Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

G-Sat 10 83° East
3860 V 3974 3/5 DVB-S2 8PSK
K TEST 1,2,4,ARRA TV.
220 cm tükörrel. Egy új csomag 3 teszt csatorna plusz a ARA TV.
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Még valamikor a nyáron számoltam be egy új bangladesi program, a Nagorik tv vételéről az Apstar 7 (76.5) műholdról, viszont nem sokkal utána nálam megszűnt a jel. Nem tudtam, hogy csak annyira legyengült, hogy kevés hozzá a 175cm vagy tényleg megszűnt.
Most viszont újra vehető egy promó adás, igaz másik frekvencián. A vételi adatok a ma este készített, alábbi fotón láthatók....
Szia Szabolcs!
A múlt év nyári jelzésed után, csak hetekkel később tudtam ránézni az új vételi infódra, de a Nagorik TV-t akkor én (már) 180-assal sem láttam.
A most 4,035 GHz (V), SR:4610, FEC:2/3, PIDs:33/34 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben modulációval adott bangladesi kereskedelmi program, a Nagorik TV tesztadását, Full HD képtartalommal, az "irányban lévő", C-sávos, 150-es antennámmal is venni tudom. A Nagorik TV új paraméterű vételből szemléltetek 2 db. képernyőfotót én is;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Ismét egy újabb indiai tv-program indult el (tesztel) a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból, a 4,054 GHz (H), SR:13230, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, indiai, Lamhas szolgáltatói műsorcsomagjában. A 2501/2502 Video/Audio PIDs értékekkel, kódolatlanul adott, Satya tematikus csatorna vételéhez, 140-150 cm-es szükséges.
Az új indiai tematikus tv-program logó képernyő fotóját is bemutatnám;

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Ismét új indiai tv-programok indultak el a keleti 83,0 fok (Insat 4A) műholdpozícióból 3,805 GHz (H), SR:28500, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, indiai, Planetcast szolgáltatói műsor csomagjában, amelyek már 140-150 cm-es antennával is jól vehetők. Ezek;
- RK News; PIDs:601/602.
- Jia News; PIDs:961/962.
Az új indiai tv-programból rögzített képernyő inzert fotóim közül, 2-2 db.-ot bemutatnék (teljes képernyős, "saját" logokkal még nem találkoztam);

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Évek óta nem nem néztem, nem ellenőriztem a keleti 83,0 fok műholdpozícióban üzembe ált G-Sat 10 sorozat számú műhold által a(V) poláron nyújtott néhány transzponder szolgáltatását, úgy vélve, hogy az ezen műholdpozíciót látó 150 cm-es Grante antennám, úgyis kevés lenne a G-Sat 10 vételéhez. Az elmúlt napokban, 1-2 hétben, a Fórumunkon is megjelent néhány komment után, azonban én is "bepróbálkoztam". Sikerrel!
A 3,832 GHz (V), SR:7200, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben adott, indiai mini műsor csomagban, akár 140-150 cm-es antennával is jól vehetők az "IGNOU" (Indira Gandhi National Open University) oktató csatornái. Ezek;
- Gyan Darshan Channel 1; PIDs:101/102.
- Gyan Darshan Channel 2; PIDs:201/202.
- Scopus Net Tech test card; PIDs:401/402. (Érdemi adást még nem láttam e csatornán, csak CBP szín csík ábrát!)
A számomra új vételű, érdemi indiai oktatási tv-programból rögzített képernyő inzert fotóim közül néhányat itt is közreadnék;

Kép.Kép
Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Sikerült egy további transzpondert is sikeresen vennem a keleti 83,0 fok, G-Sat 10 műholdpozíció (V) polaritásáról 150 cm-es antennával, ez a 3,774 GHz (V), SR:4250, FEC:3/4, PIDs:308/256 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben, az indiai regionális közszolgálati program, az Új-Delhi közeli város, Hissar, DD Hissar megnevezésű tv programja, amely nem egész napos, hanem csak az indiai idő szerint, délutánonként 2-3 órás adás, amely egyébként még ilyenkor is, részben az első számú indiai közszolgálati programot, a DD National programját adja.
Az indiai Hissar regionális tv-programjának vételéből 3 db. fotót mutatnék be;
1.) A regionális adás részét képező, központi közszolgálati tv-program, a DD National (Doordarshan National) tv-program logoja.
2.) A DD Hissar program rész indulásakor adott, feliratos inzert fotója, melynek első (hindi nyelvű) felirat része; HISSAR
3.) A DD National Hissar regionális tv-program logoja.

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
DxBozoth
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2008.09.17. 18:59
Tartózkodási hely: Püspökladány
Vételi telephely: Püspökladány

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: DxBozoth »

Elindult az Eutelsat 10A (E.10,0 fok) műholdon (a C-sávban) az afrikai Burundi, első műholdas televízió programja.
Az RTNB (Radio Télévision Nationale du Burundi) 3,692 (R), SR:1818, FEC: 5/6, PIDs:110/200 transzponder érétkekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben vált vehetővé.
A vételéhez, 180 cm-es antenna is elegendő lehet!
Vételi fotóim az RTBN logojáról, az országzászlóról, valaminta francia-, és a nemzeti nyelvű híradójának kezdőképsorából;

Kép.Kép
Kép.Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 76,5 fok (Apstar 7) műholdpozícióból 3,799 GHz (H), SR:4280, FEC:7/8 transzponder értékű, MPEG-2, DVB-S QPSK rendszerben sugározott, egy programos (Channel S) csatorna újabb programmal bővülve, "mini csomaggá vált". A most elindult, bangladesi, STV Bangla programja, 36/35 csatorna PIDs értékekkel vehető, s vételéhez 170-180 cm-es antenna javallt.
Az újonnan vett bangladesi tv-programból egy programrészleti képernyőfotómat mutatom be, mivel program logo, inzert sugározását (én) még nem tapasztaltam.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Még januárban elindult a keleti 5,0 fokon lévő SES 5 műholdról az Impact Africa TV programjának sugározása a 3,705 (L), SR:1280, FEC: 5/6, PIDs:257/258 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben vált vehetővé. A vételéhez, 160 cm-es antenna is elegendő lehet!
Az újabb afrikai tv-program vételéből rögzített 2 db. logo képernyőfotómat is bemutatnám;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Már régebben vadászgattam a keleti 5,0 fokon lévő SES 5 műhold vételi lehetőségei körében, így a 3,924 (L), SR:19000, FEC: 2/3 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben adott, döntően francia nyelvű programokat tartalmazó "nagy afrikai" tv-műsor csomagban több változást, programok megszűnését és helyükön újabb programok megjelenését tapasztaltan, melyekről itt is beszámolnék az új tv-programok csatorna adatainak közlésével is;
- Bonferey TV (Niger); PIDs:1271/1272, (a megszűnt Alminhaj TV csatornáján).
- Canal 3 Niger; PIDs:1281/1282, (a megszűnt Ucab TV csatornáján).
- CAF TV (promo); PIDs:1301/1302, (a megszűnt Sunna TV Makaranta csatornáján), [ugyan ez vehető még a 1351/1352 PIDs értékekkel is, a megszűnt Manarata TV csatornáján].
- Dounia TV Niger); PIDs:1341/1342, (a megszűnt Sikka TV csatornáján).
Az újabb programokat, vételi lehetőségeket, 1-1 logo, inzert képernyőfotóval is szemléltetem, melyek vételéhez 165-170 cm körüli antenna javallt;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése