy jobb felvétel de akkor már sajnos képújság volt.

VHF I sávban jelenleg O1-O2 csatornákon 1tv, russia1, Ukrán 1+1 vehető.

Este minden folytatódik, amit nemnyom el a magyar adás ott mindenhol hibátlan kép van!
Kép
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Hát Gyuri, ha lenne kalapom, most megemelném. :)
Ez aztán a príma dx!
Nálam is jelentkezik ugyan a tropó, de semmi újat nem vettem mostanáig a megszokottakon kívül.
Egyébként én is befogtam már néhányszor a C55 csatornán a szlovák Markizát, de én a vételi irány szlovénra gyanakodtam. Szóval akkor mégsem keresgéltem rossz helyen, csak épp szlovákot vesznek át.
Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

M.Győzi írta:Hát Gyuri, ha lenne kalapom, most megemelném. :)
Ez aztán a príma dx!
Nálam is jelentkezik ugyan a tropó, de semmi újat nem vettem mostanáig a megszokottakon kívül.
Egyébként én is befogtam már néhányszor a C55 csatornán a szlovák Markizát, de én a vételi irány szlovénra gyanakodtam. Szóval akkor mégsem keresgéltem rossz helyen, csak épp szlovákot vesznek át.
Üdv: Győzi
Szerintem Kovačica kőrnykéről jöhet az adás, mert az is többségében Szlovák település!
Üdv.: podapu
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Sajnos egy szomorú eseménnyel indult a szépnek ígérkező nap: lekerült a tetőről az árbócom a rajta lévő négy antennával. Hát hiába, az idő vasfoga kikezdte no meg ehhez társult a kőművesek ügyetlensége is. Édesapám két jó minőségű német gyártmányú antennát tervez felszerelni, aminek igen nagy a nyeresége és alkalmas lesz a digitális vételre is.
Kihasználva még a mai reggelt, hatalmas meglepetés ért: az antenna északnyugat felé volt állítva és a sávozástól eltekintve tisztán vettem az RTL Klub adását a C32 csatornán, ahol is Sopronból sugározzák ezt az adást. A C53 csatornán pedig az M1 volt vehető, de nem tudom, ez honnan ad ezen a frekvencián. Most pár napig biztosan lőttek a dx-nek, de talán az I sávban még tudok kezdeni valamit.
Üdv: Győzi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Nos fiúk, ismét van antennám! Ezúttal csak egy áll rendelkezésemre, de lesz forgatóm is. Az antenna 15 elemes Hirschmann. Egyelőre a padláson, egy gerendához rögzítve figyel északi irányba és gyengén vehető is vele az M1 Szegedről, illetve a TV2 Szentesről kicsit jobb minőségben. Míg nincs rászerelve a forgató, addig kísérletezésre a padláson marad, hogy ne kelljen mászkálni folyton a tetőre.
Üdv: Győzi
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Figyelemmel arra, hogy hamarosan, kizárólagos lesz a digitális rendszerű földfelszíni tv-műsor sugárzás Magyarországon is, azaz jön a nagy "leállás és átállás" időszaka. Erre is figyelemmel, megosztanák velektek néhány új "Mindig TV"-s szolgáltató információt.
(Így az analóg vételi lehetőségekre, sajnos, csak a volt Szovjetúnió országai-, valamint a Közel-keleti és Afrikai térségéből számíthatunk majd a jövőben.)

http://techcorner.hu/computerworld/merf ... extra.html
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Azon gondolkoztam, melyik topicba illik ez. Ez is igazából Földi TV vétel...itt egy táblázat a tervezett DVB-T áthangolásról...lesz egy pár hét, amíg a lekapcsolt analóg csatorna felszabadult frekvenciáján DX-elehetünk.

üdv Józsi
M.Győzi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2013.01.07. 20:55
Tartózkodási hely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)
Vételi telephely: Bácsföldvár (Vajdaság - Szerbia)

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: M.Győzi »

Sziasztok!

Ugyan mostanság minden napra jut egy tropó és nagyjából ugyanazok az adások szerepelnek, a ma reggeli terjedés azonban említést érdemel.
Szeged, Szentes és Pécs kivételével sorolnám csak, hiszen azok többé-kevésbé állandó vételnek számítanak, ahogy a csávolyi M1 is.
Kezdem azzal, hogy az O7 csatornán az M1 és az RTL verekedett egymással; hol az egyik, hol a másik került domináns helyzetbe. Azt hozzá kell tenni, hogy az antenna polaritását nem igazítottam hozzájuk és szinte bármerre forgattam, nem változtatott a káoszon.
A TV2 Kabhegyről jött be nagyon jó minőségben tekintve, hogy ott az RTS2 és a B92 is Szabadkáról. Az RTL még Úzdról jött tükörtisztán.
Az O8, O9 csatornákon a TVR1 volt fogható, míg a C31 csatornán egy számomra eddig ismeretlen román adást fogtam be. Azonosítási segédem nélkül ennek nem tudtam utánajárni. Emellett délkeleti irányból bejött valami a C47 csatornán; éppen zenei műsor ment rajta, ahol külföldi dalokat játszottak, így a nyelvéből sem következtethettem az eredetére.
Végül: Igaz, hogy az I sávban, de földi vételnek számít az O1 csatornán egy orosz adás 8 óra magasságában.

Üdv: Győzi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Kora reggeli és a reggeli órákban nagyon erős tropó volt észak, észak-keleti és dél dél-nyugati irányból.
A képek időrendi sorrendben vannak.

Kép.Kép.Kép.Kép
IC TV C.29/H........ Első nemzeti O.34/H.......1+1 0.28/H..........Hajdúszoboszló C.55/H
Kép.Kép.Kép.Kép
HIT TV C.26/H,Bosznia. PINK BH C.23/H ......... FTV Bosnia C.29/H ...K1 Ukrán 0.47/H
Kép.Kép.Kép.Kép
TV Bácska C.57/H.....Panonija tv C.64/H......Szerb DVB-T2 C.47/H..Ukrám ERA 0.34/H
Kép.Kép.Kép.Kép
TV Pancsova C.37/H.. Duga tv Pozarevac C.47/H..Sat tv C.66 Požarevac. TV Kraljevo C.48/H
Kép.Kép.Kép.Kép
VK Kikinda C.39/H.....Santos Zrenjanin C.38/H... Zemplén TV C.50/H... DTV Debrecen C.48/H
Kép.Kép.Kép.Kép
......................DVB-T Kassa....................................................DVB-T Poprad

Szerbiából a nagy teljesítménnyel és országos lefedettségű adókról nem raktam fel képeket, azokból nincs értelme mert ilyen esetben több csatornán jó minőségben foghatók,csak a városi és regionális adások képeit helyeztem fel.
Üdv.: podapu
Válasz küldése