TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Reggel 8 óra körül, az R1-en felváltva fogható volt az ukrán Inter, és az orosz 1TV.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma délután 5 óra körül ismét ionoszférikus aktivitást észleltem déli irányból. Az I. TV sávban egyedül a CCIR 4-en "mozgott valami", sajnos nagyon gyenge volt a jel, a szinkron csak egy-egy másodpercre állt be, így az adást lehetetlen volt azonosítani. Ezalatt az URH sávban görög, líbiai és egyiptomi adások jöttek. Erről az URH rádió topicban...

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Erősödő ionoszférikus aktivitás, észak-kelet, kelet irányából!

-----------------------------------------------------------------------

9 óra után annyira felerősödött az aktivitás hogy értékelhető képeket is sikerült készítenem.
Elsőként a C.3 csatornán váltakozva jelent meg a JRTV és a Szír tv adása, jelenleg is fogható de legtöbbet FF-ben.
Kép.Kép

A C.4 csatornán is két arab adó vehető de itt a képminőség még rosszabb,ráadásul pulzálva érkezik a jel.
Így az elsőnek vett adást nem tudtam azonosítani, a bal felső sarokban egy körben vagy kard vagy pálma látható de ez sem biztos.
Kép

A másik adás a C.4 csatornán jobb minőségben volt vehető Iráni tv műsora.
C.4 Alalam News Iran
Kép
Üdv.: podapu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Szia Gyuri!

Gartulálok a szép vételeidhez. Nekem ez a hét teljesen kiesett a vételekből, mert Kiskunmajsán a Jonathermál campingben táborozunk. Majd vasárnaptól én is újra belecsapok a vételezésekbe.
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Én is gratulálok! Szuper nap volt, igaz nekem így estére már csak az oroszok és az ukránok maradtak...
Még az OIRT3 is dübörög!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Szia Gyuri!

Had gratuláljak én is a szép vételekhez. Nálam még jelenleg (este 11 óra) is interferencia van az 1. sávban. Kora este még az OIRT 4 is "ment", 1tv volt látható. OIRT 2-ről egy ismeretlen adást sikerült vennem ismét :) - de lehet, hogy egy ismert csatornán "randivonal" reklám ment csak magyar idő szerint 19:15-kor... :(

Kép Kép

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok és köszönöm!

Csak 11 óra után értem haza de még mindig igen nagy az aktivitás, igaz nálam is már csak az orosz adások vehetők. Így éjfél körül az 1tv vehető az O.1, O.2 csatornán de egészen jó képminőségben.
Kép

Abból a szempontból érdekes volt a mai Dx hogy igen ritkán sikerült színes adást látni annak ellenére hogy egészen jó volt néha a képminőség.
Üdv.: podapu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Nálam nem sok minden volt. Napközben a CCIR3-on, a jordán és a szíriai tv volt vehető, gyenge képminőségben. Este 6-kor, az OIRT1-en és OIRT2-őn meg a Rossiya 1, a vételre jellemző volt a gyengén elmosott/életlen képtől az erősen szellemképes minőségig, hang nélkül. Este negyed 10 urán ránézvén ismét a sávra, akkor egyedül az OIRT2-őn az Inter-t tudtam beazonosítani, az OIRT1-en és OIRT3-on meg csak káosz, azonosítható minőségű adás nem volt. CCIR2-őm és CCIR4-en semmit nem láttam az idén még. Közben meg FM-DX-eltem a telefonomon. :D

Szia podapu és Németh Józsi, gratulálok nektek a mai vételekhez. :)

A telefonszámra görög és orosz oldalakat dob ki a kereső. Szerintem, ez egy új ismeretlen csatorna, nem ismerős ez a logó.

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Minden ott folytatódik, ahol tegnap "hagytam" :D O1-2 nagy interferencia közepette az orosz 1tv azonosítható reggel 7 órakor.

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nálam még mindig csak az orosz tv adások vehetők. Reggel 8 óra körül az 1tv volt vehető az O.1-2 csatornákon.
Kép

Jelenleg annyi a változás hogy az O.2 jön az 1tv.russia1, CTC. Pillanatnyilag a CTC a nyerő. :)
Kép

13 óra előtt pár perccel írtam volna hogy 12:30-tól nem vehető semmi a VHF I sávban,tévedtem mert rá pár percre 13:00-kor megjelent a JRTV adása a C.3 csatornán és a Szír tv a C.2 -C.3 csatornán. De orosz adás 12:30-tol nincs az éterben.
Kép.Kép.Kép.Kép.
A Szír C.2 és C.3 csatornán a két adás nem egyezik. C.2.......................C.3
Üdv.: podapu
Válasz küldése