Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: chucky »

podapu írta: Most jut eszembe, nagyon sokáig nem tudtam azonosítani, a jobb felső sarokban egy zöld juhar levél van. Ez viszont Szabadka a C.65 csatornán a YUeco programja.
http://kep.psharing.com/666454.t.jpg Ha visszanézel az 5. oldalra ott a kép.
De ha figyelmesen átnézitek hogy mely csatornákon milyen adásokat fogtam könnyen tudjátok azonosítani.
Pl: márciusban, vagy most júli 4-én.
viewtopic.php?f=5&t=14&start=330#p3227
Szia,

Ezek szerint mégis egy új vétel volt! Ez jó hír!
Köszönöm az információt!

Általában az ilyen vételek jön meg a kedvem tovább fejleszteni a felszerelést!:)
Szabolcs
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Itt jászfényszarun a tegnap esti tropó - ami közel 2 órán át tartott - az eredményeket szeretném veletek megosztani.
Igaz a forgatóm tönkre ment, ugyhogy csak az R1-es forgatóm működik.
C5 PTC1
C6 PTC1
C9 TVR1
C10 PTC1
C21 TVR2
C22 PTC2
C24 PTC2
C27 HAPPY TV
C28 AVALA
C30 AVALA
C31 KECSKEMÉT TV
C33 1PRVA
C34 PINK, HAPPY TV
C35 PINK
C37 PINK
C40 RTV2
C41 PTB1
C42 SZEGED VTV
C43 PTB1
C45 PINK
C50 TRIÓ TV KISKUNFÉLEGYHÁZA
C52 TVR1
C54 PTC2
C61 PTC2
C63 b92
C64 HAPPY TV
C66 b92
C67 HAPPY TV

Kép Kép Kép
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Szabolcs is jelezte hogy igen erős tropo alakult ki a délutáni vihar után.
Szarvas környékén éjszakára annyira fel erősödött déli irányból a tropo, hogy a 32 km-re levő szentesi adón sugárzott ERP 427 kW teljesítményű RTL KLUB adást a C.57 csatornán a B92 Szerb adás teljesen elnyomta!
Nem emlékszem hogy az UHF sávban egy ilyen közeli nagy teljesítményű adást mint a szentesi adó, valaha is elnyomott volna egy külföldi, nagy távolságból érkező adás.
Kép

Nincs VHF III-sávú antennám felszerelve, de mégis tudtam nézni a bosnyák adást a C.11 csatornán. Elég volt egy kábel darab, és volt kép.
Kép
Ritkán fordul elő ilyen erősségű tropo!
Nagyon jó képeket nem is sikerült készíteni mivel egy frekvencián (csatornán) 3-4 adást is lehetett venni.
De a nagyobb távolságból érkező adások is elég jó képminőségben voltak vehetők.
pl: C.64 Zona TV, Panonija TV, Happy TV.
Kép

A legtöbb adás a C.53 csatornán volt vehető; Kanal 9, Temesvár, Most TV, Panonija TV, Studió B.

Kép
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nagyon erős észak déli iráníú tropó van jelen még mindig. Lengyelország déli részétől Szerbia déli részéig.
Szerbia felől nem csak a nagyobb teljesítményű,de az apróbb városi tv műsorok is jól foghatók.
Kép
C.43/H Metropolis tv Belgrád ritkán vehető jó minőségben.

Észak-keleti szomszédunk, Ukrajna felől is nagyon jó a tv vétel.
A DVBT adáson gyenge a jel ahhoz hogy összeálljon a kép.
Kép
O.34/H

Jelen van a Lengyel tv TVP2 adása is de nagyon gyenge képminőségben és ezen a frekvencián több adás is jelen van a gyenge jelet nagyon nehéz kiszűrni.
Kép
C.29/H, TVP S.A. színskála.

Sziasztok.
2012.08.4-5.

Nem kezdek új oldalt mivel augusztos 4 és 5-én is hasonló tropó alakult ki éjszakára, úgy mint 3-án.
Az események szinte ismétlődnek az egy hónappal ezelőttivel szinte meg egyeznek! Július 4 környékén is a kánikula okozta az éjszakai tropót szerintem a napokban is a kánikula hatására alakulnak ki jó tv vételek a környező országokból.
Az elmúlt 3 éjszakai vételekből egy ekkora vételi terület jöhet számításba ahonnan igen jó képminőségben volt vehető analóg és digitális adás.
Kép.Kép.Kép.Kép.
--------------BN tv Bosnia C.32, C.49, C.57 --- Zona tv C.66--------Pancsova C.37
Kép.Kép.Kép
--- Ukrán O.34-----------DVB-T C.25/V -------B92 C.66, C.63, C.46, C44
Üdv.: podapu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!

Ma hajnalban itt Jászfényszarun remek tropo volt dél felől. Csak az azonosítás volt nagyon nehéz, mert több adó is volt egy-egy csatornán. LÁSD a KÉPET.
4 új adót sikerült vennem.
C32 KTV Kép, C37 TV Pancsova és a PINK mix Kép , C46 Jeszenjin TV Kép , C52 TV OK Kép . Az 1 PRVA két új frekvenciáról jött C23 és a C50 . A képek nem a legjobb minőségűek, de a vétel az biztos és nagyon örülök nekik.
Csak a sugárzási telephelyek nem találtam a távolságok miatt.

Sziasztok!

Ma sikerült a tegnap vett 4 új csatorna beazonosítása.
KTV C32 Nagybecskere 249km 167fok
TV Pancseva C37 Pancseva 309km 166fok
rtv OK Kovacica C52 Antalfalva 282km 165fok
TELEVIZIJA JESENJIN C46 Újvidék 256km 178fok
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Augusztus 19-től folyamatosan erősödik a tropó! Éjszakánként és kara reggel igen jó vételek alakulnak ki déli-délnyugati irányból. Mára már az északi-északkeleti irány is nagyon erős és nappalra is egyre tovább, kissé gyengébben megmarad a terjedés.
Kép.Kép
Szerb C.37/H, C.50/H --Bosznia C29/H, C55/H FTV
most tv. (híd tv)
19-én és 20-án a déli délnyugati irány volt a legerősebb és jól volt vehető a Szerb DVB-T adás és rengeteg analóg adás, úgyszintén a Horvát DVB-T adás és a Bosnyák analóg adások.
Ma reggelre nem csak a délnyugati, de az észak-északkeleti rész is nagyon erős majdnem hibátlan képminőségben vehetők az Ukrán adások. (csak analóg)
Kép.Kép
Ukrán O.34/H-------- ugyan az lcd-n
Jelenleg, még mindig vehető az FTV C.29/H és az Ukrán 1+1 O.28/H, 1nemzeti az O.34/H csatornán, lassan 10 óra és már csak közepes képminőségben vehetők az adások. Hozzáteszem, tegnap nappalra is megmaradt a Bosnyák vétel egész nap hullámzó gyenge képminőségben.
A napokban tapasztalható terjedés nagyon hasonlít az augusztus 4-5-ei tropóhoz.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az elmúlt napok legerősebb tropója volt ma reggel. Nagyon sok csatornán 2-3 de volt olyan csatorna ahol 4 adás is vehető volt. pl: C.53, C.34, C.29. Mivel nagyon sok adó volt jelen, tökéletes képeket nehéz volt készíteni így inkább egy rövid videót teszek fel.
http://www.youtube.com/watch?v=6EZLarhD ... e=youtu.be

De mégsem ez a nap szenzációja, az hogy egy frekvencián 2 DVB-t adást sikerült vennem egy időben. C.27/H Szlovén és C.27/V Szlovák adásokat! Két különböző jelerősség és hangolás után derült ki hogy két különböző adás. Szlovén Pohorje és Pozsony. (Természetes két külön antenna és két beltéri)

Kép.Kép

Mivel a két adó nincs teljesen egy irányban pár fok eltérés van a két adó között,a szerencse az volt hogy aránylag a nagyon erős Szlovák jel nem igényelt pontos beállítást.
E mellet sikerült venni a Szerb, Horvát, Szlovén, Osztrák, Szlovák DVB-T adásokat. A Cseh adás a C.33 csatornán a gyenge jel miatt nem állt össze a kép.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Azért hogy az elmúlt két napban nem írtam a kora reggeli trópókról az nem jelenti azt hogy nem is jött semmi. :)
23-án csak reggel néztem a tv-t de közép és kelet Szlovákiából vehetők voltak a DVB-T adások,Selmecbánya, Poprád, Kassa irányából.
24-én viszont csak Poprád és Kassa volt vehető Szlovákiából de közepes minőségben foghatók voltak az Ukrán adások is.
A reggeli tropó tolódik kelet felé ahogy telnek a napok, mivel ma az az 25-én gyengébb északi vételek de jobb északkeleti (Ukrán) vételek voltak és keletről távolabbi Román adások is jelen voltak. Több kelet magyarországi városi tv műsora is fogható volt a tegnapi,mai reggelen eléggé jó képminőségben. Zemplén, Eger, Gyöngyös, Hajdúszoboszló, Debrecen, Nyíregyháza.
pár kép az elmúlt 3 nap vételeiből.
Kép.Kép.KépKép.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ma reggel is erős tropo volt észak-keleti irányból, nem csak a nagyobb de a kisebb adóteljesítményű adók jeleit is lehetett fogni Ukrajna irányából.
O.29/H, ICTV
Kép
O.37/H, ( S ) kárpátalja tv,
Kép

O.47/H, K1 itt gyenge volt a képmikőség.

O.49/H, m1 tisza1-tv
Kép
C.50/H, Zemplén tv
Kép
O.55/H, TBi-tv
Kép

E mellet jól jött az INTER O.22/H, 1+1 O.28/H, (éra) elsőnemzeti O.34/H
Úgyszintén a Szlovák DVB-T adások, és az észak észak-keletre lévő Magyar városi tv-k.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Földi TV adások vétele.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Így indult a mai nap.
A kamerában töltés alatt voltak az elemek így webkamerával készítettem az első felvételt ezért nincs hang.


És így folytatódott, jelen pillanatban is foghatók az Bosnyák-Ukrán adások. E mellet vehető a Szlovák és délről a Szerb DVB-T adás.
Üdv.: podapu
Válasz küldése