TV-DX a VHF-I. sávban.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Misi!
Jó kérdések, mert 25-26-évvel ezelöti vételről irni feljegyzési füzet nélkül nagyon nehéz lenne, de nem reménytelen. Korábban megkerestem a BDXC szerkesztőségét az eredeti fotóm megszerzése érdekében. Amennyiben ez sikerülne, a fotó bekerülhetne a vételi eredményeim közé, valamint a hátoldalára irt info, választ adna a felmerült kérdésekre (reménykedem). Részemről más aggályok merültek fel. Valyon a közölt képhez a megfelelő szöveg került? Esetleg nyomdai hiba elirás nem történt? (STB). Valyon kértem helyre igazitást? Nem vagyok a magam ellensége, de ez is a pakliba van. Az eredeti fotó nagy áttörést hozna. Melyik csatornán sikerült a vétel? Erre a kérdésre talán utólag is kiderithető a válasz. Bakos Gábor amatőr társunknak is volt Izraeli TV-DX vétele. Én csak feltételezem, hogy mind ketten ugyan azt az állomást fogtuk. Amennyiben Gabibának lenne ide vonatkozó infója az nagyon jól jönne.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Szia Sándor!
Próbálok segíteni. Mellékelten becsatolom (a Tőled származó) az EBU (European Broadcasting Union) Technical Center 1989. évre vonatkozó hivatalos kiadványának az Izraeli teljes körű földi adók listáját, a használt csatorna frekvenciák (VHF-III. és UHF IV/V. tv-sáv) technikai adatait, a teljesítmény adataikkal együtt.
Pld. a CCIR 05. csatornán Mitzpe Ramon 12 kW.ERP teljesítménnyel adott, és az adó koordinátái: 34E48 30N36

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Sanyi!

"Életed vételét" hogyan lehet elfelejteni? Egy ilyen távolságú VHF-III sávú vétel elfelejthetetlen, szerintem! Ha Mihály adatai helyesek, még a TV-sáv sem stimmel...
Jót mosolyogtam. :-)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!

Olvastam egy - közben már törölt - hozzászólást, nem tudom, hogy ki látta. Aki látta neki is, és aki nem látta annak is, annyit fűzök hozzá, hogy más szakmai, vagy nem szakmai fórumokon sokkal kisebb pontatlanságokért megy az "oda-vissza" érvelés. Sértődés és megorrolás nélkül, tisztázódik a kérdés, és megy tovább a fórum élete.
Azonban kérek szépen mindenkit -már csak a fórum pontossága és hitelessége miatt is-, hogy szóljon hozzá, ha valami sületlenséget lát a hozzászólások között. Bárki írhat véletlenül, vagy éppen szándékosan téves infót, tessék kibeszélni és javítani!

Nem jó döntés például, ha valaki egy adott kérdésben még a PÜ-re sem válaszol, vagy éppen semmibe veszi a fórumon feltett objektív megközelítésű kérdéseket! Van a témák között lezáratlan, tisztázatlan vétel, eredmény. Persze, aki követte a hozzászólásokat, annak biztosan van véleménye.

Így "uborkaszezon" idején, két antennaszerelés között ez jutott eszembe Sanyi újonnan feltöltött képe kapcsán.
Várom a kiegészítő információkat, amiket MINDEN FOTÓHOZ, VÉTELHEZ ILLIK MEGADNI. Pl.: legalább az 1986-os bulletinből...

(Abszolút építőnek szánt kritikaként.)

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sszilu írta:Bárki írhat véletlenül, vagy éppen szándékosan téves infót, tessék kibeszélni és javítani!
Szia Szilárd!
Podani Gyuri kommentje moderálás körében nem kerül törlésre sem Kocsis Feri-, sem az én részemről. Az írást, annak szerzője, Gyuri töröltette.
Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Szia Szilárd!
Az Izraeli fotót nem ide kellet volna felraknom, mert könnyen az hihető, hogy a vétel az első sávban történt. A hozzászólásomban pedig nem irtam sem tv-sávot, sem csatorna számot, de erre nem is utaltam. EBU lista szerintem is jó. BDXC kiadványok a Misinél vannak, igy Ő tudná megmondani mit irtak a képhez.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

RS 3806 BDXC írta:...BDXC kiadványok a Misinél vannak, igy Ő tudná megmondani mit irtak a képhez.
Az 1989.06. havi BDXC tartalmazza a kérdéses, (héber feliratozást is tartalmazó) fotónak egy jobb minőségű változatát, amelyhez vételi időpontként kizárólag (19)85 van feltüntetve.
A BDXC az egyes fotók megjelentetéshez nem kért-, és ma sem kér vételi nyilatkozatot, igazolást, vagy egyéb bizonyítást a vétel körülményeivel, helyével, idejével kapcsolatban. A beküldő által megjelölt adatokat, esetleges megjegyzéseket tüntetik fel a fotók adataiként.

Kép

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
bp5501
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.02. 19:02
Tartózkodási hely: Bukarest (Románia)
Vételi telephely: Bukarest (Románia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: bp5501 »

Unid az E2, kell tudni sorozat jelek mix.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

"Valami" nem eléggé tiszta nekem ezzel az SR "izraeli hírolvasó"-val kapcsolatban, a konkrét és tényleges vételi hely vizsgálatának figyelmen kívül hagyásával is:
Izraelben nincs Accra nevű város, Accra Ghána fővárosa.
Izraelben van ugyan egy "Acra - Acre - Akko" neveken említett város, ami Haifa és a dél-libanoni határ között fekszik a tengerparton. Értelem szerűen, így nincs Accra-ban izraeli tv-adó, sem az E.5, sem más csatornán. "Acra - Acre - Akkor" nevű városban sincs az E.5-ön, minden valószínűség szerint "érdemi teljesítményű" (néhány kilométer hatósugáron túli, 1 W adó teljesítmény alatti, esetlegesen városrészi) tv-adó, hisz a hivatalos EBU lista szerint is, a közeli Haifaban van egy nagy teljesítményű, 100 kW.ERP teljesítményű tv-adó, de nem az E.5. hanem az E.10. csatornán.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
bp5501
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.04.02. 19:02
Tartózkodási hely: Bukarest (Románia)
Vételi telephely: Bukarest (Románia)

Re: TV-DX a VHF-I. sávban.

Hozzászólás Szerző: bp5501 »

Iranian news low station on E2
Kép
20-06-2011 , appear after mix IRIB's2 channel.
Válasz küldése