Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

A szolnoki városi tv mûsorát a közelsége miatt folyamatosan tudom venni,de az elektronikus beállító ábrájukat csak igen ritkán látom, most sikerült elcsípnem elég jó kép minõségben.

Kép

Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Az esti jó vétel reggelre még inkább fokozódott déli irányból. Dél-délkeleti irányból a ritkán vehetõ ZONA tv is megjelent Nis környéki adókról. C64 Jasztrabacs,C46 Dimitrovgrad. Bizva abban hogy el lehet kapni valamelyik Bulgár TV adását, az UHF sávban mivel a Nis környéki adók 480-500 km távolságra vannak és szinte a Bulgár határ mellet. Sajnos nem így történt mivel iszonyatos zavarások voltak szinte minden frekvencián. Egy frekvencián (csatornán) 3-4 különbözõ tv adás is megjelent. Sajnos lehetetlen volt azonosítani!
Egy újabb városi tv-t Szerbiából sikerült elcsípni a 210 km C37/H csatornán TV- П, TV Pancsevo.

Kép.Kép.Kép

Nemsoká tíz óra és a tv vétel rohamosan gyengül.

Üdv.: podapu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Így hajnalban-kora reggel gyakran alakul ki jó vételi lehetõség,fõleg az UHF sávban,köszönhetõen a reggeli párásabb idõnek és a gyors felmelegedésnek.
Elõfordul hogy akár háromszáz km távolságból is jó minõségû képet néz az ember a tv készülékén,még ha rövid ideig is.
De az utóbbi három napban,fõleg 06.15-én reggel és ma 17-én ez a vételi távolság a szokottnál kissé nagyobb volt és huzamosabb ideig is tartott, ma is tíz óráig, fõleg déli irányból 500 km távolságig volt elfogadható tv vétel az UHF sávban.
Készítettem két térképet a 06.15 és a mai kisebb tropóról. Vételi helyemrõl mely tv állomások voltak vehetõk.

Ma inkább észak-déli irányú terjedés volt. 09:40-töl a vétel gyorsan romlott.
De azért mára is jutott egy új adó Szerbiából, Regionális tv Pozarevac a C47/H csatornán TV-duga távolság 265 km. Pl: ma is a boszniai FTV a C29/H 364km Vlasic-rõl úgy jött mint ha csak 36 km lett volna a távolság!
Kép..KépKép..Kép
Kép

Üdv.:podapu
Holnap találkozunk! :)
Avatar
LuciFerko
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.05.01. 20:57
Tartózkodási hely: Enying/Székesfehérvár
Vételi telephely: Enying/Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: LuciFerko »

A Médiatanács 725/2011. (VI. 1.) számú határozata
A Bp-O1 adó lekapcsolása érdekében a Magyar Televízió Zrt. országos közszolgálati mûsorszolgáltató jogosultsága érvényességi idejének meghosszabbítása tárgyában született 1928/2006. (IX. 6.) sz. ORTT határozat módosítása

A Médiatanács módosítja a Magyar Televízió Zrt. országos közszolgálati mûsorszolgáltató jogosultsága érvényességi idejének meghosszabbítása tárgyában született 1928/2006. (IX. 6.) sz. ORTT határozatot oly módon, hogy rendelkezik az m1 mûsorának a határozat I. pontjában szereplõ budapesti telephelyû, a gerincadók sorában 2. sorszám alatt meghatározott adó felhasználásával történõ sugárzásának 2011. augusztus hónap 15. napján történõ megszüntetésérõl, és ugyanezen idõponttól az adót törli a gerincadók listájáról.
Azaz O1 off?
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

LuciFerko írta: Azaz O1 off?
Igen!, mint ahogy a "TV-DX a VHF I-tv-sávban" topikban írtam.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Feltehetõen a nyugati irányból érkezõ hidegfront hatására,igen jó terjedés alakult ki észak-észak kelet,keleti irányból. Jól vehetõ több Szlovák analóg és digitális tv adás, közepes és jó minõség között az Ukrán tv-k adásai és a Román tv távolabbi adói.

Ritkán fordul elõ hogy Ukrajna felõl szinte minden adó jelen legyen egy idõben, értve itt a nagyobb és a kis teljesítményû adókat.
INTER: 22 csat PAL
1+1: 28 csat SECAM
ICTV: 29 csat PAL
ÉRA: 34 csat SECAM
MS: 21, 37, 48 csat PAL
TET TV:51 csat SECAM

Kép.Kép.Kép.Kép.
Kép.Kép

Üdv.: podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Frekvenciacsere hat analóg földfelszíni televíziós átjátszó adónál…

http://www.ahrt.hu/Sajtoszoba/Sajtokozl ... csere.aspx
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

Ervin! Beszéltem Szilárd-dal, kedden be megy személyesen Gyõrbe a vitech-hez.
Itt a fórumon keresztül fog válaszolni mit sikerült megtudni a szûrõvel kapcsolatban.
Az általad említett típust itthoni kereskedésekben nem találtam csak egy másik verzióját.
http://www.antennak.hu/index.php?kat=63&id=640
Vagy az Ostelsat forgalmazza.
Szerintem még egy pár napos kitartást kérünk részedrõl, egy elfogadható megoldást próbálunk össze hozni az antennáidra. Nem rosszak ezek az erõsítõk de nagyon magas zajszinten dolgoznak, és e miatt nem igazán látványos a javulás, könnyen túlvezérlõdik.

Üdv.: Gyuri
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok!

A riadólánc topicban írtam a jó terjedésrõl. Úgy tûnik sikerült egy távoli adót vennem A Spektar TV mûsorát a C58 csatornán. Elképzelhetõ hogy az 1990-ben indult Spektar tv-t Albániából fogtam.
Ha valaki tud róla valamit,megköszönném az azonosítási segítséget!

Kép

üdv.:podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

TV Spektar

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!

Gratulálok a (fõleg a montenegrói) vételekhez!
A TV Spektar honlapja szerint az adás a Vajdaságból jött, nem tudom, hogy van-e albán kötõdése. Neked többet fog mondani a honlap!

http://www.rtvspektar.co.rs

Sajnos, reggel Öttevényen csak gyenge tropót észleltem, hajnalban viszont semmit sem (fél öt körül). Tegnap erõsebb volt, de csak a közelebbi adók erõsödtek fel.

Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Válasz küldése