Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Egyirányú tropó tapasztalható észak-keleti irányból. Feltehetően a nyugatról érkező hidegfront és a délnyugati irányból érkező felhőzóna, ellentétes oldalán alakult ki a tropó. Több észak-keleten elhelyezkedő Román adás, Ukrán adások és a Rzeszow-bol érkező TVP2 adása is vehető. Az utóbbi igen rossz képminőségben mivel ezen a frekin négy adás zavarja egymást (29-es csatorna) Poprád és Poprádtól keletre vehetők a Szlovák DVB-T adások is.
Kép.Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
Az elmúlt két hónapban nálam (Göd) igen gyakori vétel volt több szerb analóg tv-adó.
Kiemelkedő időszak volt augusztus 18-23-ig, az állomások stabilan és állandóan vehetők voltak. Pld.: FTV: Ch-29, RTV-2: Ch-40, PTB-1: Ch-43, PTC: Ch-61.
Sikerült róluk több fotót is késziteni, néhány közülük:

Kép..Kép..Kép..Kép

Kép..Kép..Kép..Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Szeptember 13-án volt utoljára egy kisebb tropó. A ma reggeli is hasonló nagyságú volt csak az iránya dél, dél-nyugati. Nagyon jó minőségben voltak vehetők a Szerb, Bosnyák analóg adások és vehető volt a Szerb DVB-T2 adás is.
Kép.Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A ma reggel sem maradt távolabbi vétel nélkül. Ritkán fordul elő ehhez hasonló tropó mint a ma reggeli, mintegy 250-300 km távolságig nincs különösebb erős vétel. Sőt a gyakran vehető Szlovák DVB-T adás sem vehető, nincs jel. Az Ukrán vétel is csak nyomokban látható. Szerbia irányából is csak Szabadka vehető.
Ennek ellenére Jól vehetők a Bosnyák adások dél-délnyugati és észak-északkeleti irányból a Lengyel TVP2 műsora. Mind két ország tv-adói bőven 300 km felett találhatók.
Kép.Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Tegnap este, éjszaka erőteljes tropó alakult ki nyugat, dél-nyugat, majd déli irányokból. Már kora délután az O2-ön a RTL Klub-ot azonosítottam a pécsi adóról, a rádió sáv tele volt dél-szláv adókkal. Mivel a felsőbb sávokra még mindig nincs antennám, "elővettem" egy szobaantennát, amivel az alábbi adókat vettem:
RTS 1: C5, C10, C11 (fotó a C5-ről készült)
RTS 2: UHF22
ill. a C12 (logó jobb felső sarokban) és az UHF29 (logó bal fent - világoskék) két ismeretlen adás, sajnos a vételről készített képek minősége is gyenge, de hátha felismeri valaki.

- szerkesztve -
...közben a fórumot lapozva azonosítottam C12 "1prva TV" Beograd - Torlak adóállomásról

Kép.Kép
Kép.Kép


üdv Józsi
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Újból tapasztaltam tropót itt Jászfényszarun ma hajnalban. K -ÉK -i irányból érkeztek a jelek. INTER C22 , 1+1 C28, "e" éra tv C34.
A helyi városi tv-k közül csak a DTV C48, és az TV EGER C50-en, Szolnok TV C59 jött ebből az irányból.

ICTV C29, "S" Kárpátalja TV C48, TET TV C51. EZEKET az adókat most fogtam először.
Kép Kép Kép
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
Itt Jászfényszarun a mai reggelen jó kis tropó volt D-i irányból. A szerb adások gyengébben , míg a Boszniai adások jó minőségben voltak vehetők. A VHF III-as sáv is tele volt , egymáson jöttek a szerb 1 , PTPC , BHRT1, MTV 1, és a TVR1. Az FTV még most is (13h23) jelen van változó minőségben .
Kép OBN C35, Kép FTV C29
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Már harmadik napja hogy jó terjedés van, észak,kelet, dél, délkeleti irányból!
Október 4 kora reggel óta rengeteg Szerb, Bosnyák, Román, Ukrán tv-adást sikerült vennem és a hazai, a Magyar városi televíziókról készítettem felvételeket, főleg kelet Magyarország városi tévéi voltak jelen.
Tegnap az az 5-én nagyon erős tropo volt keleti irányból, olyan tv adókat is sikerült vennem amit eddig igen ritkán. Azonosítani igen nehéz az adók helyét, mert sok tv adó nem szerepel a Román adólistán. Az RTV2 vehető volt a C.21, 27, 29, 30, 31, 35, 36, csatornákon, itt csak a hibátlan képminőségben vehető csatornákat soroltam.

Kép.Kép.Kép
TVR 1...................TVR 2.................Pro TV C.31-C.37-C.55/H

Kép.Kép.Kép
TVR Timisoara C.53/H..Antena 1 C.33/H.....TVT89 C.29/H

Ukrajna irányából is lehetett egy pár adást venni de innen a minőség meg sem közelítette a Román adásokét, de mind a három nap jelen voltak az Ukrán tv adások. (ma is)
Kép.KépKép

Szerbia felől nem csak a nagy adóteljesítménnyel sugárzó adok vétele volt lehetséges de a kisebb városi tv-k adásai is. Mint pl: a Duga tv C.47/H , Bácska tv a C.57/H, Santos tv a C.38/H, Panonia tv C.64/H-C.53/H, Zona tv C.64/H, Most (Híd tv) C.53/H-C.59/H csatornán amit én is ritkán látok. Szerbiából az adások képminősége változó!
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép

Délnyugati irányából, Bosznia felől volt a legjobb a vétel.
Kép.Kép
Federalna TV.............OBN TV

Említést érdemelnek a hazai városi tv-k, nem minden nap lehet ennyi adást fogni.
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Kép.Kép

Röviden, tömören ennyi történt az elmúlt 2-3 napon. :) 4-én éjszaka nem sokat sikerült aludnom, de ennyi adást egy időben én sem látok gyakran! :)
Üdv.: podapu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
Itt Jászfényszarun is nagyon jó volt a terjedés. Én reggel 9 től néztem rá. Még ekkor is nagyon szép képeket lehetett készíteni.
C34 Persij, C34 Hódmezővásárhely, C45 Gyula TV, C48 Debrecen TV, C48 Kárpátia TV (S).
A DTV és a Kárpátia TV ugyanabból az irányból érkezik , 4-5 fok csak az eltérés a két irány között.

Kép C34. Kép C34, Kép C45,
Kép C48, Kép C48.
Egy pár érdekesség a teljesség igénye nélkül.

Az antennáimat ismét fel tudtam tenni a forgatóra.
Kép
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
A mai reggelen a VHF III-as sáv volt tele itt Jászfényszarun.
C5 PTC1 és PTPC, C6 PTC1, C9 TVR1, C10 PTC1, C11 BHTV1,
+ C12 (Radio Televizija Crne Gore) RTCG1, 183 fok, 540-570 km!
Ezt eddig még nem logoltam. Nagyon örültem, mert 430 km-nél távolabbi adót nem vettem még semmilyen irányból.

Kép
Kép
Kép
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Válasz küldése