Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Napok óta jól vehetõk a déli irányból érkezõ tv adások Szerbia és Bosznia távolabbi adói. Tisztában vagyok vele hogy ezek a tv adások sokat szerepelnek a topicban, de még is úgy gondolom hogy említést érdemelnek, fõleg a Bosnyák TV adásai hiszen a távolság a vételi helyemtõl 300 km körül van. Már 5 napja, Nov.21-óta folyamatosan jelen vannak és gyenge-jó képminõség között vehetõ az FTV C.29/H és OBN C.35/H csatornán. Ilyen és ehhez hasonló nagyobb távolságú vétel, mely színe már egy hete folyamatos, nagyon ritkán fordul elõ!

Kép.Kép
Elnézést a fényképezõgépen a nyári idõ van még beállítva.

Üdv.: podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Gyuri most én is kénytelen vagyok önmagam ismételni, mert idõközben kiderült pár dolog. Azt hittem 2 külömbözõ adást veszek a Ch-29 és CH 57-en. Aztán Ch-57 megszünésekor azt hittem át költözött az adó a Ch-29-re. (Jelenleg is itt megy.)

Kép...Kép
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Az adás kezdõ képek lemaradtak.

Kép...Kép...Kép
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Hozzászólás Szerző: chucky »

Sziasztok!

Lehet már tudni, hogy honnan sugároz? Sajnos a neten semmiféle érdemleges infót nem találtam. Milyen nyelvû az adás?
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

tv-tw

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.

Most is azt mondom hogy valamelyik internetes vagy kábel tv szolgáltató mûsora.
Végigolvastam egy pár cikket a TVENTY-rõl. Ez egy televízió mûsorokat gyártó cég Angliában tv társaságok számára. 1982-ben alakult cég mely produkciós mûsorokat készít, és kész csomagokat ad el különbözõ mûsorszolgáltatóknak.
Gyér angol tudásommal meg a google fordító segítségével : Twenty a Húsz egyike az Egyesült Királyság legelismertebb független produkciós cégének.
Ez nem televízió hanem tv mûsorokat gyártó cég. De lehet hogy valamit rosszul értelmeztem! :)

Üdv.:podapu
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!

Átnéztem a szolgáltató által nyújtott csomagokat, de nem találtam semmit.
Megkértem a barátomat, hivja fel a kábel tv-t, mert ott dolgozik egy volt osztálytársa. Válaszuk: ilyen adó nem szerepel náluk, de nem is hallotak róla.
Szóval nem haladok. A müsor pedig magyar nyelvû. (de honnan?)

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kedves Amatõrtársak!

A TV TWENTY–vel kapcsolatos „azonosítási folyamatat” célszerûbb lenne a TV-DX fõkönyvtáron belül, a direkt e célra létrehozott, „Azonosítatlan tv-vételek” topikjában folytatni, hisz ott, megszakítás nélkül, folyamatában olvashatná mindenki az ezzel, ezekkel kapcsolatos új, vagy éppen régi információkat.

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
Hajnal István
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.06.30. 11:28
Tartózkodási hely: Jászfényszaru
Vételi telephely: Jászfényszaru

Hozzászólás Szerző: Hajnal István »

Szerbusztok!
A mai délutánon elégrendesen elindulta tropo D-i irányból. 15h30 tól kisebb nagyobb megszakításokkal PTC2 C.22, C.61-en, PINK C.29, 1PRVA C.33.
A leglényegesebb, nagyon jó minõségben PTB1 C.43, PTB2 C.40, akiknek vadonat új logót sikerült logolnom.

Kép..Kép

Kép..Kép

Remélem, az éjszaka még ennél is jobb lesz mindenkinek.
Szép napot mindenkinek!
A térerő legyen veletek.
Avatar
RS 3806 BDXC
Hozzászólások: 2429
Csatlakozott: 2010.11.18. 08:51
Tartózkodási hely: Göd-Felsõ
Vételi telephely: Göd-Felsõ

Hozzászólás Szerző: RS 3806 BDXC »

Sziasztok!
A jó terjedési idõszakokat rendre kihagyom elfoglaltságom miatt. Ma is csak a végét tudtam elcsipni, déli irányból a Ch-43 és Ch-61-en (RTB 1 ill. RTS 2). Sajnos kevésbé jó minõségben.

Kép...Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TV-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Tegnap reggel még a Szerbiából és Boszniából érkezõ távolabbi adásokat lehetett nézni, ma hajnaltól viszont a Román (analog, DVB-T) és Ukrán analóg adásokat lehet venni. Ukrajna felõl nem eléggé erõs a jel így digitális adásnak nyoma sincs. O.22/H, O.28/H, O.34/H. Az analog adások gyenge-közepes képminõségben, de egyenlõre folyamatosan vehetõk.

Kép.Kép

Jó vételt!
Üdv.: podapu
Válasz küldése