TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A mai azonosított vételeim: CTV, Inter, Rossia1, STS, Rai1, 1TV.
Az URH-sáv is gyönyörű volt ma! Rengeteg török, arab, olasz adás kevergett az egész sávon, és egyik-másik egész stabil minőségben.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Ma délután már itthonról néztem/hallgattam az "ionoszférát" - :D ami visszaverődött róla...
TV-n főleg orosz adók jöttek O1-O4-ig, illetve egy-egy ukrán és szír adót sikerült azonosítani, nálam a C3 és IA csatornák az orosz zavar alól "elérhetetlenek" voltak. Az adások: INTER, 1tv, Rossia1, TVC (ТВЦ), REN TV, Szír TV (sport műsor) a C4-ről.

CCIR-URH sávban ma délután 12 országból sikerült adásokat azonosítani (eddig): Finnország, Oroszország, Azerbajdzsán, Törökország, Szíria, Jordánia, Izrael, Libanon, Egyiptom, Olaszország, Tunézia, Algéria. Ezeken felül készült kb. fél tucat ismeretlen adásból rövid felvétel...

Szép DX napunk volt.

üdv Józsi

kiegészítés:
Amint elküldtem a hozzászólást, az O1 csatornán pár másodpercre feljött a "belorusz TV 1", de mire felvételre álltam, kifédelt :(
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Sziasztok

Tényleg jó terjedés volt ma. Egész nap. Leginkább és a legerősebben, az OIRT1-en volt nagy káosz. Az OIRT2-ön és az OIRT3-on, nálam nem volt azonosítható/értékelhető minőségű vétel, de volt terjedés ott is.

Azonosított vételek, mind az OIRT1-en: Inter, 1+1 (ezt most láttam először), ORT1, és pár másodpercre 2-3 alkalommal meg a Belarus 1 tv. Ezt pont nem tudtam én se lefényképezni.
És még: CCIR3-on, a Jordán TV, és az Olasz 1A csatin, meg nyomokban a Rai 1

Az OIRT4-en én is láttam körülbelül 8-10 éve, ott utoljára tv-adást, ritka, mint a fehér holló.

Kép Kép
..............Inter TV...........................1+1...................

És egy ismeretlen adó, ugyancsak az OIRT1-en:

Kép
.............????..................


És ezzel jött (így linkelem, hogy láthatók legyenek a részletek, direkt csináltam sötétre, hogy a tv képernyője is látszódjon): :D

http://s10.postimage.org/drf6es7bt/SDC10480.jpg

Amint látható 1.5m koax-kábel belső-ér + SZNET 134-es erősítő volt az "antenna". Jobb terjedéskor szinte ugyanúgy jött vele minden, ha nem jobban, mint a tetőn lévő erősítős lepkeantennával, amely ugyebár nem a VHF-1-es sávra méretezett antenna. Annak a nyeresége az 1-es sávon nem sokkal lehet több, mint egy db 1-2m-es drótnak, 1 db VHF-1-es sávra méretezett dipólnak. Meg a mai fejerősítők nagyrésze nem erősíti az VHF-1/2-es sávot. Az Inter-t kivéve, mind ezzel jött, bár este fél 9 után ezzzel is fogható volt. Vagyis nem lehetetlen a szobában/padláson lévő 1 szál dróttal/dipóllal sem a DX, ha nincs erre a sávra méretezett antenna kéznél. Erről az SZNET 134 erősítőről van technikai infója valakinek? Bemenetek/Kimenet 75/300 Ohmos-e, erősítés sávonként, zajszint, áramigény, és pont ugyanúgy kell-e meghajtani távtáplálással, mint a fejerősítőket? Mert úgy használom.

Itt van pár kép róla (A képek kattintva nagyíthatók): http://oldradio.tesla.hu/szetszedtem/12 ... rosito.htm

A nálam lévő, annyiban különbözik, hogy az OIRT 1-5 -ig erősít a tv-sávban.
Ezen a képen lévőn, viszont az erősítő házába megy a tápkábel, ha jól nézem.

Kép

Frissítés:

Találtam, az egyik videó megosztó portálon egy videót, amin pont ugyanaz látható szerintem, amit sikerült vételeznem. Viszont eme felvételnél 0:47-0:50 között az 1TV Russia logója is látható a jobb felső sarokban, ami még inkább megkeveri az azonosítás kérdését.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=VyKelQ-qwMM

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Erről az SZNET 134 erősítőről van technikai infója valakinek? Bemenetek/Kimenet 75/300 Ohmos-e, erősítés sávonként, zajszint, áramigény, és pont ugyanúgy kell-e meghajtani távtáplálással, mint a fejerősítőket? Mert úgy használom.

Szia.

Ahogy használod, táv táplált az erősítő. Ha koax a csatlakozás akkor az mindig 75 ohm és ez az.
A nálad lévő erősítő nem tudom mikor készült mert az első szériában BFW 92 tranzisztorok voltak ez úgy 1976 környékére tehető. Ennek az erősítése 19 dB és 5 dB zajszint, majd később BFR 90 és BFR 91 tranzisztorokkal készült erősítése 20-21 dB zaj 5dB. Ennek az erősítőnek az egész 47-790 MHz tartományban elég egyenletes volt az átvitele.
A tápban egy 12V trafó van,egy diódás egyenáram irányítással és egy 1000 mikros kondival. Ha üresen méred a feszültséget akkor 18V-ot is mérhetsz ,ez a kondi miatt van! De terhelten 12-14v közti feszültségnek kell lennie. Bármilyen 12V egyenáramú táppal szépen üzemel az erősítő!
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Ma reggel az R2-n még nem volt káosz, a Rossia1-ről készült is egy kép.
Üdv.: Szilárd
Kép
Horváth Szilárd
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Sziasztok!
11h50től az "A" csatornán a RAI1 müsora jön.
üdv
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

...reggel nálam úgy folytatódott, ahogy előző nap abbamaradt. Magyar idő szerint 6:50 - 7:10-ig az alábbi adásokat láttam a képernyőn:
O1 - nagy "káosz" domináns az 1tv
O2 - két csatorna interferál, a Rossia1 és egy litván adás
O3 - "5"-ös csatorna Szentpétervárról

Litván televízió:
Kép

5-ös csatorna:
Kép

üdv Józsi
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia podapu

Kösz az infót, ami nálam van, pont ugyanolyan tranzisztorok vannak benne, mint ami a fentebb linkelt oldradio-s oldalon lévő. BFR90 és BFW92-esek. Úgy kaptam egy ismerőstől, lomizta valahol. A bemenetek is 75 Ohm-osak? Az UHF-en elmarad a mai fejerősítőktől, nem sokkal, de észrevehető a különbség.

Az olasz 1-es, nálam dél körül, csak nyomokban jött be. Ti milyen erősítőt használtok az 1-es sávra??

Üdvözlettel:
logovadasz
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

logovadasz írta: ...Ti milyen erősítőt használtok az 1-es sávra??
Szerintem akik DX-elnek a 90% nem használ erősítőt VHF I sávra. Ha van valami az ionoszférában rátalál az antennádra :) Tedd ki a szabadba az antennát nem is kell magasra.
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Nálam 15:30-tol semmi nem jön a VHF sávban, egy csapásra eltűnt minden jel. Addig folyamatos volt az Orosz vétel, (1tv,russia1, ukran 1+1 az R1-en) délben a JRTV gyengén, délután semmi.
Üdv.: podapu
Válasz küldése