TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Reggel 07-08 h között volt egy kis Orosz vétel az O1 csatornán az 1TV. (ORT), majd néma csönd a VHF aló részén. 10:30-tol viszont robbanás szerűen be jött a JRTV adása a C3 csatornán, ingadozik a vétel, hol jó a képminőség de van amikor nagyon gyenge.
Kép
JRTV C.3

Jelenleg, 11:50.
O.1 csatornán Orosz 1tv, Ukrán 1+1.
C.3 JRTV keveredik a Szír adással.
C.4 Szír tv. (gyenge minőség)
Üdv.: podapu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Extra rövid "ugrás" van most! Makedón TV vétele ionoszféráról a C.4 csatornán, az adó távolsága csak 640 km.

Kép

üdv Józsi
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. Gratulálok a vételhez! Nálam sokkal rosszabb minőségben jött be és csak rövid pillanatokra még azonosítani sem tudtam mivel a feliratot MTV-nek olvastam és azon agyaltam hogy mi lehet :)
Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Németh Józsi írta:Extra rövid "ugrás" van most! Makedón TV vétele ionoszféráról a C.4 csatornán, az adó távolsága csak 640 km.
Valóban ritka "madár" nálunk a Makedón DX, hisz 30 év alatt ha 3-4-szer láttam azonosíthatóan. Én is gratulálok a gyönyörű vételéhez.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Németh Józsi
Hozzászólások: 1181
Csatlakozott: 2009.12.28. 21:29
Tartózkodási hely: Békés
Vételi telephely: Békés
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Németh Józsi »

Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációt mindenkinek, úgy érzem, az egész csak "a véletlen műve", épp jókor kapcsoltam be...a terjedés közepén. Mivel a logó ismerős volt, elég rendesen meglepődtem, hogy egy ilyen közeli állomást sikerült elcsípnem. Az URH rádiósáv görög adókkal volt tele, TV-n is görög állomást kerestem volna...de lehet, a görög már kikapcsolták az analóg sugárzást. Itt egy rövid videó, az első másodpercekben egy kis bakival, URH tuner hangja volt a felvevőre "keverve".
http://youtu.be/sHKLh2GDq_g

üdv Józsi
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Józsi!
Én is gratulálok, és hozzá teszem, a tv-dx-ben a szerencse valóban egy elég fontos összetevő. De csak aki megfelelő technikával, elég sok időt, és energiát szán rá, tud ilyen szerencsés vételeket elcsípni.
Igaz-e? :-)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Némi segítséget kérnék. Nem tudok azonosítani egy adást, ma de: 09:32-09:39 közti időpontban sikerült vennem. Erős visszaverődésekből csak pár másodpercekre állt be a kép és az is gyenge minőségben.
A vétel az O.2 csatornán történt de nyitott ÁFC-nál. Elképzelhető hogy a valamikori Orosz tagállamok közül való? A vétel kelet 45-55°között volt a legjobban vehető. A jobb felső sarokban látható logó elég nagy méretű!

Kép
?
Az AFC-t azért említem mert könnyen rá tud hangolni a készülék az erősebben jövő jelekre, így lehet akár C.3, vagy C.4 is de az biztos hogy PAL normás színes adás volt!

Kép
?
Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: podapu »

11:00-tol folyamatos a JRTV adása a C.3 csatornán, néha egy kis Szír keveredéssel.
A vétel ingadozó és sokszor zavart.
Kép

http://youtu.be/4OFEPY-91DY
Üdv.: podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
Vasárnap, végre felszereltem az 5 elemes VHF-I-es antennámat, és tegnap 13 órakor jordán, ma 18.30 körül olasz adást sikerült fognom. Azonosítható, színes, de fotót nem érdemlő vételek voltak.
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
bp5501
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.02. 19:02
Tartózkodási hely: Bukarest (Románia)
Vételi telephely: Bukarest (Románia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: bp5501 »

podapu írta:sziasztok.

Némi segítséget kérnék. Nem tudok azonosítani egy adást, ma de: 09:32-09:39 közti időpontban sikerült vennem. Erős visszaverődésekből csak pár másodpercekre állt be a kép és az is gyenge minőségben.
A vétel az O.2 csatornán történt de nyitott ÁFC-nál. Elképzelhető hogy a valamikori Orosz tagállamok közül való? A vétel kelet 45-55°között volt a legjobban vehető. A jobb felső sarokban látható logó elég nagy méretű!
Kép
.....
Last year open this UNID station with MUSIC and FENIX TV RUSIA.
Válasz küldése